15min be reklamos

Prašoma kurį laiką nesilankyti viename populiariausių pažintinių takų Lietuvoje

Mūšos tyrelio pažintinis takas pateko į vandens spąstus – tokią žinią antradienį paskelbė Žagarės regioninis parkas.
Mūšos tyrelio pažintinis takas
Mūšos tyrelio pažintinis takas / Žagarės RP nuotr.

„Mūšos tyrelio pakraštyje padūkėliai bebrai surentė naują užtvanką, dėl kurios stipriai pakilo vanduo prie Mūšos tyrelio pažintinio tako pradžios

Vietomis vandens gylis virš tako siekia daugiau nei 5 cm, tad praeiti be specialios avalynės sudėtinga“, – feisbuko paskyroje pranešė regioninio parko direkcija ir pasidalijo nuotraukomis.

Prašoma artimiausiu metu take nesilankyti, o regioninio parko atstovai žada artimiausiomis dienomis situaciją pataisyti.

Joniškio rajone esantis Mūšos tyrelio pažintinis takas, atidarytas 2015 m., yra ilgiausias pelkėse įrengtas lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Jo ilgis 5775,87 m.

Takas įrengtas išskirtinėje vertingoje gamtinėje teritorijoje – Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje. Šis išskirtinis Šiaurės Lietuvos gamtinis kompleksas susideda iš kelių tipų pelkių, durpynų ir šlapių miškų. Pelke teka Mūšos ir Juodupio upės, telkšo natūralus Miknaičių ežeras ir daug mažų ežerėlių.

Šiemet pažintinius takus teko uždaryti ir ilgam.

Nebegalima galima aplankyti Kadagių slėnyje esančio pažintinio tako, kuris vis minimas kaip vienas gražiausių visoje šalyje. Takas uždarytas dėl avarinės būklės – per daugiau nei 10 metų gerokai sutrūnijo medinės jo lentos, sijos ir turėklai. Jo tvarkymui jau rasta lėšų.

Uždarytas ir Čepkelių raisto mokomasis takas, kurio infrastruktūros būklė tapusi avarine.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką