2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Rudeniška kelionės idėja netoli Šiaulių – ypatingasis Kurtuvėnų miestelis

Kurtuvėnų miestelio centre tvyrojo ramybė. Žmonių nesimatė, o didelėje akmenimis grįstoje aikštelėje buvo paliktas vienas automobilis. Priešais stovinčių prekybos namelių langinės aklinai užvertos, visų iki vieno. Gal iki savaitgalio, o gal iki kito sezono?
Ruduo Kurtuvėnuose
Ruduo Kurtuvėnuose / „Nesėdėk namuose“ nuotr.

Daugiau kelionių Lietuvoje istorijų ir fotoreportažų rasite tinklaraštyje „Nesėdėk namuose“

Į tuos namelius tik trumpam atkreipiau dėmesį, nes iš visų pusių brandžių medžių apsupta aikštė švytėjo rudeniškomis spalvomis.

Saulėje geltonai spindintys klevo lapai buvo pasiekę savo ryškumo maksimumą, ąžuolai atrodė solidesni ir puošėsi saikingai geltonos bei rudos spalvų deriniu, tačiau netrūko ir žalumos. Gal tik kaštonai buvo jau stipriai apsinuoginę ir vos vienas kitas lapas dar kabojo ant šakų.

Tame gamtos spalvų kaleidoskope išsiskyrė vienas ryškus akcentas – Kurtuvėnų bažnyčia, kurios baltas fasadas ir raudoni stogai gražiausiai man atrodo iš tolo.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Ruduo Kurtuvėnuose
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Ruduo Kurtuvėnuose

Yra Kurtuvėnuose ir dar vienas pastatas, kuris ne ką blogiau (o gal ir dar geriau) reprezentuoja šį miestelį. Tai medinis Kurtuvėnų dvaro svirnas, stovintis už tvoros esančioje dvaro teritorijoje.

Jį iš aikštės sunkiau pastebėti, bet būtent link jo ir pasukau. Prie dvaro vartų aptikau seniau matytą informacinį stendą su Kurtuvėnų dvaro pažintinio tako schema.

„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Ruduo Kurtuvėnuose
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Ruduo Kurtuvėnuose

Iš pažiūros niekas nepasikeitė – toks pat maršrutas, tie patys ženklai bei stendai, net stilistika ta pati. Ir gerai, ne pokyčių ieškoti užsukau, o tiesiog pasivaikščioti, nes Kurtuvėnų dvaro pažintinis takas dabar spindi gražiausiomis rudeniškomis spalvomis.

Daugiau kelionių Lietuvoje istorijų ir fotoreportažų rasite tinklaraštyje „Nesėdėk namuose“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką