2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Savaitgalį Birštonas kviečia ošti miesto šventėje ir atsinaujinusiame kurorte

Birštonas kviečia į tradicinę miesto šventę, kuri vyks net keturias dienas – birželio 9–12 dienomis. Lankytojų laukia atsinaujinęs kurortas, gausi renginių programa, SPA procedūros po atviru dangumi ir jubiliejinis 30-asis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas. Pagrindinis kurorto šventės akcentas – vis labiau gerėjanti miesto infrastruktūra ir dėmesys bendruomenei, rašoma pranešime spaudai.
Birštonas
Birštonas / Birštono TIC nuotr.

„Pandemija tapo pauze kurorto svečiams, tačiau mums tai buvo ne šiaip sustojimas, o naujų darbų, skirtų miesto infrastruktūros gerinimui, pradžia. Gegužės mėnesį atvėrėme naują Sporto ir sveikatingumo centrą, pradėti viaduko, sujungsiančio Birštoną, kuriame gyvenimas iki šiol virė atskirose kelio pusėse, statybos darbai, renovuojamos gatvės, o netrukus atidarysime ir iš esmės atnaujintą meno mokyklą. Sutelkėme investicijas ir įdėjome daug pastangų, kad Birštonas būtų ne tik patogi ir patraukli vieta svečiuotis, bet ir gyventi“, – miesto privalumus vardija Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Tradicinės miesto šventės pradžią įprasmins rekonstruotos Jaunimo gatvės atidarymo ceremonija ketvirtadienį, birželio 9 d. Centrinė miesto gatvė ir jos infrastruktūra po rekonstrukcijos tapo visiškai pritaikyta gyventojams ir turistams. Čia įrengtos papildomos automobilių stovėjimo vietos, naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, modernus gatvės ir pėsčiųjų takų apšvietimas. Gatvė taip pat pritaikyta ir žmonėms su negalia, pagerintos Birštono gyventojų susisiekimo sąlygos.

Birštono miesto šventė
Birštono miesto šventė

Tą pačią dieną Birštone startuos jau 30-asis, jubiliejinis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas, kuris tęsis iki pat sekmadienio popietės. Prie starto linijos rikiuosis 24 karšto oro balionai, tad, jei oras bus palankus, Birštono šventės lankytojų laukia įspūdingas vaizdas danguje visą savaitgalį.

Pramogų netrūks ir ant žemės. Birštonas, garsėjantis kaip sveikatinimo kurortas, kviečia visą savaitgalį lankytojus išbandyti įvairias mankštas ir SPA procedūras po atviru dangumi.

Šeštadienį ryte šventės svečių laukia mankšta Kneipo sode su „Tulpės“ sanatorijos kineziterapeutais bei rytinė mankšta „Būkime žvalūs” šalia sanatorijos „Versmė“ fontano. „Vytautas Mineral SPA“ komanda paruošė mankštas vandenyje ant irklenčių bei šeimoms skirtus užsiėmimus. Besidomintiems Kneipo filosofija – „Royal SPA Residence” specialistų praktiniai patarimai ir pasakojimai, o sanatorijoje „Versmė“ – įvairūs aromaterapijos ir haloterapijos seansai kurorto svečiams.

Istorijos ir kultūros mylėtojai taip pat nenuobodžiaus. Šiemet minimas Birštono vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 640 metų jubiliejus. Ta proga bus skaitomas istoriko S.Matulevičiaus pranešimas „Kas atsitiko Birštone 1382 metų vasario 21 d.“, vyks kūrybinės dirbtuvės „Karališkoji Birštono istorija“. Birštone taip pat lankysis „Sidabrinės gervės“ ir naktinėje programoje rodys lietuviškus kino filmus. Birštono kultūros centre – „Lietuvos spaudos fotografija“ parodos atidarymas. Taip pat laukia edukologinės ir kūrybinės veiklos vaikams ir suaugusiems.

Birštono TIC nuotr. / Birštonas
Birštono TIC nuotr. / Birštonas

Išsiilgusiems muzikos – daugybė koncertų įvairiose kurorto vietose. Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje vyks violončelių kvinteto „QuinCelli“ ir solistės Viktorijos Miškūnaitės koncertas bei vokalinio ansamblio „Inmezzo“ koncertas, skirtas Ukrainai paremti. Birštono kultūros centre – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai, baleto artistai, instrumentinis ansamblis pristatys festivalio „Operetė Kauno pilyje“ koncertą „Lietuviškas estrada“. Visą šventinį šeštadienį – įvairūs muzikiniai pasirodymai prie sanatorijos „Versmė“ fontano ir Birštono savivaldybės aikštėje. Šventę vainikuos muzikinė fiesta – finalinis šeštadienio koncertas Vasaros estradoje su Jokūbo Bareikio ir Rafailo Karpio muzikiniu projektu „The Beatles Show“, Kastyčiu Kerbedžiu, grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Daugiau renginių ir informacijos – šventės programoje.

Birštono TIC nuotr. / Birštonas
Birštono TIC nuotr. / Birštonas

***

Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. Net 90 proc. Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje, o mineralinis vanduo, išgaunamas iš žemės gelmių, yra svarbiausias Birštono kurorto gyvavimo bei augimo skatintojas. Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.

Birštonas – tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortas Lietuvoje, garsėjantis unikalia gamta, Nemuno kilpų vingiais, mineraliniu vandeniu ir karališkomis šaknimis. Kurortas apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu. Kurortas didžiuojasi Europoje pripažintu ir vertinamu mineraliniu vandeniu, kurio sudėtyje yra daug bromo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką