15min be reklamos

Savaitgalio išvyka į Malmę – ką aplankyti?

Išvyka į Malmę – puiki idėja trumpoms atostogoms. Trečiasis pagal gyventojų skaičių Švedijos miestas (po Stokholmo ir Geteborgo) yra šalies pietuose, tiksliau – pietvakariniame Skonės regione, krašte, garsėjančiame savo istorija, idiliškais kraštovaizdžiais, patogia infrastruktūra, jaukiais miesteliais ir daugybe kultūrinių bei istorinių paminklų.
Malmė, Švedija
Malmė, Švedija / 123RF.com nuotr.

Tie, kas yra viešėję Malmėje, tikriausiai patvirtins – šiame gyvybingame mieste prie Baltijos jūros laikas tikrai neprailgsta! Neišblėstančiu įspūdžiu atsiminimuose iš Malmės garantuotai liks istorijos ir šiuolaikiškumo derinys. Senovinė bažnyčia ir prie prisiglaudęs blizgantis, naujais stikliniais fasadais šių laikų statinys nustebins tuo, kaip darniai jie vienas kitą papildo. Tokių tandemų Malmėje ne vienas, todėl miestas sukuria ypatingą pojūtį. Neveltui jis pripažintas vienu tvariausių miestų pasaulyje.

„TT-line“ nuotr./Malmės miestas
„TT-line“ nuotr./Malmės miestas

Lengva jūsų kelione į Švediją pasirūpins „TT-Line“ keltai iš Klaipėdos

Keltų maršrutu Klaipėda-Treleborgas lengvai pasieksite pietinę Švedijos pakrantę. Nuo čia iki Malmės tik 35 kilometrų atstumas, kurį galima įveikti lengvuoju automobiliu ar viešuoju transportu. Aktyvaus poilsio mėgėjai, žinoma, gali rinktis ir kitus kelionės būdus: važiuoti dviračiais ar netgi keliauti pėsčiomis.
Lankytinų vietų Malmėje ir miesto apylinkėse daug, tereikia išsirinkti, kas jus domina labiausiai: gamta, kultūrinis gyvenimas, istorinis paveldas, šiuolaikinė architektūra, o gal – kulinariniai atradimai ir pirkiniai?

„TT-Line“ nuotr./TT-LINE keltas
„TT-Line“ nuotr./TT-LINE keltas

Štai keletas rekomendacijų, ką galima nuveikti ir pamatyti Malmėje.

Stortorget – pagrindinė miesto aikštė

Pažintį su miestu pradėkime nuo seniausios Malmės dalies – Stortorget aikštės, kurioje įsikūręs pagrindinis miesto turgus, čia veikiantis nuo XIII amžiaus. Aikštėje stovi šešioliktojo amžiaus rotušė, įdomi savo bokštu su į viršų siaurėjančių laiptuotu stogu.
Devynioliktame amžiuje visa rotušė buvo perstatyta klasicistiniu stiliumi, o jos fasadas – olandų renesanso stiliumi. Šiandien čia visa dar virte verda gyvenimas ir vyksta įvairūs renginiai, kurių vienas - miesto festivalis rugpjūčio pabaigoje.

Pasivaikščiojimas po Stortorget leidžia pajusti Skonės krašto atmosferą, o maršrutą labai tinka užbaigti Lilla Torg (Mažajame turguje), kur galima pasidairyti po knygynus ir suvenyrų krautuvėles arba prisėsti vienoje iš jaukių kavinukių ar užkandinių.


Slottsparken – parkas miesto centre ir Malmöhus pilis

Pačiame miesto centre lankytojų laukia didžiulis parkas – Slottsparken. Jame čiulba gausybė įvairiausių paukščių, o vaikams įrengta žaidimų aikštelė. Šiame parke taip pat galima aplankyti istorinę Malmöhus pilį, pastatytą šešioliktojo amžiaus viduryje. Taip pat vertas dėmesio pilies sodas Slottstradgarden, kuriame stovi šio krašto kaimiškoms vietovėms būdingas vėjo malūnas. Malmėje yra ir daugiau parkų, kuriuos verta aplankyti: Mölleplatsen, Pildammsparken ir Kungsparken. Malmės pilyje taip pat rasite Meno, Miesto ir Gamtos istorijos muziejus.

„TT-line“ nuotr. /Parkas Malmės mieste
„TT-line“ nuotr. /Parkas Malmės mieste

Tiltas per Eresundą

Eresundo tiltas – tai garsusis 8 kilometrų ilgio geležinkelio ir greitkelių tiltas per Eresundo sąsiaurį, jungiantis Švediją su Danijos sostine Kopenhaga. Jis buvo pastatytas 1995-1999 metais. Šiuo metu jį gali kirsti visos motorinės transporto priemonės, įskaitant ir negabaritines. Pervažiavimas per tiltą nėra nemokamas, tačiau visai nebūtina juo keliauti, tam kad juo pasigrožėti. Galima tiesiog įsitaisyti Malmės pakrantėje ir vakare palydėti besileidžiančią saulę su nuostabia panorama. Puiki, įdomiai praleistos dienos Malmėje, pabaiga - stebėti, kaip gęstant paskutiniams saulės blyksniams įsižiebia Eresundo tilto šviesos.

„TT-line“ nuotr. /Malmės miestas
„TT-line“ nuotr. /Malmės miestas

Pasidairyti o gal ir apsipirkti – „Svenssons i Lammhult“

Tik pėstiesiems skirtoje Södergatan gatvėje rasite įvairiausių parduotuvėlių ir butikų. Čia lankytojai gali rinktis tarp nebrangių prekių ženklų ar aukščiausios klasės mados, ir vintažinių prekių. Be to, akmenimis grįstoje senovinėje gatvėje taip pat yra daug kavinių, restoranų ir barų, kur smagu leisti laiką niekur neskubant ir gurkšnojant kavą.

Tiems, kas domisi dizainu, tikrai patiks „Svenssons i Lammhult“ parduotuvė. Šiame trijų aukštų pastate, kurio plotas – 2400 kvadratinių metrų, pristatomi modernūs dizainerių kurti baldai ir interjero aksesuarai. Parduotuvės istorija siekia XIX amžiaus pabaigą, o šiuo metu jos asortimente yra net apie 300 prekių ženklų.

„TT-line“ nuotr./Malmės miestas
„TT-line“ nuotr./Malmės miestas

Čia pamatysite gražius ir funkcionalius baldus, sukurtus pagal Švedijoje populiarų principą, kai šiuolaikinės tendencijos harmoningai derinamos su tradicijomis. Apsilankymas šioje parduotuvėje taps turininga pažintimi su Švedijos dizaino istorija – tarsi lankytumėtės prabangiame muziejuje.

Turime ir daugiau idėjų besižavintiems kelionėmis keltais ar norintiems aplankyti Skandinavijos šalis. „TT-Line“ keltai siūlo net keletą maršrutų per Baltijos jūrą į Švediją ar Vokietiją. Jei ir jūs tokie pat kelionių laivais mėgėjai, kaip ir mes – mums pakeliui! Perkelsime su kemperiu, automobiliu, motociklu, dviračiais arba net pėsčiomis, tiesiai į jūsų sekančias atostogas Švedijoje ar Vokietijoj!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką