„Avion Express“ skrydžių palydovė Gabrielė Mikaliūnaitė pranešime spaudai dalijasi patarimais, kurie praverstų planuojant kelionei reikalingus daiktus ir auksinėmis taisyklėmis, kaip talpiai susikrauti lagaminą.
Pradėti nuo sąrašo
Pirmas žingsnis link sėkmingai supakuoto lagamino – reikalingų daiktų sąrašas. Jis padės ne tik nieko nepamiršti, bet ir geriau apgalvoti, ką tikrai verta pasiimti į kelionę, teigia Gabrielė:
„Sudarant sąrašą svarbu pagalvoti apie tai, ar jame esantys daiktai tikrai bus reikalingi, juk kai kuriuos jų galima rasti viešbutyje ar paprasta įsigyti svečioje šalyje. Pavyzdžiui, retai būtina vežtis muilą, plaukų džiovintuvą ar rankšluostį, nes daugelis nakvynės vietų dažnai siūlo šiuos reikmenis nemokamai. Jei į kelionę vykstate su draugų kompanija, galite pasitarti tarpusavyje, kokius daiktus kiekvienas imsite ir ar galėsite jais pasidalyti – tuomet daiktų sąrašas sutrumpės“.
Tinkamam daiktų sąrašui sudaryti taip pat būtina pasidomėti, kokie orai laukia krašte, į kurį planuojate vykti. Tuomet galėsite atrinkti tik reikalingiausius drabužius ir išvengti lagamino perpildymo.
„Kad ir kur bekeliautumėte, orai dažnai nenuspėjami, todėl idealiausia prognozes patikrinti kuo arčiau kelionės pradžios – tuomet būsite tikri, kad lagamine esantys drabužiai bus tinkami ir reikalingi“, – primena Gabrielė.
Į kelionę – per itin trumpą laiką
Gabrielė pasakoja, kad dažniausiai keleiviai lagaminus susikrauna neapgalvotai, kai laiko pasiruošti kelionei beveik neturi. Tada paskubomis į lagaminą keliauja viskas, kas po ranka. Vis tik Gabrielė sako, kad neplanuotas keliones propaguojantys dažai būna pasiruošę būtiniausių daiktų sąrašą ir jis padeda susiruošti per itin trumpą laiką. Jei ruošiatės šią vasarą pasinaudoti paskutinės minutės kelionės pasiūlymu, verta jau dabar namuose pasiruošti kelis daiktus:
„Pasas – sąrašo numeris vienas. Atrodo, akivaizdu, bet dažnai tik oro uoste žmonės susipranta, kad namuose liko kelionės dokumentas. Maži kelioniniai higienos reikmenys, juos galima pasiruošti iš anksto ir susipakuoti į rankiniam bagažui tinkantį maišelį. Nepamirškite šalia įprastų higienos priemonių pasiimti nuo kenksmingų saulės spindulių apsaugantį SPF kremą ar losjoną. Universali būtinybė yra ir patogi avalynė, nes kelionės metu kasdien dažnai nueiname keliskart daugiau žingsnių nei paprastą dieną.
Neretai praverčia ir maitinimo bankas mobiliajam telefonui – net naujausio ir galingiausio telefono baterija gali neatlaikyti, kai nuolat fotografuojame, naudojamės navigacija, telefone saugome kelionės dokumentus. O svečioje šalyje būti su išsikrovusiu telefonu ne tik nesmagu, bet ir nesaugu!“, – akcentus dėlioja skrydžių palydovė.
Pakavimo gudrybės
Kiekvienas bent kartą krovęsis lagaminą žino: daiktų visada daugiau nei vietos lagamine. Todėl svarbu ne tik pasirinkti svarbiausius daiktus, bet ir juos kompaktiškai sutalpinti – juk norime lagamine palikti vietos pirkiniams ir lauktuvėms. Supakuoti daiktus tinkamai reiškia maksimaliai išnaudoti lagamino erdvę, todėl svarbu išnaudoti visas tuščias ertmes, sako Gabrielė:
„Aksesuarus, apatinį trikotažą ir kitus pavienius daiktus verta sudėti į minkštus maišelius, kuriais galima užpildyti tarpus tarp sudėtų drabužių ir didesnės apimties daiktų. Jei į lagaminą dedate atsarginius batus, panaudokite batų vidų – sudėkite ten kojines, susuktus diržus arba kitus smulkius daiktus. Tai padės ne tik sutaupyti erdvės lagamine, bet ir išlaikyti batų formą“.
Į lagaminą dedant sulankstytus drabužius, vietos kitiems daiktams liks kur kas mažiau nei juos susukus. Todėl verta į vieną ritinį suvynioti po keletą plonesnių drabužių, ypač tų, kurie menkai glamžosi, teigia skrydžių palydovė:
„Geriausia kombinuoti kelis pakavimo būdus. Drabužių suvyniojimas sutaupo nemažai vietos, bet gali juos paglamžyti. Jei turite drabužį, kurį itin saugote nuo raukšlių, galite išbandyti ryšulio metodą – krūvelę nesiglamžančių drabužių ar apatinių rūbų apgaubkite tais drabužiais, kurių lygumą norite išsaugoti labiausiai“.
Dvi auksinės taisyklės
Gabrielė pataria nepamiršti dviejų auksinių taisyklių, kurių nesilaikymas gali smarkiai apkartinti kelionę. Pirmoji – pinigus, lėktuvo bilietus, raktus ir kitus vertingus daiktus visada laikyti arti savęs.
Norint išvengti streso, verta investuoti į bagažo svarstykles.
„Šiems daiktams tikrai ne vieta giliausiame lagamino kampe. Ypač jei lagamino kurį laiką neturėsite su savimi, o svarbiausių daiktų gali prireikti, todėl juos vertėtų vežtis rankiniame bagaže. Taip pat pakuojantis rankinį bagažą svarbu nepamiršti, kad skysčius ir elektronikos prietaisus patikroje reikės iš jo išsiimti, todėl dėkite juos patogioje vietoje ar atskiroje lagamino skiltyje”, – dėmesį atkreipia Gabrielė ir pataria šalia savęs turėti lengva užkandį.
Norint išvengti streso, verta investuoti į bagažo svarstykles. Ne itin brangus instrumentas leis lagaminą pasverti dar namuose ir būti tikriems, kad nereikės papildomai mokėti už bagažą.
„Skrendant lėktuvu, lagamino svoris itin aktualus. Kad oro uoste nereikėtų išmesti tam tikrų daiktų, bandyti jų apsivilkti ar sugrūsti juos į kišenes, rekomenduojama lagaminus pasverti namuose. Jei matote, kad lagamino svoris ženkliai viršija oro linijų leistiną bagažo svorį, pagalvokite, kurie daiktai nėra būtini. O jei skrendate tik su rankiniu bagažu, pasvarstykite apie registruoto bagažo įsigijimą – tuomet nereikės rūpintis, kaip vežti skysčius, viršijančius leistiną tūrį, ar kaip sumažinti lagamino svorį“.