15min be reklamos
2023 01 20, 12:23

Skrydžių tvarkaraštį JAV sutrikdžiusį FAA sistemų gedimą sukėlė žmogiškoji klaida

Kompiuterinių sistemų gedimas, praėjusią savaitę lėmęs laikiną skrydžių JAV sustabdymą, įvyko dėl to, kad JAV Federalinės aviacijos administracijos (FAA) rangovo darbuotojai per klaidą ištrynė tam tikrus failus, ketvirtadienį pranešė agentūra.
JAV oro uostas
JAV oro uostas / 123RF.com nuotr.

FAA jau buvo nurodžiusi duomenų bazės failo pažeidimą kaip tikėtiną sausio 11 dieną kilusios problemos, dėl kurios visoje šalyje buvo atšaukti ir atidėti skrydžiai, priežastį.

Gedimas truko kelias valandas, o tuo metu pilotai negalėjo naudotis NOTAM (angl. Notice to Airmen, „pranešimai aviatoriams“) sistema, kurioje teikiama informacija apie pavojus, oro uosto įrenginių pakeitimus ir informaciją, galinčią turėti įtakos skrydžiams.

Preliminari ataskaita parodė, kad „rangovo darbuotojai netyčia ištrynė failus, kai koregavo sinchronizavimą tarp tiesioginės pirminės duomenų bazės ir atsarginės duomenų bazės“, ketvirtadienį pranešė FAA.

Tyrimas tęsiamas, tačiau agentūra teigė kol kas neradusi jokių įrodymų, siejančių incidentą su piktavališkais ketinimais ar kibernetinė ataka.

FAA atliko reikalingus klaidos taisymo darbus ir ėmėsi veiksmų, kad NOTAM nuo šiol būtų „atsparesnė“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką