Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 04, 16:00

Slidinėjimo rojus ne taip ir toli nuo Lietuvos: pasakiški kraštovaizdžiai ir originalios pramogos

Uolėti kalnagūbriai, pasakiški kraštovaizdžiai, miškingi ir akmenuoti slėniai, vaizdingi takai, kriokliai, kalnų pievos – taip atrodo aukščiausi Čekijos kalnai – Krkonošė.
Harrachov
Harrachov / Tomáš Rucký nuotr.

Prieš 135 metus Krkonošės šlaituose pasirodė pirmosios slidės. Šis keistas išradimas greitai tapo nepakeičiamu pagalbininku, palengvinusiu gyvenimą kalnuose. Bėgiojimas su lentomis pririštomis prie batų tapo labai populiarus. Slidės buvo plačiai gaminamos, naudojamos ir rekomenduojamos visiems norintiems.

Dabar Krkonošė yra tikras lygumų slidinėjimo rojus. Jei norite atrasti Krkonošės grožį, pasirinkite 71 km ilgio vaizdingos Krkonošės magistralės atkarpą nuo Harachovo iki Žacleržo.

Kalnų slidinėjimas Krkonošės kalnuose taip pat pasižymi senomis tradicijomis. Pirmosios Krkonošės pievos buvo pritaikytos kalnų slidinėjimui praėjusio amžiaus pradžioje. Jau 1920 m. Špindlerūv Mlyno meras Vilhelmas Piekas pastatė pirmąjį elektrinį keltuvą, o 1947 m. pirmasis keltuvas buvo pastatytas iš Šv. Petro į Planą.

„Špindl“, kaip sako vietiniai, yra vienas lankomiausių Čekijos kurortų. Populiariausi kalnų šlaitai yra Šv. Petro, Hromovkos, Medvėdino, Horni Misečkų ir Labskos kurortuose. Tačiau tai nereiškia, kad kalnų slidinėjimas Harachove, Janske Laznėse, Pece prie Snežkos ar Rokitnicėje prie Jizeros būtų mažiau įdomus.

Populiariausia slidinėjimo vieta Harachove yra Čertako slidinėjimo centras su puikiomis trasomis, dviem keturviečiais keltuvais ir daugybe laisvalaikio praleidimo galimybių. Puiki idėja yra aplankyti Harachovo stiklo gamyklą, muziejų ir alaus daryklą su originaliu alaus SPA.

Prieš daugelį metų kalniečiai, nepaisydami sniego kiekio, turėdavo išeiti į lauką. Tokiais atvejais jie naudojosi sniegbačiais. Šiandien juos siūlo daugelis Krkonošės sporto įrangos nuomos punktų. Pasivaikščiojimas apsnigtomis lygumomis, miškais ar kalnagūbriais yra tarsi patirtis iš senų laikų.

Shutterstock.com nuotr./Krkonoše
Shutterstock.com nuotr./Krkonoše

Tenka priprasti prie keisto, plataus žingsnio, bet po kurio laiko nustebsite, kur patekote. Rekomenduojame, pavyzdžiui, maršrutą iš Harachovo per Labską Budą į Horni Misečkus, arba iš Plano į Černą Horą. Jei esate tikrai geros formos, galite pasirinkti 25 kilometrų maršrutą iš Černos Horos į Horni Alberžicę ir Horni Malą Upą.

Važinėjimas rogutėmis – tai pramoga, kurią beveik visi prisimena iš vaikystės. Tačiau niekas nesako, kad tai sportas skirtas tik vaikams. Suaugusiems tereikia didesnių rogučių.

Shutterstock.com nuotr./Špindleruv Mlyn
Shutterstock.com nuotr./Špindleruv Mlyn

Karkonošėje yra trys bobslėjaus trasos, iš kurių ilgiausia (1,5 km) yra Mlade Bukuose, su fantastiškais vingiais ir tiltu per Upos upę. Špindlerūv Mlyne yra dar viena trasa, kuri yra tik 100 m trumpesnė nuo Mlade Bukų, joje yra 22 vingiai ir 3 tuneliai. Harachove bobslėjaus mėgėjai ras 1 km ilgio trasą su 17 posūkių ir dviem sankryžomis. Nesvarbu, ar rinksitės vienvietį ar dvivietį bobslėjų, šią išskirtinę patirtį tikrai norėsite pakartoti.

Norintiems atsipalaiduoti ir nuraminti kūną bei mintis po adrenalino pilnų žiemos pramogų, Janske Laznės yra puikus sprendimas. SPA kurorte siūlomos moderniausios sveikatingumo procedūros, tokios kaip magnio vonios, odos deguonies prisotinimo procedūros, cinamono ar kofeino kompresai arba švelnūs karamelės masažai.

Vietinio mineralinio vandens, kurio temperatūra siekia 27°C, dėka sėkmingai gydomos raumenų ir kaulų ligos. Vienas iš populiariausių kurorto lankytinų vietų yra keltuvas iš miesto centro į Černą Horą.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką