Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Slidinėti kasmet išsiruošia apie 300 tūkst. lietuvių

Sunkmečiu sumažėję slidinėjimo kelionių pardavimai pastebimai kinta. Praėjusį sezoną slidinėtojų skaičius išaugęs dvigubai, šiemet dar žada kilti iki 30 proc.
Pasaulio lietuvių slidinėjimo varžybos Antarktidoje
Slidinėjimas / PLKSMA nuotr.

„Per krizę žmonės daugiau rinkosi Lietuvos ar Latvijos slidinėjimo centrus arba pigesnes šalis – Čekiją, Slovakiją, Lenkiją, - pranešime spaudai cituojamas slidinėjimo portalo Slalom.lt įkūrėjas Andrius Stonys. – Tačiau dabar vėl viskas grįžta į iki krizinį laikotarpį, kai slidinėjančiųjų skaičius kasmet augdavo dešimtimis procentų.“

Praėjusį sezoną slidinėjimo kelionės buvo pirktos beveik dvigubai aktyviau. Prognozuojama, kad tokį laisvalaikio praleidimo būdą šiemet atras dar iki 30 proc. daugiau lietuvių nei pernai.

Lyginant su kaimyninėmis šalimis – Rusija, Baltarusija, Lenkija Latvija ar Estija, Lietuvoje slidinėjimas žymiai populiaresnis. Anot A.Stonio, žiemą slidinėti išsiruošia apie 300 tūkst. lietuvių.

Lietuviai itin pamėgo Alpių kalnų kurortus. Populiariausios kryptys, kurias renkasi mūsų šalies gyventojai – Austrija, Italija, taip pat Prancūzija, Šveicarija. Dėl mažesnių kainų populiarūs išlieka ir Čekijos bei Slovakijos slidinėjimo kurortai.

Taip pat populiarios savaitgalio slidinėjimo išvykos Lietuvoje, mat čia daugėja įdomių trasų. Pasienio gyventojai mielai važiuoja į Latviją ir Lenkiją.

Pasak A.Stonio, šiuo metu populiaru savarankškai organizuotis kelionės maršrutus. „Nemažai slidinėjimo entuziastų patys planuoja savo keliones, į kurias vyksta savo transportu. Dažniausiai šie poilsiautojai renkasi artimesnius – Tatrų arba Alpių  kalnų kurortus“, – teigia A.Stonys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius