15min be reklamos
2019 01 08, 14:32

Sostinės Pasakų parke atgimė Vilniaus legendos 

Vilniaus Karoliniškių ir Lazdynų sankirtoje įsikūrusiame Pasakų parke kasvakar atgimsta 10 šviečiančių Vilniaus legendų. Sutemus, parko takeliuose ir medžių viršūnėse nušvinta Geležinio vilko, Bazilisko, Šv. Kazimiero ir kitų atpažįstamų legendų, istorinių asmenybių projekcijos.
Sostinės Pasakų parke – unikaliai atgimė Vilniaus legendos
Sostinės Pasakų parke – unikaliai atgimė Vilniaus legendos / Organizatorių nuotr.

„10 foto projektorių parko takeliuose ir medžių viršūnėse projektuoja stacionarias Vilniaus legendų ir istorijų iliustracijas. Spalvingi legendų pavidalai netikėtai išnyra vaikštant parko takeliais, įtraukia į dešimties paslėptų legendų paieškas, kurias nesudėtinga aptikti, pasirinkus tinkamą žiūrėjimo kampą. Prie kiekvieno apšviesto objekto įrengtas informacinis stendas lietuvių ir anglų kalbomis, trumpai pristato legendą. Parko lankytojai ne tik grožėsis projekcijomis, bet ir susipažins su žinomiausiais miesto padavimais“, – rašoma Vilniaus miesto savivaldybės žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Projekto kūrybinės komandos, viešosios įstaigos „Kūrybinių industrijų dokas“ atstovė Eglė Belozaraitė pasakoja, kad specialiai šiam projektui sukurtos projekcijos keičia parko atmosferą.

Organizatorių nuotr./Sostinės Pasakų parke – unikaliai atgimė Vilniaus legendos
Organizatorių nuotr./Sostinės Pasakų parke – unikaliai atgimė Vilniaus legendos

„Projekto tikslas buvo šiuolaikiškai atgaivinti vieną iš rajono centrinių erdvių – Pasakų parką. Ilgalaikę, patrauklią, inovatyvią kultūrinę pramogą norėjosi sukurti atokiau nuo Senamiesčio nutolusiuose miesto rajonuose“, – teigia E.Belozaraitė.

Tai, kad legendų projekcijos galėtų paskatinti vilniečius ir miesto svečius apsilankyti daugiausiai Karoliniškių ir Lazdynų rajonų gyventojams pažįstamame Pasakų parke, pritaria ir projekto idėjos autorius Simonas Kušlys.

Apšvietimo sprendimus renginiams kuriantis autorius džiaugiasi rezultatu ir teigia, jog vasaros metu šviečiančios iliustracijos atrodys dar kitaip.

„Žiemos metu projekcijos puikiausiai atsiskleidžia ant sniego. Vasarą matysime visai kitą vaizdą. Todėl lankytojams turėtų būti įdomu po kurio laiko ir vėl sugrįžti į parką, pasižiūrėti kaip legendos atsiskleidžia ant žolės ar sužaliavusių medžių“, – pasakoja S.Kušlys.

Organizatorių nuotr./Sostinės Pasakų parke – unikaliai atgimė Vilniaus legendos
Organizatorių nuotr./Sostinės Pasakų parke – unikaliai atgimė Vilniaus legendos

„Džiaugiuosi, kad menas, kultūra ir inovacijos kuriasi ir atranda savo vietas ne vien tik miesto centre. Palaikau ir didžiuojuosi šia iniciatyva bei kviečiu vilniečius apsilankyti Pasakų parke bei gyvai pamatyti svarbiausius sostinės istorijos asmenybes ar legendas ir ne tik daugiau sužinoti apie Vilnių, bet ir pasigrožėti iš tiesų įspūdingu reginiu“, – komentuoja sostinės meras Remigijus Šimašius.

Projektą remianti Vilniaus miesto savivaldybė pernai paskelbė inovacijų konkursą turintiems unikalių idėjų. Kaip inovatyviai galima pakeisti miesto viešąsias erdves, savivaldybei pateikta 30 projektų, iš kurių komisija išrinko 4.

Vienas jų – „Šviečiantis Vilniaus legendų parkas“. Projektui savivaldybė skyrė 42 tūkst. eurų. Patys kūrėjai taip pat prisidėjo savo lėšomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką