Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Suskaičiavo, kiek kainuotų atostogos Maljorkoje: pigiau ilsėtis savaitę nei 4 dienas?

Maljorka – viena populiariausių atostogų krypčių. Ją renkasi daugelio Europos ir pasaulio šalių turistai, Lietuvos poilsiautojai – nėra išimtis.
Maljorka
Maljorka / Unsplash nuotr.

Artėjant vasarai, o kartu su ja – ir keliavimo pikui, Patssaugidas.lt komanda išanalizavo tokį pat kelialapį siūlančių penkių skirtingų kelionių agentūrų kainoraščius ir palygino sumas su savarankiškos kelionės identiška kryptimi išlaidomis. Palyginimas atliktas kovo 19 d., duomenys surinkti iš viešai internete pasiekiamų šaltinių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Taigi, nusikelkime į Maljorką – didžiausią Ispanijai priklausančią salą. Saulė, jūra, smėlis, gamta ir ispaniškas karštis (visomis prasmėmis) lietuviams lėktuvu pasiekiamas per 3.5 val. Pasidomėti poilsinių išvykų šia kryptimi variantais paskatino vienas populiariausių kelionių organizatorių Lietuvoje, siūlantis trumpą pabėgimą gegužės viduryje už 389 Eur (kaina taikoma užsakant pasiūlymą 2 asmenims) – savarankiškas skrydis Kaunas-Palma-Kaunas su Ryanair oro linijomis, be registruoto bagažo ir pervežimo paslaugos iš oro uosto į viešbutį ir atgal, 3 naktis (4 dienas) apsistojant 3 žvaigždučių viešbutyje „Tent Palmanova“ su pusryčiais.

123RF.com nuotr./Maljorka
123RF.com nuotr./Maljorka

Tuo pačiu laikotarpiu, gegužės 11-14 d., įsigyjant bilietus tiesiogiai iš skrydžių bendrovės, už juos keliautojas sumokėtų 175,86 Eur (po 87,93 Eur į abi puses), o užsisakant 3 nakvynes iš booking.com platformos „Tent Palmanova“ viešbutyje su pusryčiais apsistojant dviviečiame kambaryje – 167,50 Eur (2 asm. 335 Eur). Taigi, viso viešnagė vienam asmeniui kainuotų 343,36 Eur. Skirtumas – 45,64 Eur savarankiškos kelionės naudai.

Šis kelionių organizatorius čia pat siūlo apsistoti ir 7 naktų (8 dienų) laikotarpiui gegužės pabaigoje – nuo 05.25 iki 06.01. Skrydis iš Kauno be registruoto bagažo ir pervežimo paslaugos iš oro uosto į viešbutį ir atgal, nakvynė tame pačiame viešbutyje su pusryčiais – už 739 Eur. Perkant paslaugas savarankiškai iš atskirų paslaugų tiekėjų, atostogoms sutaupytumėte 58 Eur: skrydis 201,84 Eur (iš Kauno į Palmą) + 115,16 Eur (iš Palmos į Kauną) + 728 Eur/2 asm. (nakvynė su pusryčiais) = 681 Eur/asm. Tarpinis rezultatas – 2/0 savarankiškos kelionės naudai.

Kelionė su pilnesniu lagaminu ir pervežimais

Tačiau dabar paanalizuokime pasiūlymus, į kuriuos kelionių organizatoriai įtraukė užsakomąjį tiesioginį skrydį su registruotu bagažu iš Vilniaus į Maljorkos sostinę Palmą, nakvyne jau mūsų minėtame viešbutyje su pusryčiais, bei pervežimo iš ir į oro uostą opcijas. Viena iš tokio kelialapio datų, kuriomis pailsėti siūlo 4 iš 5 apžvelgtų turizmo agentūrų (visos jos yra puikiai žinomos Lietuvos rinkoje), yra gegužės 27 – birželio 3 d. Saugodami įmonių privatumą, įvardysime jas raidėmis.

A įmonė savaitės trukmės atostogas su 20 kg įskaičiuotu registruotu bagažu kviečia įsigyti už 850 Eur. B kelionių agentūra kelia registruoto bagažo svorį iki 23 kg ir kelialapį parduoda taip pat už 850 Eur. Tačiau ji savo klientams tomis pačiomis sąlygomis papildomai siūlo ir trumpesnes atostogas – išvykti gegužės 27 d. ir į Vilnių grįžti gegužės 31 d. Tokią 4 naktų (5 dienų) išvyką įkainoja 799 Eur.

Kita kelionių rinkos žaidėja, C agentūra, savaitę ispaniškų nuotykių siūlo nusipirkti už 816 Eur, tačiau su mažiau kilogramų registruoto bagažo – lagaminas turi neviršyti 15 kg. O štai D kelionių organizatorius už tokią kainą, kurią B atveju išleistumėte 4 naktims, 8 dienas (7 naktis) Maljorkoje siūlo praleisti už 799 eurus su 20 kg registruotu bagažu.

Shutterstock nuotr./Oro uoste
Shutterstock nuotr./Oro uoste

Savarankiška kelionė ten, bet ne už tiek pat

Kaip būtų savarankiškos kelionės atveju, jei ieškotumėme variantų pagal tuos pačius paslaugų kriterijus? Visų pirma, reikia atsižvelgti, kad tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos į Maljorkos sostinę Palmą yra vykdomi tik iš Kauno (kitų vietovių gyventojams pirmoji kelionė įvyktų jau Lietuvoje, vykstant iki oro uosto). Taip pat, identiškomis datomis skrydžiai nėra vykdomi, artimiausios analizuotam laikotarpiui datos gegužės 25 – birželio 1 d. bei gegužės 28 – birželio 4 d.

Renkantis keliauti pirmuoju, ankstyvesniu laikotarpiu, skrydis su 20 kg bagažu žmogui kainuotų 403,48 Eur, viešnagė viešbutyje su pusryčiais, apsistojant dviviečiame kambaryje – 364 Eur (728 Eur/2 asm.). Reikėtų pasirūpinti ir kelione iki Kauno oro uosto. Čia galimi du variantai: vykti autobusu arba automobiliu. patssaugidas.lt komanda pavyzdžiui pasirinko kelionę iš sostinės.

Taigi, iki Kauno oro uosto iš Vilniaus yra vykdomi tiesioginiai pervežimai reguliariais reisais Ollex autobusais. Nuvykti iki Kauno oro uosto ir grįžti po kelionės atgal į Vilnių kainuotų 30 Eur/asm. Renkantis vykti asmeniniu automobiliu, tektų suvažinėti apie 220 km, tam prireiktų maždaug 13,2 litrų degalų, kuro kainai pritaikėme 1,60 Eur vidurkį. Taigi, kelionė atsieitų 9,60 Eur. Reikia nepamiršti pridėti ir automobilio saugojimo šalia oro uosto įrengtoje aikštelėje (atitolusioje 500 m.) – dar 56 Eur. Iš viso, jei keliaujama kartu su partneriu ar partnere, išlaidos vienam žmogui siektų 32,80 Eur.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./La Palmos oro uostas
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./La Palmos oro uostas

Galiausiai, nuskridus į Maljorką, reikėtų iš Palmos oro uosto nuvykti iki Palmanova miestelio, kuriame yra įsikūręs analizei pasitelktas viešbutis. Kelionė į abi puses kainuotų 18,60 Eur/asm. Taigi, reziumuojant, bendras kelionės biudžetas, renkantis iki Kauno vykti autobusu, kainuotų 816,08 Eur/asm, o vykstant automobiliu – 818,88 Eur. Taigi, keliaudami savarankiškai išleistumėte mažiau nei įsigydami paketus iš kelionių organizatorių A ir B (ilguoju atostogų atveju), sutaupydami 34 eurus, bet daugiau (permokėdami 19,88 Eur) nei pasirinkdami C ir D siūlomus kelialapius. Rezultatą šiame etape skelbiame lygiu – 1/1.

Savarankiškai ar su kelionių organizatoriumi?

Išvada paprasta – savarankiškų kelionių biudžetą išpučia įsigyjamas registruotas bagažas. Jei kelionėms tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu galite rinktis vykti su mažiau daiktų, taip ir darykite – sutaupysite ir pinigų, ir laiko oro uostuose bei lėktuve. Pastarasis konkrečios krypties, konkretaus laikotarpio palyginimas vėlgi leidžia reziumuoti, kad trumpų atostogų į Maljorką atveju keliautojui yra palankiau rinktis savarankišką organizaciją, taip sutaupant iki 50 Eur. pinigų. Tačiau, norint paatostogauti ilgėliau ir neriboti į kelionių imamų daiktų kiekio bei nesirūpinti nuvykimu iki viešbučio atvykus į svečią šalį, tuomet šiuo konkrečiu atveju palankiau rinktis kelionių organizatorių pasiūlymus, BET, būtinai palyginus kainų ir siūlomų įskaičiuotų paslaugų skirtumus!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius