Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Tik kai pačios ims skraidyti: Balio kiaulės nebegaus oro linijų maisto

Balis – keliautojų pamėgta sala Indonezijoje. Čia kasmet apsilanko tūkstančiai turistų, kurie myli paplūdimius ir Aziją. Lankysis ir toliau, bet vietinės kiaulės tuo jau nesidžiaugs.
„Emirates“ lėktuvas
„Emirates“ lėktuvas / 123rf.com nuotr.

Istorija labai paprasta. Keliautojai į Balį skrenda atostogauti, ir oro linijos tai žino. Jiems siūlomi skanūs patiekalai ir užkandžiai. Tikimybė, kad visas maistas bus suvalgytas, yra lygi nuliui. Taigi, nemažą maisto dalį tenka išmesti. Kartais taip išmetami ir vos paragauti patiekalai, tačiau juk kitos išeities nėra.

123rf.com nuotr./Maistas Lėktuve
123rf.com nuotr./Maistas Lėktuve

Na, tiksliau – nebėra. Oro linijos savo maistą išmesdavo į specialius konteinerius oro uoste, iš kur jis iškeliaudavo pas kiaulių augintojus. Tai savotiškas perdirbimas – maistas naudojamas maistui auginti. Kiaulės yra visaėdės – visai kaip žmonės, tik dar mažiau išrankios. Taigi, taip likučiais buvo atsikratoma labai efektyviai.

Tačiau dabar vietinė Balio valdžia uždraudė oro linijų maistą tiekti kiaulėms. Kodėl? Ogi dėl kiaulių maro, kuris vis dar siautėja kai kuriose šalyse. Šia siaubinga liga, kuri yra nepavojinga žmonėms, kiaulės gali užsikrėsti ir nuo maisto. Taigi, taip bandoma pažaboti šios ligos plitimą šalyje. Kitaip tariant, nors kiaulės ir liūdės negavusios makaronų ir bananų, bent jau liks gyvos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kiaulės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kiaulės

Galbūt kažką nustebins, kad kiaulės buvo maitinamos žmonių maisto likučiais. Tačiau tai nėra taip jau keista. Kadaise ir Anglijos bei Amerikos mokyklose ir kai kuriose užkandinėse būdavo kiaulių ėdalo dėžės, kur žmonės galėjo išmesti savo likučius. Tai padėjo išvengti iššvaistomo maisto.

Ši praktika sustabdyta 20 amžiaus pabaigoje, kai imta baimintis taip platinamų ligų. Tačiau didesniais kiekiais maisto likučiai į fermas keliauja iki šiol. Kartais tai – pramoninės maisto gamybos atliekos. Pavyzdžiui, brokuoti saldainiai.

Azijoje tai vis dar yra normali praktika. Na, bent jau buvo. Dabar oro linijų maistas Balyje taps paprastomis buitinėmis atliekomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką