15min be reklamos

Tyrimas atskleidė, kas lietuviams asocijuojasi su tikromis atostogomis

43 proc. lietuvių tikrų atostogų neįsivaizduoja be kelionės į užsienį, jie nori pakeisti aplinką, aplankyti naujas vietas, rodo keliautojų apklausa. Jos duomenimis, geriausios atostogos turėtų trukti bent 10 dienų – taip nurodė 71 proc. apklaustųjų.
Keliautoja
Keliautoja / Adobestock.com nuotr.

Tikras atostogos dauguma respondentų sieja su ramiu poilsiu, galimybe daugiau laiko praleisti su šeima, o ne aktyviomis pramogomis, pranešime spaudai teigia kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė.

„Nuolat atliekame keliautojų apklausas, kad išsiaiškintume atostogų norus ir pageidavimus. Per 20 veiklos metų matome, kaip keičiasi keliautojų lūkesčiai – jiems vis dažniau tikros atostogos siejasi su kokybišku poilsiu prie jūros su visa šeima“, – kalba I.Aukštuolytė, Kelionių organizatoriaus ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Pasak jos, net 47 proc. respondentų labiausiai vertina keliones, kai nereikia nieko veikti, tiesiog ilsėtis prie jūros ar baseino, pasimėgauti geru oru. Labiau tokį poilsį mėgsta moterys. 44 proc. keliautojų svarbios atostogos su visa šeima, kai galima dalintis bendrais įspūdžiais. Dažniau tokį atsakymą įvardijo asmenys, turintys mažamečių vaikų.

„Tuo metu aktyvų poilsį – žygius, slidinėjimą, ekskursijas – su tikromis atostogomis sieja 26 proc. apklaustųjų, dažniausiai šį atsakymą rinkosi 18–24 m. amžiaus respondentai. Visiškai pasyvias atostogas ir laiko leidimą namuose ar sodyboje kaip trokštamą pasirinkimą penkiais procentiniais punktais dažniau įvardijo vyrai nei moterys“, – apklausos rezultatus pristato I.Aukštuolytė.

Ilgėjanti atostogų trukmė

Pasak turizmo sektoriaus atstovės, pastaraisiais metais matoma tendencija, kad keliautojai renkasi ilgesnės trukmės atostogas. Tai patvirtina ir apklausos duomenys.

„Net 71 proc. apklaustųjų teigia, kad geriausia, kai atostogos trunka bent 10 dienų ar ilgiau. Vyrams norisi ilgesnių atostogų nei moterims: dažniausiai jie rinkosi atsakymo variantą – dvi savaites, moterys – 10 dienų. Tik vienas iš šešių apklaustųjų mano, kad atostogos turėtų trukti iki savaitės“, – dalijasi I.Aukštuolytė.

Ilgesnio kokybiško poilsio norą ji sieja su augusiais atlyginimais ir paslaugų vartojimu bei vis dar juntamu pokarantininiu efektu, kai pandemijos išvarginti gyventojai norėjo atsigriebti už prarastus kelionių svetur metus.

Kokybiško poilsio norą ji sieja su augusiais atlyginimais ir paslaugų vartojimu bei vis dar juntamu pokarantininiu efektu.

„Pastebime, kad vis daugiau lietuvių renkasi ilgesnės trukmės – 9–14 naktų keliones. Prioritetą jie teikia 5 žvaigždučių viešbučiams su „viskas įskaičiuota“ paketu. Žmonės nori gerai pailsėti ir leidžia sau pasilepinti, ramybę jie atranda paplūdimiais garsėjančiuose Turkijos, Ispanijos, Graikijos ar Italijos kurortuose“, – vardija I.Aukštuolytė.

Itin ilgų atostogų, kurios truktų ilgiau nei mėnesį, keliautojai taip pat nėra linkę rinktis – tik 6 proc. apklausos dalyvių norėtų taip ilgai ilsėtis. Aktyviausi ilgai trunkančių atostogų šalininkai – 45–64 m. amžiaus respondentai.

Vos 10 proc. apklaustųjų atostogų trukmė nėra lemiantis kriterijus – jie mano, kad svarbiau poilsio kokybė, o ne dienų skaičius. Dažniau šį variantą rinkosi jaunesni apklausos dalyviai.

Tikrų atostogų poreikis – pailsėti

Remiantis keliautojų apklausa, net 60 proc. apklausos dalyvių atostogų poreikis labiausiai atsiranda, kai jaučiamas nuovargis ir sumažėjęs produktyvumas.

Kiti atostogų poreikį rodantys veiksniai, pasak apklausos rezultatų, yra užstrigimas rutinoje (49 proc.), sumažėjusi motyvacija eiti į darbą ar studijas (46 proc.), suprastėjusi nuotaika (45 proc.).

Kas trečias apklausoje dalyvavęs respondentas ženklu, rodančiu atostogų poreikį, įvardijo padažnėjusias mintis apie atostogas, o vienas iš keturių apklaustųjų dažniau atkreipia dėmesį į kelionių pasiūlymus, atostogaujančių draugų nuotraukas socialiniuose tinkluose.

Apklaustieji vienareikšmiškai teigė, kad geriausias sezonas atostogoms yra vasara – šį variantą pasirinko 60 proc. respondentų.

„Žvelgiant į atostogų kito sezono metu pasirinkimą, išsiskyrė kelios respondentų grupės: dažniausi žiemos atostogų gerbėjai – klaipėdiečiai, pavasario – 25–34 m. amžiaus respondentai, o rudens – šeimos su mažamečiais vaikais. Ketvirtadalis apklaustųjų atsakė, kad neturi mėgstamiausio sezono arba atostogauja spontaniškai“, – apibendrina I.Aukštuolytė.

Keliautojų apklausa „Tez Tour“ užsakymu atlikta 2023 m. balandžio 19–23 dienomis. Apklausa reprezentuoja 18–64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų nuomonę, ją atliko „Intra Research“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką