2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Vestuvės užsienyje: ar verta keliauti susituokti svetur?

Vestuvės užsienyje – jau seniai nėra naujovė, tačiau sužadėtiniai dažnai pasiskirsto į dvi stovyklas. Vieni žavisi svečiais kraštais, galimybe nusimesti pareigą į savo šventę kviesti tolimus giminaičius ir kvapą gniaužiančiu fonu fotografijoms. Kitiems viskas atrodo netikra – juk dažnai užsienyje vienas kitam ištariamas „taip“ tėra simbolinis ir grįžus tenka tvarkytis dokumentus bei susituokti „iš tikrųjų“, o kur dar religinis santuokos aspektas...
Nuotaka
Nuotaka / Ilja Sivakoff nuotr.

Jau daugiau nei šešerius metus vestuves Maljorkoje organizuojanti Erika Zuikė teigia, kad keičiasi ir požiūris į vestuves užsienyje, ir pačios vestuvės, o vis daugiau porų, renkantis vietą, prioritetą teikia užsienio kraštams, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Susituokti – į užsienį

Suprasti sužadėtinius itin padeda asmeninės patirtys, o jomis Erika Zuikė visada atvirai pasidalina – juk jos pačios vestuvės ir tapo verslo pradžia, o šiandien jaunavedžiams padeda abu su vyru Pauliumi. Anuomet išskirtinumo už prieinamą kainą paieškos atvedė porą į saulėtąją Maljorką.

„Tikrai nesuklydome savo vestuvėms pasirinkdami šią salą. Mūsų šventė tapo verslo vizitine kortele, tad dabar juokaujame, kad tai žinodami, kai ką būtume darę kitaip. Visai neseniai, minėdami sukaktuves, patys svarstėme apie Lietuvą, tačiau pasidomėjus kainomis paaiškėjo, kad kelionė su visa šeima į egzotišką šalį ir nepamirštami įspūdžiai kainuos pigiau. Paslaugų sektoriaus kainos Lietuvoje, atrodo, jau pasiekė lubas“, – teigia Erika.

Vestuvių ir kitų renginių organizavimo versle besisukanti moteris pasakoja, kad pastaruoju metu susidomėjimas vestuvėmis užsienyje itin didelis ir paklausa tik auga. Šventei egzotišką salą renkasi ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai, vis labiau auga ir šventės dalyvių skaičius. O kad įspūdžiai tikrai nepamirštami patvirtina į Eriką dėl organizacinių klausimų besikreipiantys anksčiau vykusių vestuvių svečiai, dabar jau planuojantys savo šventę.

Ar verta keliauti susituokti svetur?

Kiekviena kryptis turi savų privalumų – čia kaip ir kelionėse. O kalbant apie vestuves užsienyje apskritai, jaunavedžius dažnai žavi netradicinė aplinka, originalios pramogos, savita atmosfera ir tikrai nepamirštami įspūdžiai. Su poromis jų šventės detales derinanti Erika Zuikė pasakoja, kad daugelis ieško originalumo, nori, kad svarbioji diena tikrai būtų nepamirštama.

Dabar populiarėja nedidelės vestuvės, siaurame rate, kuriame susiburia tik artimiausi žmonės. Žinoma, yra ir kita medalio pusė, kai tolimesni giminaičiai įsižeidžia nesulaukę kvietimo. Susituokti užsienyje – puikus būdas išvengti šių interesų konflikto, nes visiems tarsi savaime suprantama, kad visų svečių į egzotiškus kraštus atsiskraidinti nepavyks. Kalbant skaičiais, rengiant vestuves Lietuvoje svečių sąrašas lengvai perkopia 50, o užsienyje dažniausiai apsiribojama 20-40 svečių.

Ne mažiau žavi ir įspūdingi peizažai, kurių Lietuvoje rasti sunkoka. Egzotiški augalai, gero oro garantija ir saulės spinduliai sudaro puikų foną vestuvinei fotosesijai, kuri jau seniai tapo neatsiejama jaunavedžių šventės dalimi.

Ar santuoka užsienyje gali būti tikra?

Daugelis vis dar galvoja, kad užsienyje galima tik simbolinė ceremonija. Vis dėlto situacija keičiasi.

Jau ne vienerius metus su sužadėtiniais dirbanti Erika įsitikinusi, kad prioritetu turi būti jausmai ir atmosfera. „Orientacija į dekoracijas ir pompastiką suteikia netikrumo jausmą, todėl vis daugiau porų pageidauja pasinaudoti galimybe iš karto sudaryti galiojančią santuoką. Dabar tokia galimybė yra suteikiama ir Maljorkoje, tad nereikia aukoti įspūdžių, egzotikos ir išskirtinumo siekių – viską galima sutalpinti vienoje šventėje“, – teigia vedybų užsienyje planuotoja ir džiaugiasi, kad jaunavedžių nebevaržo teisiniai bei religiniai santuokos aspektai, o savąjį „Taip“ įsimylėjėliai gali ištarti ir ant jūros kranto, ir po ryškiai mėlynu egzotiškos salos dangumi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką