2021 10 06, 10:07

Viena geriausių vietų Vilniuje šiuo metu – rudeniu pasidabinęs Markučių parkas

Vilnius su tokia gausybe parkų, skverų ir yra tikriausiai vienas geriausių metų laikų leisti rudenį. Net pats miesto centras skendi rudenišku auksu nudabintuose medžiuose, tačiau ieškantys daugiau ramybės dažnai traukia į Markučių rajoną.
Markučiai
Markučiai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Nors ir visai netoli centro, šis nedidelis parkas jau turi visai kitokią aurą – per kalnelius vingiuojantys romantiški takeliai sukasi aplink tvenkinius, veda iki XIX a. medinės vilos, kurioje dabar veikia veikia Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus, netoliese yra ir Šv. Varvaros koplyčia, kapinaitės.

Parke taip pat buvo filmuojamas garsusis Holivudo serialas „Ana Karenina“, čia gimė ne vienas debiutuojančio lietuvių režisieriaus kino filmas.

Pirmą kartą Markučių vardas kaip vietovardis paminėtas 1712 m. Dvaras šioje teritorijoje minimas ir anksčiau, jis kurį laiką buvo LDK kunigaikščių valda, vėliau priklausė įvairiems didikams. Dvaro apylinkėse nuo XIX a. poilsiaudavo turtingi miestiečiai, čia buvo daug vilų.

Markučių gyvenvietė ėmė kurtis ~1920 m. išpardavus dvaro žemes. Tarpukariu čia susiformavo dabartinis gyvenamasis rajonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką