-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vieta, kur pildosi norai – Angelų kalva

Kryžių kalnas, Merkinės piramidė, Vilniaus katedros aikštės plytelė „Stebuklas“ – ypatinga energetika garsėjantys objektai, į kuriuos traukia būriai lietuvių ir turistų, turi rimtą konkurentą. Lietuvoje atsirado nauja vieta, kurioje pildosi norai ir įvyksta stebuklai. Tai – Angelų kalva.
Angelų kalva
Angelų kalva / Vaido Mikaičio nuotr.

Ši stebuklinga vieta prieš kelerius metus įkurta Užugirio kaime, Trakų rajone. Kelias nuo artimiausio miesto netolimas, angelai gyvena visai šalia posūkio į Užutrakį.

Prieš penketą metų niekam nežinomos Užugirių kaimo bendruomenės aktyvistams kilo idėja ant kalvos įkurdinti 10 angelų ir taip pažymėti Lietuvos tūkstantmečio vardo jubiliejų. Kiekvienam šimtmečiui buvo skirta po angelą.

Vaido Mikaičio nuotr./Angelų kalva
Vaido Mikaičio nuotr./Angelų kalva

Idėjos autoriai tikėjo, kad taip ne tik padarys gerą darbą Tėvynei, bet ir pagerins kaimo energetiką, priartės prie Dievo, prišauks meilę, saugumą ir laimę savo bendruomenei.

Per tuos kelerius metus kalva tapo tiesiog angelų namais. Juos statė tiek seniūnijos, policija, ugniagesiai, gydytojai, tiek eiliniai žmonės, tikintys, jog taip lengviau pasieks savo svajonę.

Pinigų, žinoma, niekas neskyrė, tačiau žmonės nenuleido rankų ir kvietė visus norinčius turėti savo angelą ant kalvos. Susidomėjimas viršijo lūkesčius. Jau pirmaisiais metais išdygo 17 angelų, taip pakoreguodami bendruomenės tikslą ant kalvos turėti po angelą kiekvienam šimtmečiui.

Per tuos kelerius metus kalva tapo tiesiog angelų namais. Juos statė tiek seniūnijos, policija, ugniagesiai, gydytojai, tiek eiliniai žmonės, tikintys, jog taip lengviau pasieks savo svajonę.

Šiuo metu kalvoje gyvena 36 dideli angelai, kiek greta jų yra mažesnių angelų – sunku pasakyti. Čia stovi tikėjimo, atjautos, meilės, vilties, sveikatos, dvasios ramybės, motinos ir vaiko, tautų atgimimo, Baltijos kelio, seniūnų ir kiti angelai.

Vaido Mikaičio nuotr./Angelas našlaitėlis
Vaido Mikaičio nuotr./Angelas Našlaitėlis

Angelų statytojai užsako išdrožti angelus, kurie labiausiai atitinka jų norus, užsiėmimus, tikslus ar dvasinę būseną. Pavyzdžiui, mergina, netekusi mamos, pastatė angelą ir pavadino jį Našlaitėliu.

Jis išsiskiria tuo, kad turi akmeninę galvą ir laiko išskėstus skrydžiui sparnus.

Pravieniškių kaliniai išreiškė norą pastatyti atgailos angelą. Gydytojai turi savo sveikatos angelą.

Kaip pasakojo viena iš Angelų kalvos įkūrėjų Dominyka, angelų statytojai įkurdina savo angelus kalvoje tyliai, be pompastikos, dažnai net nenurodo savo pavardžių.

„Angelų kalvoje savo angelą gali pastatyti kiekvienas“, – teigė viena iš jos įkūrėjų.

Kad dėl kalvoje sklandančios pagoniškos dvasios nepurkštautų katalikų bažnyčia, garbingiausioje kalvos vietoje, po stogu buvo įkurdinta Marija pagoniškoms dvasioms baidyti.

Geras permainas į kaimą pritraukė angelai

Tikėti ar ne stebuklais – kiekvieno asmeninis reikalas, tačiau Dominykos teigimu, įkūrus Angelų kalvą reikalai kaime išties pagerėjo. Ne tik energetiškai, bet ir materialiai.

Dabar net namų durų rakinti nereikia – saugumą užtikrina angelų globa.

Buvo gauti pinigai išasfaltuoti kelią, suremontuoti kai kuriuos aplinką bjaurojančius pastatus, susitvarkė kelių vargstančių bei geriančių kaimo šeimų gyvenimas, buvo sutvarkyta aplinka. Dabar, anot jos, net namų durų rakinti nereikia. Saugumą užtikrina angelų globa.

Negana to, stebuklus patiria ne tik vietiniai, bet ir svečiai. Tereikia atsinešti savo angeliuką, prikabinti prie vieno iš didžiųjų angelų, sugalvoti norą ir jis būtinai išsipildys. Iš tiesų, mažų, prikabinamų medinių angeliukų čia nedrąsiai, bet daugėja. Juos daugiausia atsiveža vaikai išsidrožę darbų pamokose. Tačiau, jei neturite savo angelo, užtenka tiesiog pasimelsti maldos rate.

Tiesa, tam tikrų taisyklių, atvykus į Angelų kalvą, reikėtų laikytis. „Galvojant norą negalima nurodyti terminų. Angelams nepatinka kai juos spaudžia“, – sako Dominyka.

Ji pasakojo, kad kalvoje netrūksta netikėtumų. Pavyzdžiui, ruošiantis statyti žurnalistikos angelą, į iš vakaro angelui paruoštą duobę įkrito kiškis. Baltiškajame tikėjime kiškis reiškia žinią, o žurnalistai būtent tai ir daro – praneša naujienas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kryžių kalno trauka: ko ten važiuoja NATO kariai, ugniagesiai ir jaunavedžiai

Meilės angelas nukrito jį bestatant. Nėra aišku, ar jo užsakovai rado savo išsvajotą meilę, tačiau kitus, trokštančius meilės, šis angelas traukte traukia prie savęs. Dominyka pasakojo, kad kalvos stovėjimo aikštelėje naktimis automobiliuose neretai galima pamatyti poreles, atvažiavusias čia intymumo.

Julijos Antanaitės nuotr./Angelų kalvoje paliekami ne tik kryžiai
Julijos Antanaitės nuotr./
Angelų kalvoje paliekami ne tik kryžiai

Kalvos įkūrėja juokauja, kad kitas projektas turbūt bus aptverti aikštelę ir iš besimylinčio jaunimo imti mokestį, kurį galėtų panaudoti Angelų kalvos aplinkai tvarkyti.

Kad ir kokiais tikslais atvažiuoja, Angelų kalvoje pabuvoję žmonės iš čia išvažiuoja nenusivylę.

Kalvoje sklando gera aura, čia malonu praleisti laiką ir pakabinti savo angeliuką. O jei tikėsite, galbūt ir į jį „įdėtas“ noras išsipildys.

Daugiau idėjų, ką pamatyti, patirti ir paragauti Lietuvoje, kur pasisemti jėgų ir prisiminti savo krašto istoriją rasite bendroje Šiaulių banko ir „Pasaulis kišenėje“ projekto rubrikoje „Mūsų Lietuva“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius