Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Žaliasis Kyšulys: jūros gėrybių, saulėtų paplūdimių ir geros nuotaikos salos

Gal esate matę airiškus marškinėlius su pavaizduotais metų laikais – keturiuose paveikslėliuose labai lietuviška avis ne mažiau lietuviškame lietuje. Jei tokius marškinėlius darytų Žaliojo Kyšulio (Cape Verde) salų gyventojai, metų laikai taip pat nesiskirtų, tik paveikslėliuose šviestų saulė, o aukso spalvos jūros krantą skalautų mėlynos, čia itin skaidraus vandenyno bangos. Afrikos Karibais vadinamose salose yra tik vienas metų laikas – vasara.
Žaliasis Kyšulys
Žaliasis Kyšulys / „Novaturo“ nuotr.

Romantikams – itin žavingi saulėlydžiai

Žaliojo Kyšulio salose nėra sezonų, kai turistams per karšta arba per šalta. Vasario naktimis vidutinė temperatūra siekia 19 laipsnių šilumos, o nuo gegužės iki rudens nepakyla daugiau 29 laipsnių šilumos. Liūčių sezonas čia taip pat turi tik pavadinimą, pats lietus užklumpa ganėtinai retai.

Geras oras – tikrai ne vienintelis privalumas dėl ko žvarbią žiemos savaitę ar dvi vertėtų apsilankyti tolimose (Visai netoli Afrikos krantų) salose. Čia rasite viską, ko reikia geroms atostogoms, kurių pabaigoje liūdina tik vienas dalykas – kad visa tai jau baigėsi.

Norinčių ramybės ir tiesiog atsipalaiduoti laukia auksinio smėlio paplūdimiai, fotografų itin vertinami saulėlydžiai bei jaukūs pasisėdėjimai vietos restoranėliuose kur bus patiektos dar šiandien pagautos jūros gėrybės. Gurmanai labai rekomenduoja pasimėgauti Žaliojo Kyšulio salų fermose auginamais omarais, taip pat gana aštrokais, gausiai prieskoniai gardintais vietos patiekalais. Dažniausia iš tų pačių jūros gėrybių.

Prie patiekalų puikiai tiks vietinis Capo Verde cukranendrių romas, Manecome vynas (gaminamas iš Fogo saloje augančių vynuogių) ar San Antao likeris, gaminamas iš kavos pupelių, cinamo, mėtos ir apelsinų arba žaliųjų citrinų.

„Novaturo“ nuotr./Žaliasis Kyšulys
„Novaturo“ nuotr./Žaliasis Kyšulys

Laukiant vakarienės nuotaiką greičiausia skaidrins gyvai atliekama morna, tradicinė šių salų muzika, kurią visame pasaulyje išgarsino dainininkė Cesária Évora.

Dar viena smagi žinia poilsiautojams – beveik visi viešbučiai čia pastatyti ant vandenyno kranto arba nuo jo skiria tik promenada. Kas gali būti romantiškiau už per atvirą langą sklindantį bangų mūšos foną po puikiai praleistos dienos?

Nebuvote ugnikalnio viduje? Prašome užeiti!

Jei atostogos jums ne tik paplūdimys ir gardi vakarienė, taip pat neliksite nuvilti. Druskos salos (Sal) pakrantės su didžiulėmis bangomis padarys įspūdį tiek pradedantiems, tiek jau patyrusiems banglentininkams, sau tinkamus paplūdimius tikrai suras burlenčių bei jėgos aitvarų gerbėjai.

Pastariesiems čia įrengti net keli paplūdimiai su visa reikiama infrastruktūra bei paslaugomis ir, galite būti tikri, kad juose apsilankę sutiksite ne vieną pasaulio jėgos aitvarų sporto žvaigždę – šios srities profesionalai vertina Druskos salą kaip puikią vietą treniruotis.

„Novaturo“ nuotr./Žaliasis Kyšulys
„Novaturo“ nuotr./Žaliasis Kyšulys

Ne ką mažiau žavingas povandeninis salų pasaulis, kur itin skaidriame vandenyje nardymo gerbėjai gali grožėtis ne tik koraliniais rifais, bet ir nuskendusių laivų liekanomis. Pasigrožėję gelmėmis su vietiniais žvejais galėsite sau pasigauti vakarienę – žvejybos paslaugos čia itin populiarios.

Jei vandens pramogos jūsų nežavi, galite bet kada leistis į žygį po salą visureigiais, bagiais, nuskristi ar nuplaukti į gretimas salas kuriose yra ir dykuma, ir džiunglės, ir kalnai. Istorijos mėgėjų laukia apsilankymas apleistoje druskos kasykloje – būtent atradus druskos klodus buvo apgyvendinta Druskos sala.

O pasigardžiavimui laukia neįtikėtinas apsilankymas neveikiančio ugnikalnio viduje, į kurį pateksite specialiai tam iškirstu tuneliu.

„Novaturo“ nuotr./Žaliasis Kyšulys
„Novaturo“ nuotr./Žaliasis Kyšulys

Mėgstantys margaspalvius festivalius ir vykstantys į Žaliojo Kyšulio salas Naujųjų metų laikotarpiu greičiausiai pateks į vieną iš jų – kelių dienų trukmės šventės seka viena po kitos. Mažesnių švenčių netrūksta ištisus metus, tad jei vyksite į salyną nors savaitei, vargu ar pavyks bent vienos išvengti.

Liaudies išmintis sako, kad roges reikia tepti vasarą, ratus – žiemą, o kelialapį į Žaliąjį Kyšulį galima įsigyti jau dabar. Šį žiemos sezoną „Novaturas“ pradeda tiesiogines keliones į amžinos vasaros šalį, kurią anksčiau buvo galima pasiekti tik aplinkiniais keliais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius