Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 įpročių, kurie leis labiau mėgautis gyvenimu

Laiminga moteris
Vida Press nuotr. / Laiminga moteris
Šaltinis: 15min
0
A A

Per nuolatinį lėkimą ir darbus dažnai pamirštame nors trumpam stabtelėti, pasimėgauti ČIA ir DABAR momentais, mielomis smulkmenomis, kurios nekainuoja nei pastangų, nei pinigų. Rodos, problemos, planai ir ateitis taip užblokuoja smegenis, kad dienos sūkuryje apie mėgavimąsi gyvenimu nebesusimąstome. Vis dėlto, tikroji laimė užplūsta ne didžių nuotykių ar pasiekimų metu (nors šie dalykai irgi svarbūs!), bet paleidus amžinos kontrolės vadeles ir skyrus kelias sekundes pabūti tiesiog su savimi. Tad kaip sustabdyti laiką ir labiau mėgautis gyvenimu?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

1. Dažniau gyvenkite šia akimirka

Bandykite dėmesį sutelkti į tai, kas vyksta ČIA ir DABAR – kokie garsai, spalvos, kvapai ir žmonės supa šią akimirką? Dažnai gražiausius dalykus pražiūrime užstrigę savo galvoje – problemos ir ateities klausimai užvaldo sąmonę ir nebegalime pajusti pasaulio remiantis tik pojūčiais. Džiaukitės gyvenimu, kokį turite dabar ir galbūt problemų sprendimus atrasite čia pat sau prieš nosį.

2. Kai gyvai bendraujate – telefoną į šalį

Kai vakarieniaujate su šeima ar draugais, atsitraukite nuo elektroninio pašto, Facebook paskyros ar Instagram nuotraukų – prieš jus sėdi žmonės, kurie nori išgirsti ir papasakoti dienos istorijas, tad pamirškite savo virtualią auditoriją. Verčiau kokybiškai leikite laiką su žmonėmis, kuriems iš tiesų rūpite ir kurie palaikys jus sunkiais gyvenimo momentais.

Vida Press nuotr./Pora
Vida Press nuotr.

3. Atlikite dėkingumo pratimą

Šis pratimas visai nesudėtingas, o jos esmė tokia: bent kartą per dieną suformuluokite nuoširdžią padėką gyvenimui! Konkrečiai įvardinti jūsų ar kitų pasiekimai, dienos įvykiai ir teigiami rezultatai gali stulbinamai pagerinti emocinę būseną.

4. Susigalvokite džiaugsmą teikiantį projektą

Ilgalaikiai projektai, per kuriuos geriau pažinsite ir naujai atrasite save, padės labiau įvertinti, ką turite dabar.

Ilgalaikiai projektai, per kuriuos geriau pažinsite ir naujai atrasite save, padės labiau įvertinti, ką turite dabar. Pradėkite rašyti asmeninį tinklaraštį, piešinių dienoraštį ar imkitės šimto dienų projekto, kurio metu, tarkime, kiekvieną dieną fotografuosite žmones ar dalykus, kurie jus džiugina.

Net ir trumpesnį laikotarpį trunkantis projektas padės atrasti mažus gyvenimo džiaugsmus, naujus interesus ir žmones, tad leiskitės į naują nuotykį!

Vida Press nuotr./Moteris lipdo iš molio
Vida Press nuotr.

5. Mažiau smaksokite prie televizoriaus

Kaip jaučiatės, kai porą valandų pažiūrite televizijos laidas – rėksmingas, pilnas klišių ir lėkštumo, „pagardintas“ stambiais reklaminiais blokais? Moksliniai tyrimai rodo, kad besaikis televizoriaus žiūrėjimas daro didelę įtaką mūsų nuotaikai ir laimės jausmui. Visų pirma, televizija atitraukia nuo socialinio kontakto ir sveikų užsiėmimų – sporto, piešimo, skaitymo ir pan. Atsisakę sėdėti prie televizoriaus turėsite daugiau laiko sau, draugams ir šeimai, galite netikėtai atrasti naujus savo talentus ir hobius – kitaip tariant, gyvensite šia akimirka.

6. Atraskite malonią SAVO vietą

Be galo svarbu turėti savo vietų, kur atėjus ne tik sulauksite malonaus aptarnavimo, bet ir galėsite persimeti keliais žodžiais su jau pažįstamomis baristomis ar padavėjais. Ar nesmagu, kai kavinėje jus pasitinka plačia šypsena ir prisėdę prie „savo“ staliuko pasijunate tarsi būtumėte namie? Atraskite tokią kavinukę ir mėgaukitės malonia atmosfera – tai jausmas, kai priklausai bendruomenei, esi šio miesto, šio rajono dalis.

Vida Press nuotr./Moteris kavinėje
Vida Press nuotr.

7. Bendraukite ir su nepažįstamaisias

Daugelis ilgisi gerų emocijų ir bendravimo, tačiau viešojoje erdvėje dažnas esame šaltas ir nelinkęs kalbėtis su nepažįstamaisiais. Tačiau net trumpas persimetimas keliais žodžiais su troleibuso bendrakeleiviu, pardavėja ar žalio šviesoforo signalo laukiančiu praeiviu gali pakeisti jūsų nuotaiką – įgausite daugiau drąsos, atvirumo pasauliui ir pozityvumo. O kartais užtenka nusišypsoti praeiviui ir tai pakelia nuotaiką, padeda išgyventi bendrystės su aplinkiniais jausmą.

8. Judėkite

Jau seniai aišku, kad sportas naudingas ne tik fizinei sveikatai, bet ir sielos ramybei – tai būdas džiaugtis savo kūnu ir valios pastangų galimybėmis. Aktyvus judėjimas, vaikščiojimas ir mankšta lauke suteikia energijos, o gamtos vaizdai, žaluma (ar krentantys lapai) – tikros laisvės jausmą. Nepatingėkite ir imkitės pokyčių!

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Moterų bėgimas su Vlada.LT
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Moterų bėgimas su Vlada.LT

9. Mėgaukitės saule

Vitaminas D didina laimės jausmą, o didžiausias jo šaltinis – saulės šviesa. Tad vasarai dar nepasibaigus, o ir atkeliaujant (tikėkimės) saulėtam rugsėjui, praleiskite kuo daugiau laiko lauke. Stenkitės 10 minučių per dieną skirti saulės šviesai „sugerti“ ir stebėkite kaip iš karto atsigaunate!

10. Leiskite laiką su gyvūnais

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad žaidimai su šunimis teigiamai veikia mūsų nuotaiką, didina dėkingumo, džiaugsmo ir ramybės jausmą. Jei auginate gauruotą draugą, nepatingėkite ilgiau pasivaikščioti su juo lauke – abu pasimėgausite grynu oru ir aktyviu judėjimu. Jei auginate katiną, kad ir koks individualistas jis bebūtų, kartais tikrai susirangys jums prie šono ir patenkintas pamurks – pasimėgaukite tokia švelniakailio draugija.

Vida Press nuotr./Pasivaikščiojimas
Vida Press nuotr.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Laimė
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką