Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 lapkričio 9d. 09:00

10 sprendimų, kurių niekada nesigailėsite

Gyvenimo laime trykštanti mergina
Fotolia nuotr. / Gyvenimo laime trykštanti mergina

Dažniausiai mes gailimės to, ko neįgyvendinome. Šansų, kurių atsisakėme. Santykių, kuriems užvėrėme duris. Sprendimų, kuriems priimti išeikvojome per daug energijos.

Tačiau Dalai Lama pasakė, „Prisiminkite, kad kartais negauti to, ko norisi, yra didžiausia laimė“. Viskas, kas mūsų gyvenime neįvyko, yra apipinta magija, kadangi nežinodami galutinio rezultato, mes jį paverčiame idealia iliuzija. Galvojame, kad šalia būtų geresnis žmogus, dirbtume perspektyvesniame darbe, keliautume po pasaulį, patirtume daugiau nuotykių... Taigi, gailėtis to, kas neįvyko, yra beprasmiška, kadangi praeitis jau nesugrįš, o padarytų sprendimų pasekmės neišnyks tik spragtelėjus pirštais.

Tačiau mes kiekvienas turime galimybę daryti įtaką savo ateičiai, išsivaduoti iš to, kas mus slegia, erzina, atsikratyti praeities pančių. Štai 10 sprendimų, kurių niekada nesigailėsite, o priimti juos galite jau dabar pat!

Supraskite, kas jums patinka, ir gaukite tai

Žmonės dažniausiai būna nelaimingi tada, kai jie nežino, kas tokie yra, nesuvokia savo asmenybės, blaškosi, nežinodami ko griebtis. Turite eksperimentuoti ir išbandyti daug ką, kad atrastumėte savo meilę, tai, kas pakylėja iki devinto dangaus ir užpildo sielą. Kuo daugiau bendraukite su bendraminčiais ir nešvaistykite laiko tam, ko negalite pakęsti, kas jus pūdo iš vidaus. Ignoruodami savo vidinį balsą mes pasmerkiame savo ateitį ir laimę, gyvenimą, kurį norime iš tikrųjų gyventi, bet tam nesiryžtame.

Taip pat skaitykite: Dažniausios priežastys, kodėl mes nesiryžtame palikti nemylimų žmonių

Išgyvenkite kiekvieną gyvenimo dieną laikydamiesi savo plano

Mus labai dažnai bando kažkas paveikti, nukreipti neva tinkama kryptimi, įtikinti, kad turime elgtis vienaip, o ne kitaip. Tačiau šiuo atveju mes neturime vieno pasaulio ir vienos tiesos. Žmogaus gyvenimas yra toks, kokį jis mato, o juk kiekvienas mūsų jį mato skirtingai. Tik jūsų kaltė, jeigu neįsiklausote į save ir pasiduodate kitų įtakai. Intuicija, vidinis balsas ir širdis – trys gyvenimo palydovai, kurių mes nenorime vestis šalia, o derėtų. Kas žino, kiek naujo sužinosite apie save?

Kiekvieną rytą pradėkite nuo teisingų dalykų

Neleiskite savo svajonėms likti tik svajonėmis. Tik kalbėdami ir nieko nedarydami mes tarsi numetame viską kitų malonei ir valiai. O kur mūsų pačių iniciatyva? Turite suprasti, kad už savo gyvenimą esame atsakingi tik mes patys, tad laukti, kol kažkas sugalvos jums padėti – beprasmiška. Viskas jūsų rankose, be to, supraskite, kad reikia eiti link savo tikslo, o ne tiesiog jaustis užimtu bet kuo. Visi veiksmai turi būti nukreipti į tam  tikro rezultato troškimą.

Žvelkite į realų gyvenimą, o ne į telefono, televizoriaus ar kompiuterio ekraną

Tiesa ta, kad šie prietaisai hipnotizuoja, įtraukia ir palieka mus be žado. Mes realų gyvenimą mieliau keičiame į virtualų, nes ten viskas atrodo paprasčiau, tačiau kokia to kaina? Nemokėjimas bendrauti, nesugebėjimas pajausti, kompiuterizuoti santykiai ar prie pietų stalo rankose laikoma ne tik šakutė, bet ir išmanusis telefonas? Gyventi realiai realiame pasaulyje suvokiama kaip prabanga, kuri niekam nereikalinga todėl, kad mes mėgstame viską apsunkinti. Tačiau ar ne geriau matyti gyvenimą tokį, koks jis yra iš tikrųjų? Kažin kuris norėtų prisiminti senatvėje, kad jaunystė prabėgo mirkstant socialiniuose tinkluose?

Taip pat skaitykite: Stebuklingos Alisos citatos

Visada ir visur būkite geri

Dalai Lama išmintingai pasakė: „Jeigu įmanoma būkite geri. O tai įmanoma visada.“ Žmonės nemoka elgtis su blogais poelgiais. Jie juos kaupia savo sielos kertelėje, ištraukia, apžiūri ir vėl įsideda atgal. Jie pyksta, nekenčia, tūžta, graužiasi ir taip save naikina, kad nė patys nesuvokia, kiek energijos iššvaisto.

Patarimas: paleiskite tiek savo, tiek kitų blogus poelgius, atleiskite visiems ir gyvenkite toliau, pasimokę iš savo ir kitų klaidų. Verčiau šildyti sielą gerais prisiminimais, kurie ir yra mūsų varomoji jėga, bei stengtis patiems laikytis savo įsitikinimų ir vertybių.

Mylėkite save

Viso gyvenimo meilė dažnai tėra iliuzija. Žmonės keičiasi, jie išeina, ateina, praeina pro šalį, tačiau jūs visada turėsite save patį, savo asmenybę, savo vidinį pasaulį. Jeigu nemylite savęs, nesutariate ir nerandate bendros kalbos su savimi, apie kokią meilę kitiems galime kalbėti? Meilės nereikia laukti iš kitų, kadangi ji yra mūsų pačių viduje. Skleisdami ją aplink, mes pritraukiame dar daugiau teigiamų emocijų.

Daugiau laiko praleiskite su mylimais žmonėmis, mažiau darbe

Nors darbas šiuo metu suvokiamas kaip savirealizacija ir jo svarba vis auga, žmogui reikia ir kitokio pasitenkinimo, kurį suteikia brangiausiai ir artimiausi žmonės. Atsidėdami vien tik profesijai, mes atsisakome asmeninio gyvenimo privalumų, praleidžiame daug svarbių dalykų, vykstančių mūsų vaikų pasaulyje, nebemokame pasidžiaugti tuo, kas vyksta šalia kiekvieną dieną... Svarbu tinkamai sudėlioti prioritetus ir gerai paskirstyti laiką, kad pajaustumėte stabilumą ir harmoniją.

Visada sakykite tai, ką norite ar privalote pasakyti

Tačiau netėkškite visko į akis, jeigu jaučiate, kad tai gali įskaudinti kitus žmones. Atitinkamas tonas, gebėjimas laviruoti savo žodžiais, emocijomis ir mintimis dažnai net bjaurią tiesą paverčia visai priimtina ir suvokiama, nesukeliančia noro pašnekovui šokti nuo tilto.  

Slėpti savo mintis ir jausmus, kai jie gali kažką pakeisti – nedovanotinas bailumas. Tiesiog reikia mokėti išsakyti savo nuomonę diplomatiškai. Tyla – ne visada gera byla, kadangi neišsakytos mintys užpildo mūsų kūną, nusėda giliai viduje, o vėliau išsiveržia tikru gaisru ar susargdina.

Išsivaduokite iš nesveikų santykių

Kiekvieno mūsų gyvenime pasitaiko žmonių, su kuriais sunku atrasti bendrą kalbą. Santykiai, kurie nekelia jokio pasitikėjimo, kai žmonės nejaučia vienas kitam pagarbos, negali nieko duoti energijos, jausmų, vertybių, požiūrio prasme, dažniausiai yra pasmerkti tiesiog egzistuoti be jokios naudos. Juk keitimasis pozityvia energija ir yra vienas iš maloniausių draugystės privalumų.

Nutraukti santykius visuomet yra labai sudėtinga, tačiau išvalę savo gyvenimą nuo tų, kurie jus žlugdo emociškai, pasijausite kur kas laisvesni. Kartais draugystės turi galiojimo laiką ir kai jam ateina galas, metas tiesiog tai priimti.

Išmokite paleisti

Mintys, svajonės, žmonės, praeitis ir begalė kitų dalykų kartais mūsų gyvenime tampa tikrais stabais. Mes nieko nenorime paleisti, nieko nenorime atsisakyti ir tik laikomės įsikibę nagais. Tačiau kaip atrasti vietos kažkam naujam ir ypatingam, jeigu jūsų gyvenimas užgriozdintas begale nereikalingų dalykų?

Būkite drąsūs ir ženkite tą žingsnį į priekį, kad būtumėte laimingesni, kad atrastumėte savo gyvenime dar daugiau spalvų, potyrių ir tikrąją harmoniją bei pilnatvę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Ginklų ekspertai: Iranas metų metus dykumoje tobulino tarpžemyninių raketų programą

Aktualu

Girto vairuotojo fiasko Panevėžyje: pareigūnams įkliuvo prie pat policijos komisariato

Interviu Tik 15min Kultūra

Vienas garsiausių pasaulio antropologų Thomas Hyllandas Eriksenas: „Mums reikalingas laikas, kai nieko neįvyksta“

Gazas

Eksperimentas Panevėžio gatvėse: ar vairuotojai praleidžia skubančius paramedikus?

Aktualu

V.Uspaskichas: grįžtu į aktyvią politiką paskutinį kartą

24sek

Atsipalaidavimu nepatenkintas Šaras: „Kokie gali būti sunkumai nusiteikti?“

Verslas

Penktadienį baigiasi era, kai į gyventojų duomenis buvo galima numoti lengva ranka

Vardai

Donatas ir Dainė Baumilos pirmą kartą viešumoje pasirodė su devynių mėnesių dukra

Pasaulis kišenėje

Palanga laukia antplūdžio: gelbėtojai primena, jog Baltija klastinga

Deuce

Grėsmingiausias varžovas: R.Berankiui „Roland Garros“ burtai lėmė A.Zverevą

Gazas

Kelių policininkai maloniai nustebę: apskųsti girtą vairuotoją lietuviams jau tampa norma

Aktualu

Avarija geležinkelyje: prieš apklausą lietuviui prireikė medikų pagalbos, italų advokatui jis paaiškino savo veiksmus katastrofos metu

Vardai

Edita Daniūtė – apie gyvenimą Italijoje, sužadėtinio meilę cepelinams ir įkurtuves naujuose namuose

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Gyvenimas

Interjero dizainerė K.Grybaitė – ironiškai apie lietuvių pasirinkimus: „Vonios plytelės yra viena gyvenimo tragedijų“

Gazas

Po vasariškos liūties lūžusio medžio suniokotą „Audi“ radęs vaikinas nustėro – kas turėtų atsakyti?

Paskutinis sezono „Ginčas“: ar Kaunas pajėgus surengti Finalo ketvertą?

Aktualu

R.Šimašius: visi dabar tapo rusiško popso ekspertais, o aš toks nesu

24sek

Artūro Gudaičio indėlio nepakako: „Olimpia“ pusfinalį pradėjo pralaimėjimu

Kultūra

Britų rašytojas Mattas Haigas didžiausią senatvės baimę išgyveno dvidešimt penkerių

Naujienos

Aktualu

Ginklų ekspertai: Iranas metų metus dykumoje tobulino tarpžemyninių raketų programą

Aktualu

Girto vairuotojo fiasko Panevėžyje: pareigūnams įkliuvo prie pat policijos komisariato

Interviu Tik 15min Kultūra

Vienas garsiausių pasaulio antropologų Thomas Hyllandas Eriksenas: „Mums reikalingas laikas, kai nieko neįvyksta“

Vardai

Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle: „Didžiuojuosi būdama feministe“

Gazas

Eksperimentas Panevėžio gatvėse: ar vairuotojai praleidžia skubančius paramedikus?

Aktualu

V.Uspaskichas: grįžtu į aktyvią politiką paskutinį kartą

Aktualu

Lietuvis Norvegijoje įtariamas pavogęs brangenybių už milijoną

24sek

Atsipalaidavimu nepatenkintas Šaras: „Kokie gali būti sunkumai nusiteikti?“

Verslas

Penktadienį baigiasi era, kai į gyventojų duomenis buvo galima numoti lengva ranka

Vardai

Donatas ir Dainė Baumilos pirmą kartą viešumoje pasirodė su devynių mėnesių dukra

Deuce

Grėsmingiausias varžovas: R.Berankiui „Roland Garros“ burtai lėmė A.Zverevą

Aktualu

Avarija geležinkelyje: prieš apklausą lietuviui prireikė medikų pagalbos, italų advokatui jis paaiškino savo veiksmus katastrofos metu

Vardai

Edita Daniūtė – apie gyvenimą Italijoje, sužadėtinio meilę cepelinams ir įkurtuves naujuose namuose

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Gyvenimas

Interjero dizainerė K.Grybaitė – ironiškai apie lietuvių pasirinkimus: „Vonios plytelės yra viena gyvenimo tragedijų“

Gazas

Po vasariškos liūties lūžusio medžio suniokotą „Audi“ radęs vaikinas nustėro – kas turėtų atsakyti?

Paskutinis sezono „Ginčas“: ar Kaunas pajėgus surengti Finalo ketvertą?

Pasaulis kišenėje

Palanga laukia antplūdžio: gelbėtojai primena, jog Baltija klastinga

Gazas

Kelių policininkai maloniai nustebę: apskųsti girtą vairuotoją lietuviams jau tampa norma

Aktualu

R.Šimašius: visi dabar tapo rusiško popso ekspertais, o aš toks nesu

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką