Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 23d. 13:00

30 patarimų: kaip pakeisti savo gyvenimą per mėnesį?

Sausainiai
Fotolia nuotr. / Sausainiai

Greičiausiai ne taip seniai portale Ji24.lt skaitėte istoriją apie vaikiną, kuris pakeitęs elektroninio pašto slaptažodį į pozityvų norą pastebėjo, kaip keičiasi jo gyvenimas. Atrodo, kad tokiame paprastame veiksme iš tiesų slypėjo elementarus dalykas – minčių galia daro stebuklus.

Taip pat skaitykite: „Vyro istorija: kaip naujas slaptažodis pakeitė mano gyvenimą“

Nusiteikimas, kad viskas tavo rankose, niekuomet nestabdo, o tik stumia pirmyn. Štai 30 patarimų kiekvienai dienai, po kurių jausitės lyg būtumėte kitas žmogus. Ar tiesiog suprasite, koks esate iš tikrųjų.

Kasdienėje kalboje vartokite žodžius, kurie asocijuotųsi su laime. Tarkime, susitinkate pažįstamą, o jis klausia kaip gyvenate. Dažniausiai ką nors numykiame panosėje, vos ne vos išspausdami, kad normaliai. Arba imame dejuoti apie ligas, darbus, pakilusias kainas... O juk visai paprasta pasakyti, kad pasakiškai, nuostabiai, laimingai, nepakartojamai, džiaugsmingai. Teisinga mintis sklando ore – daugeliui žmonių trūksta supratimo, kad jiems iš tikrųjų nieko netrūksta. Pagalvokite apie tai.

Išbandykite ką nors naujo. Perskaitykite knygą, kuri seniai guli ant stalo, užuot naršę internete. O gal laikas išsikepti taip trokštamų kanelių? Sudalyvauti piknike? Nusipirkti odines kelnes? Nauja – nebūtinai radikalu, tačiau visuomet suteikia teigiamų emocijų ir padeda atsirinkti, kad jums patinka, o kas ne. Galiausiai nukreipiate mintis nuo įprastų, galbūt nusibodusių dalykų.

Padėkite aplinkiniams. Tai labai paprasta, bet mes per dažnai tingime, o ir nenorime to daryti. Neturime laiko, skubame ir nesuvokiame, kad patys, atsidūrę kritinėje situacijoje ir nesulaukę palaikymo, nusivilsime. Keistis pradėkite nuo savęs. 

Mokykitės kasdien. Neleiskite savo smegenims užmigti ant laurų. Kai pradedi suvokti, kad žinai, jog nieko nežinai, pasidaro aišku: žinių troškulys yra maloniausias dalykas pasaulyje,

Dalykitės savo žiniomis. Tai, kas mums atrodo savaime suprantamas dalykas, nebūtinai taip pat suvokiamas ir kitiems žmonėms. Kodėl gi nepasidalinus savo mintimis, žiniomis ir idėjomis? Tačiau tik tuomet, kai jaučiate kitų poreikį būti išklausytais. Per jėgą grūdami pamokymai kur kas dažniau suerzina, nei duoda naudos.

Mėgaukitės malonumais kasdien. Bent valandą laiko leiskite sau atsipalaiduoti. Nesvarbu, kas tai bebūtų – sportas, filmas, saldus pyragaitis ar malonus laikas, praleistas su geriausia drauge. Gal valandos ir per daug, jeigu turite šeimyną, tačiau pusvalandis sau – būtinas.

Bendraukite draugiškai su visais, net ir grubiais žmonėmis. Kažkodėl dabar daugelis į menkiausius dalykus reaguoja per daug jautriai ir isteriškai. Atsakydami tokiu pačiu tonu, jūs tik paskatinate agresiją. Kur kas paprasčiausiai priešininką „nukenksminti“ ramia ir švelnia kalbėsena ir teigiamu požiūriu. Žinoma, nereikia leisti, kad jums liptų ant galvos, tačiau atminkite, kad nebūtinai vienas ar kitas žmogus neigiamai nusiteikęs jūsų atžvilgiu. Dažnai tai gali būti susiję su jo paties išgyvenimais.

Bet kokioje gyvenimo situacijoje atraskite pozityvumo krislą. Juk net lietuvių patarlė byloja – nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Kartais skrupulingai eikvodami nervines ląsteles, mes užkertame kelią situacijos plėtotei. Daug kas priklauso nuo požiūrio, taigi atsipalaiduokite ir suprasite, kad viskas kur kas paprasčiau nei atrodo. 

Išmokite pralaimėti ir pasimokykite iš savo klaidų. Klaidos – didžiausi mūsų mokytojai. Savo gyvenime visuomet labiau prisiminsite tas akimirkas, kurios tapo jūsų vedliais. Nesigailėkite to, kas buvo, o pasiimkite viską iš tos situacijos, kad ji daugiau nepasikartotų.

Susitelkite į dabartį. Negyvenkite rytoj, poryt ar kitais metais. Tai nereiškia, kad reikia viską mesti ir manyti, jog rytojaus nebus. Tačiau kai suvoki, kad ši diena ir tavo gyvenimas yra būtent dabar, ir daugiau ta akimirka nepasikartos, ar nesinori jos išgyventi pasakiškai?

Kasdien atsikratykite bent vieno daikto. Namai, darbo stalas, spinta, kurie užkrauti įvairiausiomis smulkmenomis, nereikalingais daiktais, senais drabužiais, dažniausiai sukuria slogią atmosferą ne tik išorine prasme. Sukurkite laisvą erdvę ir namuose, ir savo sieloje.

Sukurkite ką nors naujo. Rašykite, dainuokite, gaminkite, linksminkitės, darydami tai, ko dar nedarėte. Kūryba išlaisvina.

Nemeluokite 30 dienų. Melas būna saldus arba nekaltas, tačiau visada geriau rinktis pasakyti tiesą, jeigu tai įmanoma. Juk melas taip apkrauna sielą! Pabandykite 30 dienų nepakliūti į tokias situacijas, kuriose reikėtų sakyti netiesą.

Taip pat skaitykite: „Kaip melas veikia savijautą ir santykius su aplinkiniais?“

Kelkitės pusvalandžiu anksčiau. Suspėsite daugiau, jausitės geriau, nevėluosite, atrasite noro nuveikti kažką energingo... Tiesiog išbandykite!

Per 30 dienų atsikratykite bent vieno neigiamo įpročio. Gal valgote per daug greitojo riebaus maisto? Per ilgai dirbate kompiuteriu? O gal piktnaudžiaujate alkoholiu? Kažkokio įpročio norime atsikratyti visi. Sutelkite jėgas, bandydami įgyvendinti savo tikslą.

Televizoriui ir internetui skirkite mažiau laiko. 30 minučių kasdien mažiau žvelgdami į žydruosius ekranus pamatysite, kad pozityvumo jūsų gyvenime daugėja. Juk net mokslininkai tikina, kad viena iš depresijos priežasčių – besaikis naršymas socialiniuose tinkluose.

Kurkite svajones, turėkite tikslą. Nepaliaujate mąstyti, kas būtų, jeigu būtų? Vadinasi, jūsų galvoje sukasi kažin kokia įkyri idėja. Neleiskite jai užgesti, kadangi pasitelkę savo mintis ir bandydami jas vizualizuoti, galite atrasti netikėtų sprendimų.

Skaitykite knygas. Kasdien skaitydami bent 30 minučių duosite peno savo smegenims ir sielai. Išmintis ir grožis kiekviename puslapyje – ar gali būti geriau?

Darykite tai, kas jus įkvepia. Gal citata, o gal įspūdingas filmukas, nuotraukos? Jeigu turite (o jei ne – susikurkite) tam tikrą ritualą, kuris padės atrasti savyje pozityvumo ir puikaus nusiteikimo.

Fotolia nuotr./Pora paplūdimyje
Fotolia nuotr./Pora paplūdimyje

Kasdien – šypseną! Yra žmonių, kuriuos prisimename, ir veide kaipmat atsiranda šypsena. O ką dar darydami jaučiate, kad tuoj sprogsite iš juoko? Prisiminkite ir kasdien dovanokite sau ir aplinkiniams po šypseną.

Atsisakykite alkoholio ir kitų stimuliatorių. Alkoholis vagia energiją, skatina dehidrataciją ir sukelia daugybę nesusipratimų… Tiesiog bent 30 dienų nusprendę jo vengti, nustebsite puikiais rezultatais.

Sportuokite. 30 minučių kasdien daroma mankšta tikrai skatina serotonino gamybą. O juk laimės hormonai dar niekam nepakenkė.

Mokykitės kovoti su baimėmis ir nepatogiomis situacijomis. Baimė, kad kažkas nepavyks, yra kur kas baisesnė už rezultatą. Susitaikykite, kad gyvenimas – tai nežinomybė ir kad kiekviena situacija turi begales sprendimo būdų. Išvada – priimkite išskleistomis rankomis tai, ko bijote, kad daugiau nebereikėtų jaudintis.

Kasdien gaminkite ką nors gardaus... ir naudingo! Pavyzdžiui, išmėginkite pasigaminti kokį nors žaliavalgišką desertą. Jų gali būti net labai gardžių. O juk toks desertas, kuris nekenkia kūno linijoms, tikra yra visų moterų svajonė.

Prieš miegą įvertinkite visus gerus nutikimus, kurie jus aplankė per dieną. Pasidžiaukite tuo, ką turite, kas pasisekė, galiausiai tuo, jog esate sveiki… Laimė slypi kasdieniuose dalykuose.

Atsikratykite skolų ir stenkitės nesiskolinti. Skolos – tai lyg kilpa ant kaklo. Tad vieną mėnesį laiku sumokėkite visus mokesčius, neišlaidaukite, laikykitės režimo pirkti tik tai, kas būtina.

Bendraukite su tais, kuriuos pamiršote. Gal seniai skambinote močiutei? O gal pamiršote draugą, pusbrolį, pusseserę? Prisiminkite, su kuo seniai kalbėjotės, ir padarykite jiems staigmeną – pokalbis su seniai matytais žmonėmis gali dovanoti daugybę puikių emocijų.

Paleiskite santykius, kurie nuolatos jus skaudina. Kartais geriau eiti skirtingais keliais nei kad vaitoti iš nevilties ir stebėti, kaip viskas ritasi į prarają. Išdrįskite paleisti žmogų, su kuriuo nematote ateities.

Atleiskite ir suteikite dar vieną šansą. Niekada neleiskite, kad nuoskaudos jus užgraužtų. Verčiau suvokite, kad atleidę jūs išlaisvinate save iš užburto rato. Galų gale, argi verta eikvoti mintis žmogui, kurio nemėgstate? Leiskite jam eiti savais keliais ir džiaukitės kasdieniais dalykais, o ne kurkite keršto planus.

Fotografuokite savo gyvenimo akimirkas. Nuotraukose užfiksuoti įvykiai – tai laiko mašina. O prisiminimai labiau nei ugnis sušildo širdį. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Jaunieji verslininkai sėkmę atrado provincijoje: klientų ieškojo skambindami į namus

Gazas

Naujas degalų žymėjimas: ką daryti vietoj dyzelino įsipylus benzino?

15min recenzija Kultūra

Laurie Anderson pranašystės iš dingusio pasaulio

Gyvenimas

10 mitų apie introvertus: ar tikrai jie uždari ir nekalbūs?

24sek

„Rockets“ tikina, kad muštynes Los Andžele išprovokavo spjūvis į veidą

J.Jankevičius sudrebino „Atsarginių“ laidą: be cenzūros apie Domantą, Joną ir karalių

24sek

Kauną pasiekęs „Žalgirio“ naujokas tryško pasitikėjimu: „Esu labai arti NBA“

Tiesiogiai Sportas

Stebėkite tiesiogiai: ar pavyks A lygos lyderiams neišbarstyti taškų?

Vardai

Vestuvių parodoje dizainerių modeliais tapo žinomos moterys: demonstravo vestuvines sukneles

Aktualu

Maskva: pasitraukimas iš branduolinių ginklų sutarties – „pavojingas žingsnis“ JAV

Pasaulis kišenėje

Naujas gidas po Užupį: kur atrasti kūrybiškumą, kuris keičia pasaulį

Gyvenimas

Plastikos chirurgas R.Vaičiūnas: yra raukšlių, prieš kurias bejėgis net botoksas

Maistas

Renata Ničajienė pristatė naują knygą: pasakiško obuolių torto receptas ir įspūdžiai iš renginio

Vardai

Lotynų Amerikos superžvaigždės Marco Anthony vila Floridoje – kaip iš muilo operos apie turtuolius

Aktualu

Londone Rihannai gaminęs virtuvės šefas laimę rado Šiauliuose

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Aktualu

Užsėdęs ant merginos ir ją smaugdamas, 19-metis vidury Radviliškio tenkino lytinę aistrą

Aktualu

Taivane nuo bėgių nulėkus ir apsivertus traukiniui žuvo mažiausiai 17 žmonių

Lietuviškų rapsų degalai

Gazas

Apklausa gatvėje: Ar esate patenkinti viešojo transporto kokybe?

Naujienos

Aktualu

JAV sprendimas trauktis iš svarbios sutarties: savalaikis ar dovana Rusijai?

Verslas

Jaunieji verslininkai sėkmę atrado provincijoje: klientų ieškojo skambindami į namus

Gazas

Naujas degalų žymėjimas: ką daryti vietoj dyzelino įsipylus benzino?

Gyvenimas

10 mitų apie introvertus: ar tikrai jie uždari ir nekalbūs?

24sek

„Rockets“ tikina, kad muštynes Los Andžele išprovokavo spjūvis į veidą

J.Jankevičius sudrebino „Atsarginių“ laidą: be cenzūros apie Domantą, Joną ir karalių

15min recenzija Kultūra

Laurie Anderson pranašystės iš dingusio pasaulio

Tiesiogiai Sportas

Nervų karas A lygoje: „Sūduva“ laimėjo, „Žalgiris“ barstė taškus

24sek

Kauną pasiekęs „Žalgirio“ naujokas tryško pasitikėjimu: „Esu labai arti NBA“

Vardai

Vestuvių parodoje dizainerių modeliais tapo žinomos moterys: demonstravo vestuvines sukneles

Aktualu

Maskva: pasitraukimas iš branduolinių ginklų sutarties – „pavojingas žingsnis“ JAV

Pasaulis kišenėje

Naujas gidas po Užupį: kur atrasti kūrybiškumą, kuris keičia pasaulį

Gyvenimas

Plastikos chirurgas R.Vaičiūnas: yra raukšlių, prieš kurias bejėgis net botoksas

Maistas

Renata Ničajienė pristatė naują knygą: pasakiško obuolių torto receptas ir įspūdžiai iš renginio

Vardai

Lotynų Amerikos superžvaigždės Marco Anthony vila Floridoje – kaip iš muilo operos apie turtuolius

Aktualu

Londone Rihannai gaminęs virtuvės šefas laimę rado Šiauliuose

Vardai

„Man-go“ 20-mečio koncertas: įspūdingas šou, senosios narės ir besilaukianti grupės lyderė Rima

Aktualu

Taivane nuo bėgių nulėkus ir apsivertus traukiniui žuvo mažiausiai 17 žmonių

Aktualu

Užsėdęs ant merginos ir ją smaugdamas, 19-metis vidury Radviliškio tenkino lytinę aistrą

Lietuviškų rapsų degalai

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką