-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 03 22

7 įpročiai, programuojantys žmogų skurdui

Niekas nesiginčija, kad tarp turtų ir laimės galima dėti lygybės ženklą. Turtai patys savaime neatneša laimės, tačiau ir neatbaido jos. Turėdami pinigų, jaučiamės saugesni, labiau pasitikime savimi, ir, kas svarbiausia, pinigai suteikia laisvę daryti tai, ką norime, galime drąsiau pildyti savo svajones
Kodėl niekaip nepavyksta pasiekti finansinio stabilumo?
Kodėl niekaip nepavyksta pasiekti finansinio stabilumo? / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Finansai Pinigai

Tačiau yra kliūčių, kurios tarsi užprogramuoja žmogų nuolatiniam skurdui. Kokie tai įpročiai ir kaip jų atsikratyti?

1. Savęs gailėjimas

Gailėti savęs ir apverkti savo niekam tikusį gyvenimą gali tik tie, kurie daugiau neturi ką veikti. Per tą laiką, kol žmogus dejuoja ir bamba dėl nenusisekusio gyvenimo, jis spėtų padaryti ką nors naudingo, ir taip pataisytų savo finansinę padėtį. Bambėdami dėl figūros, pajamų, išsilavinimo, būsto ar netgi oro, programuojate save nesėkmei.

Nuolatinis buvimas nuskriaustuoju ir aukos vaidmuo atveda jus į būseną, kai aplinkiniai pradeda jūsų vengti, apriboja bendravimą, nekviečia į vakarėlius ir pasibuvimus kartu. Tokiu būdu bambeklis pats iš savęs atima naudingus ryšius. O juk pažintys gali padėti įsidarbinti, išspręsti asmenines problemas ar tiesiog galite maloniai praleisti laiką.

2. Liguistas taupymas

Jeigu atėję į parduotuvę pirmiausia skubate prie išpardavimo ir nuolaidų skyriaus, atsisakote susilaukti vaikų (nes nėra pinigų), jeigu galvoje sukasi įkyrios mintys apie didesnę kolegų algą, jeigu nepaliekate arbatpinigių kavinėje ar, dar blogiau, net nesilankote tokiose vietose – sveikiname, tai skurdo įpročiai. Atsikratyti jų nebus taip paprasta. Noras taupyti visur ir visada – tai ne sumanumo ženklas, o pusiausvyros tarp pajamų ir išlaidų nebuvimas.

3. Visko vertinimas pinigais

Varguolis yra šventai įsitikinęs, kad tik dideli pinigai jam gali suteikti džiaugsmo. Mėgautis gyvenimu ir būti laimingam galima turint ir kuklesnes pajamas. Pabandykite atsakyti į klausimą: Ko man reikia, kad būčiau laimingas? Anot psichologų, būtent neturtingi žmonės pirmiausia pradeda vardinti materialines gėrybes. Turtingi žmonės laimę randa meilėje ir draugystėje, sąskaitos banke jie nelaiko laime.

4. Panika, kai piniginėje pasibaigia pinigai

Žmonės, kurie bijo, kad neteks darbo ar tuoj tuoj pasibaigs pinigai, yra užprogramuoti skurdui. Žmogus, kuris tiki savimi, žino, kad visada ras darbą, juk tam tereikia įdėti pastangų, parodyti atkaklumą pokalbio metu, nebijoti imtis bet kokio darbo ir parodyti darbdaviui aukštą klasę. Turtingi žmonės žino, kad jeigu pinigų šiandien nėra, tai jų bus rytoj. Tam reikia įdėti daugiau pastangų negu vakar ar užvakar.

Taip pat skaitykite: 5 priežastys, kurios veda į skurdą

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Eurai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Eurai

5. Išlaidos didesnės negu pajamos

Noras taupyti visur ir visada – tai ne sumanumo ženklas, o pusiausvyros tarp pajamų ir išlaidų nebuvimas.

Daugelis šiuolaikinių žmonių dėl lengva ranka banko darbuotojo dalijamų kreditų įprato išleisti daugiau, negu sugeba užsidirbti. Žmonės, dirbdami keliuose darbuose, bet ir toliau viską pirkdami išsimokėtinai, lėtai stumia save į skolos spąstus, iš kurių nebus lengva pasprukti.

Jeigu imate eilinį kreditą tam, kad nusipirktumėte prabangų automobilį ar šinšilos kailinius, anksčiau ar vėliau atsidursite finansinėje duobėje. Turite galvoti, kaip užsidirbti, o ne kaip pasiimti paskolą ir neva prabangiai gyventi.

Taip pat skaitykite: Vyro laiškas buvusiai žmonai: „Gaila, bet kitaip mylėti aš tiesiog nemokėjau...“

6. Nemėgstamas darbas

Tie, kurie dirba nemėgstamą darbą, niekada netaps turtingi. Tai ne prielaida – tai faktas. Anot psichologų, nesėkmės ir skurdas lydi tuos žmones, kurie dirba nemėgstamą darbą. Tie, kurie užsiima mėgstamu darbu, gali augti kaip asmenybės, o kartu su jais augs ir pajamos.

7. Atsiribojimas nuo savo šeimos

Atitolę nuo savo šeimos, galite iš karto priskirti save pralaimėtojams. Atkreipkite dėmesį į tą faktą, jog pasaulio turtingieji ir galingieji turi dideles šeimas. Šeima yra būtent tai, ką jie uoliai saugo, nes laiko tai didžiausia vertybe. Be to, būtent artimųjų meilė gali padėti atsitiesti, kai jau nebelieka jokios vilties.

Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius