Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 17d. 08:00

Anglų kalbos kursai: mokymosi grupėje džiaugsmas ir jokių taisyklių mintinai

Anglų kalbos kursai: mokymosi grupėje džiaugsmas ir jokių taisyklių mintinai
Partnerio nuotr. / Anglų kalbos kursai: mokymosi grupėje džiaugsmas ir jokių taisyklių mintinai

Vasarai keliaujant į pabaigą ir bėgant paskutinėms atostogų dienoms, daugelis susimąsto, kaip produktyviai išnaudoti artėjantį darbingąjį sezoną. Anglų kalbos žinių gilinimas – puiki investicija į savo ateitį ir sėkmingą karjerą, o vis didėjanti kursų pasiūla palengvina pasirinkimą. Apie tai, kas svarbiausia mokantis anglų kalbos ir gilinant sukauptas žinias, kalbamės su Ogmios mieste įsikūrusios anglų kalbos mokyklos „Intellectus“ vadovu Andriumi Ingelevič.

Mokymasis grupėje suteikia daugiau džiaugsmo

Specialistas besimokantiems anglų kalbos ar norintiems patobulinti jau turimus įgūdžius rekomenduoja rinktis kursus grupėje. „Mokymasis grupėje suteikia daugiau galimybių praktikuoti kalbą, atliekant įvairias komunikacines užduotis su kitais to paties lygio grupės dalyviais, stebint ir padedant mokytojui. Tuo pat metu mokiniai pratinasi prie skirtingo kalbėjimo tempo, tarimo, mokosi tiek iš savo, tiek iš bendrakursių klaidų, patiria įvairiapusiškų kalbinių situacijų ir praplečia kalbos vartojimo kontekstą“, – tikina anglų kalbos mokyklos įkūrėjas ir atskleidžia, jog taikant tinkamus metodus, mokymasis grupėje dažnai motyvuoja labiau nei individualios pamokos, kadangi yra juntamas bendras pasiekimo jausmas, susidraugaujama, o visi šie faktoriai gerina lankomumą ir stiprina mėgavimąsi mokymosi procesu. „Mūsų atliekamų apklausų rezultatai patvirtina, kad mokiniai laukia pamokų, jaučią didelę asmeninę pažangą, yra patenkinti mokytojais ir džiaugiasi bendraklasių draugija“, – teigia A.Ingelevič.

Partnerio nuotr./Anglų kalbos kursai: mokymosi grupėje džiaugsmas ir jokių taisyklių mintinai
Partnerio nuotr./Anglų kalbos kursai: mokymosi grupėje džiaugsmas ir jokių taisyklių mintinai

Pasak pašnekovo, anglų kalbos mokykloje galima lavinti kalbą nuo A1 (pradedančiųjų) iki pat C1 (pažengusiųjų) lygio, o visų kursų metu itin didelis dėmesys skiriamas šnekamosios kalbos įgūdžių tobulinimui. „Manome, kad anglų kalbos mokėjimas neatsiejamas nuo gebėjimo laisvai susikalbėti. Būtent dėl to orientuojamės į šnekamosios kalbos lavinimą ir net pusę pamokų laiko skiriame sistemingam kalbėjimo įgūdžių lavinimui. Užsiėmimų metu greitai išmokstama gramatikos subtilybių, nes taisyklės įtvirtinamos iš karto, jas praktikuojant gyvoje kalboje ir kuriant gyvenimiškas situacijas“, – tikina specialistas.

Prie norimo kurso prisijungti galima nedelsiant

A.Ingelevič teigimu, anglų kalbos mokykla „Intellectus“ priima įvairaus amžiaus mokinius – nuo mažiausiųjų iki brandaus amžiaus senjorų, o norinčiam pradėti lankyti užsiėmimus tereikia atlikti trumpą kalbos lygio nustatymo testą, padėsiantį atrasti labiausiai tinkantį kursą. „Tam, kad sutaupytume mokinių laiką, mūsų tinklalapyje laisvai prieinamus testus suskirstėme pagal lygius, todėl jis užtruks iki 15 minučių. O kad nereikėtų atlikti užduočių be reikalo – testas sustos, kai pratimai taps per sunkūs. Iškart išsprendę testą sužinosite, koks yra jūsų dabartinis anglų kalbos lygis, ir kokie kursai labiausiai tinka, norint pagerinti turimus įgūdžius“, – pasakoja pašnekovas.

Partnerio nuotr./Anglų kalbos kursai: mokymosi grupėje džiaugsmas ir jokių taisyklių mintinai
Partnerio nuotr./Anglų kalbos kursai: mokymosi grupėje džiaugsmas ir jokių taisyklių mintinai

Anot jo, anglų kalbos kursai mokykloje „Intellectus“ yra vykdomi visus metus, tad prie norimos grupės galima prisijungti nedelsiant. „Rugsėjį pradedame naują semestrą, trunkantį iki sausio. O vasarį kviečiame žengti į kitą kalbos lygį ir tobulinti žinias iki pat birželio. Didžioji dalis mokinių, siekdami maksimalių rezultatų, kursus tęsia ne vieną semestrą. Na, o vasaros metu mokykla siūlo intensyvius anglų kalbos kursus suaugusiesiems, vasaros kalbos praktiką paaugliams ir temines dienos stovyklas mažamečiams vaikams“, – teigia A.Ingelevič.

Taisyklių mokytis atmintinai – neverta

Pašnekovas pabrėžia, kad anglų kalbos mokykla „Intellectus“ taiko visame pasaulyje vertinamus Oksfordo ir Kembridžo universitetų mokymo metodus. Vienas jų – atradimo metodas (ang. Discovery Method), kurį pritaikius mokiniai pasiekia itin aukštų rezultatų. „Dėl šio metodo mokiniai geba patys įžvelgti gramatikos ir žodyno dėsningumus bei juos suprasti, paaiškinti. Šio mokymo būdo veiksmingumą patvirtina ir tyrimai, kuriais įrodyta, kad atradimo metodas yra pranašesnis už įprastą mokymą, kai taisyklių mokomasi atmintinai“, – pasakoja A.Ingelevič.

Anot jo, siekiant pačios aukščiausios mokymo kokybės, mokiniams stengiamasi pateikti daug įvairios medžiagos, kurioje atsispindi reali anglų kalbos vartosena. „Pavyzdžiui, drauge nagrinėjame žiniasklaidos straipsnius, garso ir vaizdo įrašus, reklaminius tekstus. O pasitelkdami dažną ir įvairų multimedijos naudojimą, į pamokas įtraukdami kalbos žaidimus bei kūno kalbą, naudodami interaktyvius PowerPoint pristatymus, užtikriname įtraukiantį mokymosi procesą“, – tikina specialistas ir pažymi, kad visi kursus lankantys mokiniai turi galimybę užtvirtinti pamokose įgytas žinias bet kuriuo jiems patogiu laiku, prisijungdami internetu prie asmeninės paskyros. Čia be modernių nuotolinio mokymosi priemonių galima rasti įvykusių pamokų medžiagą ir užduotis, skirtas atlikti namuose.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką