Dabar populiaru
Publikuota: 2016 birželio 3d. 09:20

Apie ką kalbėti, kai kalbėti nėra apie ką? 3 susipažinimo pokalbių idėjos

Verslo susitikimas
Vida Press nuotr. / Verslo susitikimas

Tai yra tada, kai reikia „lengvai ir mandagiai pasišnekėti“, nors toks apibrėžimas ir neatskleidžia visos to, kas angliškai vadinama „small talk“, esmės. Vis dėlto būti gera pašnekove oficialiose situacijose – puiki dalykinė savybė.

Tokį pokalbį dažnai reikia palaikyti su menkai pažįstamais ar visai nepažįstamais žmonėmis, neretai užimančiais kur kas svarbesnę poziciją kompanijoje nei jūs. Taigi, apie ką kalbėti, kad aplink netvyrotų gūdi tyla?

Jei nesate profesionali oratorė, tiesiog mintyse susidėliokite scenarijų, kuriuo galėtumėte pasinaudoti pokalbio metu. Įgūdis pravers ne tik dalykinėje aplinkoje, bet ir dideliuose renginiuose.

1. Pasakykite kelias frazes apie save. Jų prireiks susipažįstant su naujais žmonėmis – juk negalite tylomis pasitraukti iškart, kai paspausite vienas kitam rankas. Pavyzdžiui, pakaks trumpai užsiminti, kodėl esate šitame seminare ar šventėje: „Dirbu su šia įmone prie naujo projekto. O jūs?“ Toliau – pašnekovo ėjimas.

Vida Press nuotr./Kolegos
Vida Press nuotr.

2. Užduokite klausimų, padedančių palaikyti pokalbį. Geriausia – ne tokių, į kuriuos galima atsakyti trumpai „taip“ arba „ne“. Ankstesniame pavyzdyje paminėtas „o jūs?“ visiškai tiks. Jei norite išplėsti temą ir palaikyti pokalbį, paklauskite ko nors neutralaus ir drauge neformalaus: apie keliones (galbūt pašnekovas turi įdomių planų), hobį, kodėl vėluoja seminaro pradžia ir pan.

3. Kalbėkite apie tai, kas aktualu. Jei nenorite, kad mandagus pokalbis virstų klausimų ir atsakymų šou, galite išplėsti tematiką. Tam tiks naujausi pasaulio įvykiai (nesigilinkite per daug: politinis angažuotumas ir įprotis karštai ginti savo tiesą yra dažna Rytų Europos gyventojų bėda!). Bent permeskite akimis, kas rašoma vietos laikraščiuose, – temų tikrai atsiras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką