Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 9d. 21:00

Ar tikrai marti – karti, o anyta – velnio pramanyta? 10 patarimų būsimai anytai

Šeima
Vida Press nuotr. / Šeima

Užmegzti gerus, ar bent jau normalius santykius su marčia nėra taip sunku, kaip tai dažnai atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tereikia įsiminti tam tikras taisykles ir, žinoma, stengtis jų laikytis.

Kas lemia, kad anyta dažnai būna nusiteikusi priešiškai marčios atžvilgiu? 

Baimė, kad jos sūnaus meilė jai sumažės, kad ji taps nereikalinga, kad ją pamirš. Juk iki jūsų santuokos ji buvo svarbiausia moterimi sūnaus gyvenime.

Įtakos ir galių praradimas. Vienaip ar kitaip, mama turėjo nemenką įtaką sūnui (ar bent jau manė, kad turi). Dabar, po vestuvių, šią įtaką perima marti. Daugumai moterų tai gana skausminga patirtis.

Emocingumas. Moterys daugiau vadovaujasi širdimi ir emocijomis, todėl anytai sunku susitaikyti su tuo, kad iš jos „atėmė“ dalelę „paties brangiausio“.

• Dėl biologinių, istorinių ir socialinių priežasčių šeima moteriai turi didelę reikšmę ir prasmę. Todėl tokius pokyčius, kaip sūnaus vedybos, dažna moteris išgyvena sunkiai ir jausmingai.


Esamos, ar būsimos anytos, norėdamos džiaugtis gražiais santykiais su sūnumi ir marčia, turėtų įsiminti ne visada lengvai įgyvendinamas, bet labai svarbias ir tiesiog būtinas taisykles.

1. „Ji jam ne pora“

Kad ir kaip jums nepatiktų sūnaus išrinktoji, tai jo pasirinkimas, kurį reikia gerbti. Kam jūs ji auginote? Teisingai, tam, kad jis būtų laimingas. Tai leiskite jam kurti tą laimę su moterimi, kurią jis pasirinko. Netrukdykite naujos šeimos augimui bei tobulėjimui, o savo patarimus palikite tam atvejui, kai jų jauna šeima paprašys.

2. Pagailėkite sūnaus

Pykčiai su marčia priverčia jūsų sūnų „plėšytis“ tarp dviejų ugnių. Ar jums nė kiek negaila? Dauguma anytų visą gyvenimą suvokia savo vaiką kaip dalį savęs, ir, kas blogiausia, nejaučia juos skiriančios ribos.

Atminkite, vaikui mamos, t. y. jūsų, niekas nepakeis. Jūs jam ir toliau būsite pirmoji draugė ir patarėja, vienintelė ir mylimiausia moteris visame pasaulyje, ir nesvarbu, kur ir su kuo jis gyventų. Žinokite, tikrai neverta marčiai pavydėti sūnaus, juk ji tikrai nepretenduoja užimti jūsų vietos ir tapti jam mama.

3. „Kuo toliau, tuo artimesnė“

Turbūt teko girdėti šmaikštų posakį, kad meilė giminaičiams matuojama kilometrais. Jums, anytai, šį posakį tikrai vertėtų įsidėmėti, nes jame ne tiek jau mažai tiesos. Gyvenate netoli vienas kito? Apsimeskite, kad esate toli vieni nuo kitų ir neįkyrėkite nuolatiniais vizitais. Prieš eidama į svečius, pagalvokite. Juk dabar jūsų sūnus yra ne vienas ir ar jo išrinktoji apsidžiaugs jūsų apsilankymu?

4. Seklio vaidmuo

Kokį vaidmenį norėtumėte gauti jūs? Įkyraus seklio ar visgi mylimos anytos? Supraskite, tai ne jūsų šeima.

Kartais taip ir norisi nueiti pas sūnų į svečius, pažiūrėti, ką marti paruošė vakarienei, ar išplovė indus ir kaip išlygino vyro marškinius. Turbūt viskas bus ne taip, kaip tai darėte jūs? O jeigu dar šiukšlės neišneštos...

Bet ar tikrai viskas yra taip idealu pas jūs, kaip reikalaujate iš marčios? Sąžiningai atsakykite sau į šį klausimą. Taip, tenka pripažint, kad niekas iš mūsų nėra tobulas. Todėl atleiskite marčiai už klaidas.

Atminkite, naujai iškepta šeima dar tik pradeda savo gyvenimo kelią, skirsto vaidmenis ir namų pareigas. Kokį vaidmenį norėtumėte gauti jūs? Įkyraus seklio ar visgi mylimos anytos? Supraskite, tai ne jūsų šeima. Neišmestos šiukšlės – taip pat ne jūsų. Reikės, išmes patys, o neišmes – jų problema.

Dabar įsivaizduokite, kad laikotės šių taisyklių, o jūsų santykiai su naujai iškepta šeima klostosi visai gerai. Tačiau gimsta vaikas, jūsų anūkas ar anūkė. Ši situacija ir vėl daug ką pakeičia. Skubate ką tik iš gimdymo namų grįžusiems tėvams padėti ir patarti? STOP!

Taip pat skaitykite: 10 dalykų, kuriuos anyta norėtų pasakyti marčiai

5. „O mes darėme ne taip“, „Reikia daryti taip...“ ir pan.

„Shutterstock“ nuotr./Nesutarimai
„Shutterstock“ nuotr./Nesutarimai

Jūsų patarimai dažniausiai būna tokie kategoriški, kad labiau primena įsakymus. Sutinkate? Gal bent jau kol kas atsisakykite nuo patarimų?  Žinokite, jūsų marčiai dabar užtenka ir savo mamos. Bet jos (marčios mamos) patarimai yra priimami ne taip giliai į širdį, nes marti jau seniai priprato prie šių patarimų ir gali juos lengviau praleisti pro ausis. Kitas dalykas, tai jos, marčios MAMA. Su anyta yra kiek kitaip.

Prisiminkite ir sąžiningai sau atsakykite, ar pati noriai klausydavot patarimų, susijusių su sūnaus auginimu?

Žinoma, jūs turite didesnę patirtį, jūs norite tik gero, o marti, matai, pyksta. Juk jūs dėl anūkėlio stengiatės! Pagalvokite, o gal marti vis dėlto teisi? Ar jai tikrai reikalingas jūsų patarimas? Ar ji jūsų prašė patarimo? Ne? Tai palikite viską taip, kaip yra.

Patikėkite, kai reikės, ir marti, ir sūnus paprašys jūsų patarimo. O jeigu nepaprašys, didžiuokitės: „Kokia šauni šeima, juk viską moka ir žino patys!“

6. Jūs niekuo dėta

Nei sūnus nei marčia neprašo pagalbos? Juk jūs viską suplanavote, atšaukėte visus susitikimus su draugėmis vien tam, kad pabūtumėte su anūku ar anūke. Kur problema? Žinoma, jumyse. Juk tai JŪS viską suplanavote ir nusprendėte už juos. Nenustebkite, kad jie turi SAVO planų. Neprašo pagalbos, vadinasi, nereikia, susitvarko ir patys.

Jeigu įkyriai prašysitės į pagalbininkus, kai to visai nereikia, atminkite, viską tik pabloginsite ir, kas baisiausia, niekada iš jų neišgirsite pagalbos prašymo. Šiuo atveju geriausia yra išlaukti, taip patikimiau.

7. Jums nuobodu?

Jūs turite daug laiko, kurį galėtumėte skirti anūko priežiūrai, o jūsų nekviečia? Atminkite – jūsų nuobodulys, tai ne priežastis ateiti pas sūnų ir marčią. Jeigu turite daug laisvo laiko, nueikite į kiną ar kavinę, pabendraukite su draugėmis ar paskaitykite gerą knygą.

Taip pat skaitykite: 1933-iųjų metų patarimai, kaip elgtis jaunam vyrui šeimoje. Ką galima pritaikyti šiandien?

8. „Neliesti!

Kad ir kaip norėtumėte padėti, nesudarykite naujai šeimai problemų ir neįkyrėkite.

Naujagimio mamai ne visada būna malonus perdėtas pašalinių (giminių – irgi) dėmesys vaikui. Šiuo metu marti tikrai nenori, kad matytumėte, kaip ji žindo, vysto ar prausia naujagimį. Supraskite, tai normalus instinktas, kuris anksčiau ar vėliau praeis.

Jeigu negerbsite šių jaunos mamos jausmų ir galvosite, kad tai tėra kaprizas, galite tikėtis, kad santykiai tik blogės. Kol kas būkite nuošalyje, tokia jaunos mamos savijauta greitai praeis, ir ji pati leis jums pabūti su anūkėliu.

Jauna mama turi pilną teisę NORĖTI, kad prie jos ką tik gimusios vaiko niekas nesiliestų. Ji turi teisę pati nuspręsti, kada, ką ir kaip daryti su vaiku, kada ir ką kviesti į svečius. Kad ir kaip norėtumėte padėti, nesudarykite naujai šeimai problemų ir neįkyrėkite.

9. Neplanuoti apsilankymai

Marčios dažnai būna nepatenkintos anytų vizitais. Kodėl? Ogi todėl, kad jie dažniausiai būna neplanuoti ir netikėti. Žinoma, kad mūsų namuose ne visada būna ideali tvarka, kriauklėje guli krūva indų, o grindys seniai nemačiusios dulkių siurblio.

Sutuoktiniai, gyvenantys atskirai nuo tėvų, jų apsilankymą priima kaip svečių apsilankymą (ypač marti). O juk svečių apsilankymui reikia ruoštis, tiesa? Ar įsivaizduojate, kaip jausis marti, jeigu jūsų netikėto apsilankymo metu namai tikrai neblizgės? Nuotaiką sugadinsite ir jai, ir sau. Todėl visada praneškite ir suderinkite, kad planuojate ateiti į svečius (taip, būtent į svečius, o ne į namus, kuriuose galėsite primesti savo taisykles.)

10. Kas namie šeimininkė?

Atminkite kartą ir visiems laikams: jūsų namuose šeimininkė esate jūs. Jūsų sūnaus namuose šeimininkė yra marti. Tai normalu. Taip turi būti. Leiskite naujai šeimai augti ir kurti savo tradicijas. Žinokite, viską, kas yra geriausia jūsų šeimoje, sūnus jau perėmė į savo šeimą. Beje, jo šeima ir neturi būti tokia pati kaip ir jūsų, tiesa? Pasistenkite labiau pasitikėti marčia, gal ji nėra tokia bloga, kaip jums atrodo?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:11
03:17
04:40

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką