Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 10d. 18:05

Daktaras Ebenas Alexanderis: „Dangus tikrai egzistuoja“

Dangus egzistuoja
Shutterstock nuotr. / Dangus egzistuoja

Kalbos apie dangų, rojų, pragarą ir pomirtinį gyvenimą visuomet sukelia begalybę diskusijų ir supriešina žmones į dvi stovyklas. Visgi daugeliui tikriausiai įdomu būtų sužinoti, kur mes atsidursime po mirties, ką veiks mūsų siela...

Nieko keista, kad visais laikais žmonės, patyrę klinikinę mirtį ir vėliau grįžę į gyvenimą, dalijasi įvairiais potyriais, o mums belieka tik tikėti arba ne...

prossyoon.com nuotr./Dr. Ebenas Alexanderis
prossyoon.com nuotr./Dr. Ebenas Alexanderis

Štai daktaras Ebenas Alexanderis dėstė Harvardo Medicinos mokykloje ir buvo užsitarnavęs itin gerą reputaciją kaip puikus specialistas – neurochirurgas. Jis niekada neteikė ypatingos reikšmės religijai ir visiškai nesirūpino pomirtinio gyvenimo klausimais. Tačiau visa tai pakeitė prieš ketverius metus savaitę trukusi koma, kurios metu nustojo funkcionuoti daktaro smegenų žievė. Dabar E. Alexanderis tvirtina, tuo metu patyręs ypatingus išgyvenimus.

„Turint omenyje medicinines žinias apie smegenis ir protą, atrodytų, kad nėra jokios galimybės patirti tai, ką patyriau aš,“ – teigia, E. Alexanderis ir savaitę praleistą komoje įvardija kaip ryškią odisėją. Taigi kyla klausimų, kaip tas dangus atrodo? Gydytojas teigia, iš pradžių pasijutęs skriejantis virš debesų, matęs permatomas, vaiskias, blizgančias, atrodytų begalines arkas... Neurochirurgas tvirtina, kad jį lydėjo nepažįstama moteris, o bendravo jie visiškai kitokia, transcendentine kalba, kurią E. Alexanderis išvertė kaip: „Tu būsi mylimas ir vertinamas amžinai, tau nereikia bijoti, čia nėra nieko, ką galėtum padaryti ne taip“, –  pasakoja gydytojas.

Po to Ebenas Alexanderis pasakoja keliavęs į neaprėpiamo dydžio tuštumą, pilną tamsos, kuri, kas keisčiausia, buvo labai maloni ir nė kiek nebaugino. Jis tiki, kad ta tuštuma buvusi Dievo buveinė.

Po patirtos meningito sukeltos komos, Alexanderis sakosi nebegalįs išskirtiniais potyriais dalintis su kolegomis, todėl ramybę suradęs tarp bažnyčios sienų. Savo sukauptą patirtį jis nusprendė išlieti naujoje knygoje „Proof of Heaven“: A neurosurgeon's journey into the afterlife, (liet. Dangaus įrodymai: Neurochirurgo kelionė į pomirtinį gyvenimą) kuri  turi pasirodyti jau visai netrukus šį mėnesį.

„Aš vis dar gydytojas, mokslininkas, toks koks buvau anksčiau, bet dabar turiu ir kitos patirties, - sako E. Alexanderis. – Vienu aspektu aš pasikeičiau. Aš pagavau blykstelėjimą visiškai kitokios realybės... Ir tuo verta patikėti“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką