Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 29d. 13:48

Didelio populiarumo sulaukęs vandenlenčių čempionatas sugrįžta – mėgėjai ir vėl kausis dėl geriausiojo vardo

Vandenlenčių sportas
Organizatorių nuotr. / Vandenlenčių sportas

Antrus metus iš eilės vandens sporto mylėtojai šią vasarą susitiks vieninteliame tokiame Lietuvoje vandenlenčių sporto mėgėjų „Hobby Riders“ čempionate. Trys etapai, trys skirtingi vandenlenčių parkai šalyje ir virš šešiasdešimt šio sporto entuziastų, pasiruošusių įrodyti, jog yra verti geriausiojo vardo.

36 vandenlenčių parkai visoje Lietuvoje tik įrodo – per kelerius pastaruosius metus šis sportas šalyje pasiekė didžiulį populiarumą. Didėjantis vandenlenčių sporto mylėtojų skaičius, ne vienerius metu šalyje vykstančios tarptautinės profesionalų varžybos ir praėjusių metų vasarą ypatingo žiūrovų ir dalyvių susidomėjimo sulaukęs pirmasis mėgėjų čempionatas, jo organizatorius paskatino visus šio sporto entuziastus suburti ir dar kartą.

„Šio sporto profesionalų Lietuvoje yra vos kelios dešimtys, tačiau mėgėjų – tūkstančiai. Norime suteikti galimybę šį sportą atradusiems entuziastams, kurie dar tik mokosi pirmuosius triukus, o galbūt šį sportą jau seniau pavertė tiesiog maloniu hobiu, parodyti ką jau išmoko ir pasivaržyti tarpusavyje. Čempionato metu visi dalyviai rinks įskaitinius taškus, o laimėtojais taps tie, kurie surinks daugiausiai taškų visose trijuose etapuose. Juos apdovanosime mūsų rėmėjų BoardSports prizais – hidrokostiumais, lentomis, liemenėmis ir šalmais“, – pasakoja „Hobby Riders“ čempionato organizatorius Juozas Piekuras.

Rugpjūčio 1 dieną Molėtų „FLIP Point“ vandenlenčių parke prasidėsiantis pirmas čempionato etapas dalyvius kvies varžytis trijose skirtingose grupėse: vyrų, moterų ir tik šiemet atsiradusioje – „Betsafe“ aukščiausio šuolio rungtyje.

„Nors rezultatus nuspėti kol kas ir sunku, tikimės, kad dalyviai parodys tikrai aukštus šuolius – tai gali būti 3 ar daugiau metrų. Šioje rungtyje kartu plauks tiek vyrai, tiek moterys, o šuolio aukštį matuosime ant dalyvio lentos pritvirtintu specialiu WOO matuokliu. Šuolio aukštis labai priklauso nuo technikos, užvažiavimo ant tramplino greičio, kampo, atsispyrimo ir kūno pozicijos. Tikime, kad užvirs tikrai labai įdomi kova, įtrauksianti ne tik dalyvius, bet ir juos palaikyti atvykusius žiūrovus“, – sako „Hobby Riders“ čempionato organizatorius Juozas Piekuras.

„Hobby Riders“ varžybose dalyvaus išskirtinai tik šio sporto mėgėjai, kurie dar niekada nėra dalyvavę jokiuose Lietuvos wake čempionatuose profesionalų grupėse ar laimėję anksčiau vykusias mėgėjų varžybas. Šią atranką kruopščiai prižiūri čempionato teisėjų komisija, kurioje vyriausiuoju teisėju tapo daugkartinis varžybų nugalėtojas ir vienas stipriausių Lietuvos atletų Domantas Kazickas. Čempionato metu, teisėjai vertins tris pagrindinius kriterijus: triukų kūrybiškumą, įvairovę, sudėtingumą ir techninį atlikimą.

„Šis sportas tuo ir yra įdomus, kad ribų realiai nėra. Triukų variacijų yra be galo daug, vis atsiranda ir sukuriami nauji, sudėtingesni triukai. Mėgėjų lygyje triukai gali būti labai įvairūs – šuoliai per tramplinus, čiuožimai per figūras arba paprasti oriniai triukai.

Triukus sportininkai pradeda daryti jau po poros plaukimų. Tai gali būti šuolis per kickerį ar čiuožimas per paprastą figūrą. Su kiekvienu plaukimu šio sporto entuziastai ant lentos jaučiasi vis tvirčiau ir tvirčiau, tad triukai sudėtingėja labai greitai.

Nėra abejonių, kad šios varžybos yra puikus laiko praleidimas ne tik patiems dalyviams, bet ir juos palaikyti atvykusiems draugams bei žiūrovams – vandenlenčių sportas išties labai vizualus ir sukuria puikų reginį jį stebintiems“, – sako J. Piekuras.

Adrenalinas, atliekamų triukų įvairovė, aktyvios pramogos žiūrovams, žaidimai vaikams, skanus maistas ir varžybų azartas vandens sporto mylėtojų lauks jau šį šeštadienį, rugpjūčio 1 dieną, Molėtų „FLIP point“ vandenlenčių parke nuo 11 valandos. Antrasis varžybų etapas įvyks rugpjūčio 15 dieną „UWP“ parke Ukmergėje, o finalas – rugpjūčio 29 dieną „Elev8“ Vievyje.

„Hobby Riders“ čempionatą pristato kava „Paulig“.

Komentarai: 14

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:42
00:58
00:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką