Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 29d. 09:53

Ilgąjį liepos savaitgalį Klaipėda virs tatuiruočių miestu

„Memel Tattoo Convention“ lankytojai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Memel Tattoo Convention“ lankytojai

Ilgasis Mindaugo karūnavimo dienos savaitgalis Klaipėdoje bus išskirtinis ne tik dėl Valstybės dienos minėjimo, bet ir dėl čia prasidėsiančio, ir tris dienas truksiančio tatuiruočių festivalio.

Liepos 6, 7 ir 8 dienomis pačioje Klaipėdos senamiesčio širdyje esančiame „Kultūros fabrike“ vyks didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse – „Memel tattoo convention“. Kas du metus rengiamas festivalis į Klaipėdą sutraukia įvairiaspalvės publikos gausą.

Renginio metu bus ne tik demonstruojamos ir renkamos geriausios tatuiruotės, vyks koncertai, bet visas tris dienas bus galimybė stebėti geriausių meistrų darbą savo akimis iš arti, o įsidrąsinusiems priimti sprendimą ir savo kūną papuošti nauja tatuiruote.

„Memel tattoo convention“ norą dalyvauti pareiškė apie 100 tatuiruočių meistrų. Nors didžioji dalis dalyvių lietuviai, tačiau bus svečių ir iš kitų šalių. Šiais metais geografija išsiplėtė net iki kitos žemės rutulio pusės. Renginyje dalyvaus meistrai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Ispanijos, Vokietijos, Olandijos, Graikijos, Suomijos, Norvegijos, Anglijos, Airijos, o tolimiausi iš kito pasaulio pusrutulio – Australijos.

Organizatoriai išskyrė keletą jų, kuriuos galima vadinti tatuiruočių pasaulio žvaigždėmis. Vienas jų Sasha O'kharin iš Sankt Peterburgo. Jis atlieka itin realistiškai atrodančias tatuiruotes, kurios vadinamos hyper realistinėmis. Šio meistro vardas puikiai žinomas tatuiruočių meno pasaulyje, o jo apsilankymas Klaipėdoje tik parodo, kad Lietuvoje vykstantis festivalis įgauna pripažinimą.

Iš Australijos atvyks lietuviškų šaknų turintis Benjaminas Laukis. Nors lietuvių kalbos menininkas ir nemoka, tačiau tai bus išskirtinis vizitas lietuvišką pavardę turinčiam autoriui. B.Laukis atlieka spalvotas realistines tatuiruotes kartu į kūrinius įterpiant kaligrafijos elementų.

Graikė Natalie Nox – itin originalaus tatuiravimo stiliaus atstovė. Kaip sako renginio organizatoriai, ji piešia taip originaliai, kad jos stilius yra sunkiai pakartojamas todėl net neturi aiškaus pavadinimo.

Be elitinių svečių, konvencijoje dalyvaus ir kone visi garsiausi Lietuvoje dirbantys tatuiruočių meistrai, pelnę ne po vieną apdovanojimą užsienyje vykusiose konvencijose – tai Jurgis Mikalauskas, Domantas Parvainis, Remigijus Čižauskas, Egidijus Perminovas, Andrius Augulis ir kiti.

Be to, kad žiūrovai galės iš arti išvysti kaip atliekamos tatuiruotės, viso renginio metu, meistrai varžysis dėl geriausių savo darbų. Per tris dienas vyks konkursas 19-oje kategorijų.

Geriausias tatuiruotes vertins teisėjai: itin ekstravagantiškos išvaizdos nuolatinis konvencijų dalyvis Rene Van Assema iš Olandijos, Lietuvos Tatuiruotojų Asocijacijos Prezidentas Tomas Olšauskas bei fotografas Darius Vaičekauskas.

Festivalis duris atvers liepos 6 dieną, penktadienį, 10 valandą ryto. Nuo tada „Kultūros fabrikas“ virs didžiule tatuiruočių studija. Penktadienio vakarą, vyks oficialus after party pačio renginio teritorijoje esančiame bare „Raketa“ bei lauko bare „L klubas“.

Šeštadienio vakarinė programa bus ypatinga roko koncertu. Nuo 18 valandos prasidės gyvo garso koncertas, kuris tęsis iki pat vidurnakčio ir kurį vainikuos šventinis fejerverkas. Koncerte pasirodys jauni ir pašėlę rokeriai „Raven Jack“, vėliau juos, su savo unikalia muzika pakeis roko muzikos grandai iš Kauno – „Wolfsome“. O vakaro desertui auditorija mėgausis uostamiesčio grupės „Royce“ dainomis.

Proga pasidaryti tatuiruotę

Visi dalyvaujantys meistrai yra skelbiami renginio feisbuko puslapyje. Išsirinkus patinkantį meistrą su juo galima susisiekti tiesiogiai ir susitarti dėl tatuiruotės darymo festivalio metu.

Renginio organizatoriai žada, kad tikrai bus meistrų kurie nebus pilnai užsiėmęs arba tokių, kurie turi tik išankstinius užsakymus, tad pas juos pasidaryti tatuiruotę bus galima ir be išankstinės registracijos, tiesiog atėjus į konvenciją, susiradus labiausiai patikusį meistrą bei susitarus su juo kainą (šis registracijos principas vadinamas „walk in“).

„Memel tatto convention“ Klaipėdoje vyks liepos 6-8 dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką