Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 17d. 20:58

Kaip kino industriją keičia COVID-19: milijonus siekiantys nuostoliai ir nauji sprendimai

spragėsiai
Georgia Vagim nuotr./ Unsplash nuotr. / spragėsiai

Kinijoje šiuo metu uždaryti praktiškai visi kino teatrai (apie 70 tūkst.), kinai nedalyvavo Berlyno kino festivalyje, šalyje atšauktos tokių filmų kaip „1917“, „Daktaras Dolitlis“, „Mažosios moterys“ ir „Zuikis Džodžo“ premjeros.

Kinijos kino industrija jau patyrė apie 10 mln. JAV dolerių nuostolių, kurie auga sulig kiekviena diena, o Šiaurės Amerikos kino kūrėjai prognozuoja, jog būsimi jų regiono nuostoliai gali siekti 20 mlrd. JAV dolerių.

Kino industrijos atstovams skendint nežinioje ir sulaikius kvapą laukiant žinių, ar gegužę įvyks Kanų kino festivalis, susirgimą koronavirusu jau patvirtino Australijoje filmavęsis aktorius Tomas Hanksas ir jo sutuoktinė, o netrukus žinią apie susirgimą išplatino ir aktoriai Olga Kurylenko, Idris Elba bei „Sostų karų“ žvaigždė Kristoferis Hivju.

Pasaulį sukausčius COVID-19 pandemijai, pats laikas prisiminti filmus ir kino festivalius, kritusius nuo koronaviruso.

HBO nuotr./Kristoferis Hivju seriale „Sostų karai“
HBO nuotr./Kristoferis Hivju seriale „Sostų karai“

Viena iš aktoriaus Tomo Cruise'o vizitinių kortelių esantis filmas „Neįmanoma misija 7“ tapo bene pirmuoju koronaviruso pakirstu filmu. Vasarį kino studija „Paramount“ išplatino pranešimą, kuriame informavo stabdanti „Neįmanoma misija 7“ filmavimus, turėjusius vykti jau netrukus vienu iš COVID-19 epicentrų tapusioje Venecijoje. Nepaisant neribotam laikui atidėtų filmavimų, pasaulinės filmo premjeros data kol kas lieka nepakitusi – T.Cruise'as septintą kartą neįmanomą misiją vykdys 2021-ųjų liepą.

„Scanpix“ nuotr./Tomas Cruise'as
„Scanpix“ nuotr./Tomas Cruise'as

Jubiliejinis, 25-asis filmas apie agentą Jamesą Bondą „007 Mirtis palauks“, kuriame paskutinį kartą pasirodo aktorius Danielis Craigas, kinus turėjo pasiekti balandį, tačiau ir jam teko užleisti kelią COVID-19 pandemijai. Atšaukus filmo premjerą Kinijoje, juostos prodiuseriai gavo atvirą gerbėjų laišką, kuriame šie, bijodami koronaviruso grėsmės, prašė žiūrovams suteikti galimybę filmą pamatyti kitu metu ir, esant galimybei, perkelti jo premjerą.

Jau netrukus filmo kūrėjai išplatino žinutę, kurioje „MGM“, „Universal“ bei „007“ prodiuseriai Michaelas G.Wilsonas ir Barbara Broccoli informavo, jog nuodugniai įvertinę pasaulinę kino teatrų rinką, filmo „007 Mirtis palauks“ premjerą nusprendė perkelti į lapkričio mėnesį. Bondiados fanai Anglijoje filmą pamatys lapkričio 12 dieną, JAV ir Lietuvoje – lapkričio 25-ąją.

„Scanpix“ nuotr./Danielis Craigas
„Scanpix“ nuotr./Danielis Craigas

Nepasisekė ir filmui „The New Mutants“ – net keturiskart premjeros datas keitęs, dar 2018-ųjų pavasarį turėjęs pasirodyti filmas buvo atidėtas dar sykį... Panašu, jog filmo kūrėjai laiko sukryžiavę pirštus ir kartoja mantrą, kad „penktas kartas nemeluoja“, rinkdami naują datą nežinia kada pasirodysiančiam fantastiniam veiksmo filmui, ypač laukiamam paauglių.

VIDEO: The New Mutants | Official Trailer | 20th Century FOX

Šalims masiškai uždarant kino teatrus, ypač nukentėjo filmai, kino ekranus turėję pasiekti kovo ir balandžio mėnesiais: „Greiti ir įsiutę 9“ (iš 2020 balandžio perkeltas į 2021-uosius), „Triušis Piteris 2: pabėgimas“ (iš 2020-ųjų kovo perkeltas į rugpjūtį), „Tylos zona II“ (nauja kovą turėto rodyti filmo premjeros data dar nepaskelbta), „Mulan“ (nauja kovą turėto rodyti filmo premjeros data dar nepaskelbta) ir kiti, laukiantys galimybės pasirodyti kino ekranuose.

Neribotam laikui atidėti tokių garsių serialų, kaip „Tarnaitės pasakojimas“, „Fargo“, „Keisti dalykai“, „Vaikštantys numirėliai“ ir daugybės kitų kūrimo darbai, sustabdyta gausybė tik kurti pradėtų filmų ir televizijos projektų, atidėta tūkstančiai filmavimų visame pasaulyje.

Milijonus siekiančius nuostolius skaičiuoja ne tik kino studijos ir filmų kūrėjai – koronavirusas skaudžiai smogė ir kino festivaliams bei kino industrijai skirtiems renginiams. Dar 2019-aisiais imta garsiai kalbėti apie tai, jog tik laiko klausimas kada kino festivaliai pradės veikti online režimu ir žiūrovams suteiks galimybę lankytis juose neišeinant iš namų.

Koronavirusas skaudžiai smogė ir kino festivaliams bei kino industrijai skirtiems renginiams.

Persikelia į internetines platformas

Per keletą artimiausių metų turėjusį įvykti virsmą COVID-19 pavertė realybe kur kas greičiau negu dauguma siekė ir tikėjosi.

Kovą vykstantis įtakingas technikos, kino ir muzikos festivalis South by Southwest (SXSW) vienas pirmųjų prabilo apie persikėlimą į online platformas – konkursinę festivalio programą šiemet pamatys žiniasklaidos atstovai ir festivalio žiuri komisija.

Naujajame Džersyje kovo 25-ąją turėjęs prasidėti nedidelis kino festivalis „Garden State Festival“ žiūrovų šiemet taip pat lauks internete, visus programoje esančius filmus parodysiantis vos sykį konkrečiu laiku, taip sukurdamas renginio atmosferą. Dalį programoje esančių filmų į virtualias peržiūrų platformas paskelbė perkeliantis ir Kopenhagos dokumentinių filmų festivalis CPH:DOX.

Kolegų pavyzdžiu seka ir šią savaitę startuosiantis Vilniaus Tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“, dalį programoje esančių filmų jau netrukus žiūrovams siūlysiantis žiūrėti savo namų kino ekranuose. Tokie sprendimai reikalauja didelio komandos įdirbio ir beprotiško darbų kiekio atlikimo per maksimaliai trumpą laiką, tad nemažai pavasarį vykstančių kino festivalių šiemet paprasčiausiai neįvyks, o dauguma kino industrijos atstovams skirtų parodų, konferencijų ir mugių tiesiog atšaukiamos.

Pavyzdžiui, serialams skirtas Canneseries iš balandžio persikėlė į spalį, neribotam laikui atidėtas Tribeca kino festivalis, kovą turėjusi vykti televiziniams projektams skirta mugė MIPTV atšaukta kaip ir Las Vegase vykstanti mugė CinemaCon.

Pandemijos gniaužtuose nukentėjo ir Prahos, Niujorko, Majamio, Stambulo ir daugybė kitų kino festivalių, kurie buvo atšaukti arba atidėti neribotam laikui. Ar vėlyvą pavasarį ir vasarą vykstantys renginiai taip pat nukentės nuo COVID-19 pandemijos – kol kas neaišku, tačiau spėjama, jog jau netrukus bus paskelbtas ir didžiausiu metų renginiu tituluojamo Kanų kino festivalio atšaukimas.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką