Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 2d. 15:24

Ozo parkas kviečia išbandyti diskgolfą – smagų ir mažai įgūdžių reikalaujantį žaidimą

Pirmą kartą Lietuvoje vyko diskgolfo taurės turnyras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pirmą kartą Lietuvoje vyko diskgolfo taurės turnyras

Nors ši vasara orais nelepina, laisvalaikį vis tiek norisi praleisti lauke. Krepšinis, futbolas, dviračiai – kiekvienas turi savo mėgstamą veiklą, tačiau kartais norisi tiesiog išbandyti ką nors naujo. O ar esate žaidę diskgolfą? Jei dar nemėginote, pats metas susipažinti, nes mėgėjai tikina, kad tai labai smagus ir nereikalaujantis daug įgūdžių sportas.

Diskgolfas gimė JAV prieš gerus 40 metų, o Lietuvą pasiekė tik 2002 m. Po metų entuziastas Andrius Navickas Zarasuose įrengė pirmąjį Lietuvoje privatų diskgolfo parką. Dabar Lietuvoje yra jau 8 parkai, 3 iš jų įrengti Vilniuje.

„Pats žaidimas yra šiek tiek panašus į golfą, tik vietoje kamuoliukų yra naudojami diskai, kurie mėtomi į specialius krepšius. Abiejuose žaidimuose identiškai skaičiuojami taškai, tačiau didžiausias skirtumas, kad golfas yra labai brangiai kainuojantis sportas, kurį renkasi elito žmonės. Diskgolfas priešingai – labai demokratinis sportas. Jis žaidžiamas parkuose arba miškuose, kur įrengiami krepšiai. Kadangi diskai skraido oru, didelės priežiūros parkui nereikia, trasos yra tiesiog pravalomos nuo krūmų ir šabakštynų, tad šį sportą galima vadinti labai draugišku gamtai“, – pasakoja diskgolfo žaidėjas Skirmantas Bikelis.

„Ši sporto šaka nereikalauja nei specialių žinių, nei ypatingos fizinės jėgos. Ištisus metus žaidžiamu diskgolfu gali mėgautis visos amžiaus grupės – nuo pačių mažiausiųjų iki senjorų. Tai – dar viena proga aktyviai praleisti laisvalaikį su visa šeima, pabendrauti su kaimynais“, – teigia „Realco“ pardavimų direktorius Marijonas Chmieliauskas. Bendrovės lėšomis Ozo parke atidarytas pirmas Vilniuje diskgolfo aikštynas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pirmą kartą Lietuvoje vyko diskgolfo taurės turnyras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pirmą kartą Lietuvoje vyko diskgolfo taurės turnyras

Anot S.Bikelio, pakanka poros pabandymų ir žmogus jau gali žaisti savarankiškai. Žinoma, įgūdžiai reikalingi ir čia, taip pat yra įvairių niuansų bei gudrybių, tačiau malonumą iš žaidimo galima pajusti labai greitai.

Susidomėjote? Štai šio žaidimo, kuriam tereikia turėti vieną diską, taisyklės:

  1. Žaidėjai pagal sąrašą meta diską nuo starto linijos taikydami į krepšį.
  2. Antrą ir sekančius metimus, kol diskas bus įmestas į krepšį, atlieka žaidėjas, kurio diskas nukritęs vizualiai toliausiai nuo krepšio.
  3. Kai visi žaidėjai įmeta į pirmą krepšį, yra suskaičiuojamas kiekvieno žaidėjo metimų skaičius ir užrašomas į lentelę.
  4. Į kitą krepšį pirmasis mesti pradeda geriausią rezultatą prie ankstesnio krepšio pasiekęs žaidėjas.
  5. Diską įmetus į vandenį (prūdas, grioviai) yra pridedamas 1 baudos taškas prie turimo rezultato.
  6. Laimi žaidėjas, kurio bendra metimų suma į 18 krepšių yra mažiausia.

Vienoje aikštelėje, kurioje yra 18 krepšių, gali žaisti net 90 žaidėjų, visiškai netrukdydami vienas kitam. Dalyviai pasiskirsto į grupeles ir pradeda nuo skirtingų krepšių vienu metu, eidami ratu.

„Šį žaidimą labai greitai „pagauna“ vaikai ir dėl to jis yra puikus visos šeimos laisvalaikio leidimo būdas. Jį nesunkiai gali įvaldyti ir vyresnio amžiaus žmonės, tai nėra labai intensyvus ir daug jėgų reikalaujantis sportas, bet kartu labai įdomus ir betarpiškas. Tai užsiėmimas visam gyvenimui ir netgi socialinė veikla, galima žaisti grupelėmis, vyksta pastovus bendravimas“, – pagyrų vis populiarėjančiam Lietuvoje sportui negaili S.Bikelis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pirmą kartą Lietuvoje vyko diskgolfo taurės turnyras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pirmą kartą Lietuvoje vyko diskgolfo taurės turnyras

Kaip ir kiekvienas žaidimas, diskgolfas turi savo niuansų. Pažengusieji žaidėjai gali naudoti skirtingų rūšių diskus, kurie skirti artimesniems, vidutiniams arba tolimiems metimams. Be to, yra įvairiausi būdai, kaip mesti diską, kad jis skrietų labiau į dešinę, į kairę, aukščiau ar žemiau, galima jį ridenti žeme, galima mesti per viršų.

Įdomu tai, kad diskgolfe metimo į tolį pasaulio rekordas yra 255 metrai, kai lengvojoje atletikoje Virgilijaus Aleknos pasiektas 74 metrų metimas yra antras geriausias rezultatas pasaulio istorijoje.

Jeigu susidomėjote ir norite išmėginti, galite prisijungti prie Ozo parke organizuojamų atvirų žaidimų antradieniais.

„Visi norintys priimami į grupeles ir turi puikią galimybę perprasti visus šio žaidimo niuansus. Privalumas tas, kad dalyvauti gali skirtingo lygio žaidėjai ir niekas niekam netrukdo, nes kiekvienas eina savo tempu“, – drąsina pamėginti S.Bikelis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką