Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 17d. 21:10

Pažintis su specialiųjų efektų makiažą kuriančiu menininku iš Tokijo: jo darbai gniaužia kvapą

Amazing JIRO
Youhei Kodama nuotr. / Amazing JIRO

Peržiūrėję Amazing Jiro darbų galeriją, turbūt iškart pagalvosite – jau taip piešti tikrai neįmanoma, „fotošopas“... Tačiau Tokijuje gyvenantis menininkas ir garsėja būtent dėl tokių neįtikėtinai tikroviškai atrodančių darbų. Ant žmogaus kūno Amazing Jiro sugeba nupiešti kone viską – ir tai daro taip meistriškai, kad turbūt išvydę realybėje dar norėtumėte sau įgnybti, jog įsitikintumėte, kad čia ne kompiuterio ekranas ar sapnas.

„Man patinka kurti pasauliui kažką naujo, kas griautų žmonių lūkesčius gerąja prasme“, – šypsosi Amazing Jiro.

Ir jo kompanijai tą daryti puikiai sekasi – turbūt dažnas net neįsivaizduoja, kad kai kurie filmuose, televizijoje ar reklamose matyti makiažai yra iš tiesų ranka nupiešti, kad tai nėra tik specialūs efektai.

Youhei Kodama/Amazing JIRO
Youhei Kodama/Amazing JIRO

Visgi daugybės metų patirtis daro savo. Amazing JIRO piešti pradėjo dar vaikystėje, iki ketverių gyvendamas Los Andžele, jis dažniausiai vaizduodavo amerikietiškų komiksų veikėjus.

„Tėvai pasakojo, kad manęs skatinti piešti nereikėjo – viską dariau savo iniciatyva. Man tai visada sekėsi, tačiau rimčiau apie šį, kaip profesionalo, kelią ėmiau galvoti tik sulaukęs 16-kos“, – 15min URBAN˙/ pasakojo jis.

Amazing JIRO meną studijavo ir universitete, tačiau čia mokėsi dirbti su stiklo ir metalo dirbiniais. Tam, kad įvaldytų neįtikėtinai tikrovišką specialių efektų makiažo techniką, po universiteto jis dar įstojo į profesinę mokyklą „Yoyogi Animation Institute“. Iškart po to Jiro įsteigė specialiųjų efektų makiažo kompaniją „JUR“.

„Dariau viską, kas man atrodė įdomu, neprisirišdamas prie žanro – norėjau praplėsti specialiųjų efektų makiažo pritaikomumą už filmų ir televizijos ribų“, – apie pasirinktą sritį pasakojo menininkas.

Ir iš tiesų, tai, ką kuria Amazing JIRO, yra tiesiog neįtikėtina. Kartais net nejauku žiūrėti, kaip tikroviškai jis sugeba piešti ant kūno.

„Su „photoshop“ gali sukurti bet ką, tačiau kaip žmogus, kuris siekia ir vertina analogą, noriu grožį skleisti iš tikrųjų jį kurdamas, o ne tik parodydamas ekrane. Be to, ir iš klientų sulaukiu gerų atsiliepimų, nes pats darbo procesas yra labai įdomus, o ir faktas, kad tai nėra fotošopas, labai nustebina“, – sako Amazing JIRO.

Youhei Kodama/Amazing JIRO
Youhei Kodama/Amazing JIRO

Amazing JIRO veikla užima daug skirtingų laukų – jis kuria makiažą, kostiumus tiek profesionaliems imtynininkams, magams, tiek menininkams ir atlikėjams. Taip pat jo darbus galima išvysti mados šou, sezoniniuose renginiuose ar tiesiog pramogų parkuose, kur jis kuria specialiųjų efektų makiažą ar skulptūras. Menininkas kuria ir produktus – pavyzdžiui, makiažo.

„Aš turiu labai daug skirtingų klientų. Tačiau daugiausiai dirbu kaip kompanijos vadovas, mano pagrindiniu darbu tapo labiau nukreipti žmones tinkama linkme, nei pačiam kažką kurti. Tačiau kai tik turiu laisvo laiko, sau įdomių projektų imuosi pats – juos visus galima pamatyti mano instagrame“, – pasakoja jis.

Pasak Amazing JIRO, kai kuriuos meno kūrinius jis sugeba ant kūno perkelti vos per 1–2 valandas. Tačiau yra buvę ir tokių projektų, kur reikėjo kaip reikiant padirbėti.

„Kai kurie darbai gali užimti ir 10 valandų. Kai man teko bendradarbiauti su belgų menininku Jonu Leriche’u, tąkart kiekvienas makiažas truko keturias dienas iš eilės, po 8–10 valandų. Tačiau dirbant laikas greitai skrieja, pats procesas man teikia daug pasitenkinimo. Net kai turiu pertrauką, greitai imu nekantrauti, kada grįšiu vėl prie darbo, darbas man yra kaip poilsis“, – 15min URBAN˙/ kalbėjo Amazing JIRO.

Amazing JIRO
Amazing JIRO

Specialiųjų efektų makiažas, kūno makiažas (bodypaint – angl.), veido makiažas (face paint – angl.), proginis makiažas (beauty makeup – angl.) – atrodo, kad visa tai priklauso makiažo industrijai, tačiau šiuose laukuose yra daug skirtumų, įsitikinęs Amazing JIRO.

„Visos sritys turi skirtingas technikas, išraiškas, įrankius ir yra naudojamos skirtingose industrijose. Aš noriu tapti menininku, kuris sugebėtų daryti viską, tačiau labai sunku ne tik išmokti, bet ir visose srityse tapti profesionalu“, – pasakojo Amazing JIRO.

Daugiau jo darbų galite rasti feisbuke, taip pat – instagrame ar menininko asmeniniame puslapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką