Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 22d. 08:03

Po tiltu pianinu skambinęs „kabantis muzikantas“ Darius: „Po koncerto dauguma žiūrovų virvėmis nusileido į vandenį“

Darius Navickas
Asmeninio archyvo nuotr. / Darius Navickas

„Net ir pačios keisčiausios idėjos gali būti įgyvendintos“, – sako vilnietis Darius Navickas, šią vasarą tapęs „Kabančio koncerto“ maestro. Maestro D. Taip jį praminė bičiuliai. Nors D.Navickas mėgsta aktyvų gyvenimą ir keistas idėjas, tačiau šios vasaros nuotykis po tiltu tapo vienu iš labiausiai įsimintinų.

Mėgsta aktyvų laisvalaikį

D.Navicko pagrindinė veikla, kurią dabar pristabdė karantinas, – moksliniai azoto ir desertų šou įvairiose šventėse. Kaip sako jis pats, vizualiai tai atrodo įspūdingai, o įspūdį labiausiai sustiprina daug dūmų.

„Tą darau įvairiose vestuvėse, įmonių renginiuose, vaikų šventėse. Tai mano veikla ir darbas. O muzikantas aš iš senų laikų – esu baigęs muzikos mokyklą, pianino specialybę. Groju ir kitais instrumentais, bet kaip savamokslis. Mėgstu važiuoti dviračiais, dalyvauti pėsčiųjų žygiuose – patinka aktyviai įprasminti laiką.

Po pėsčiųjų ar dviračių žygių, vakarais prie laužo, smagu pagroti, padainuoti. Pianino gi nesiveši. Tai keliauju su gitarėle“, – pasakojo D.Navickas.

Įvertina net menkiausią riziką

Surengti „Kabantį koncertą“ po tiltu kilo D.Navicko bičiuliams. Vienoje feisbuko grupėje susibūrę keistas idėjas ir aktyvų laisvalaikį mėgstantys žmonės, žinodami, kad D.Navickas skambina pianinu, pasiūlė jam tapti „kabančiu muzikantu“.

„Aš sutikau. Kaip buvo kabinamas pianinas – nežinau. Kai atvažiavau, viskas jau buvo paruošta, pakabinta. Mums – man ir žiūrovams – teliko tik nusileisti virvėmis“, – pasakojo vilnietis.

Nors iš šalies tai gali atrodyti nesaugu ir pavojinga, D.Navickas sako, kad taip nėra.

VIDEO: Koncertas po tiltu – Maestro D. skambina Kuprevičių

„Pats esu baigęs laipiojimo kursus, kuriuose mokė dirbti su aukštalipių įranga. Žiūrovai irgi buvo tokie, kurie tai išmano – alpinistai, aukštalipiai, speleologai. Naudojama įranga – sertifikuota, ir ją mokėjo naudotis visi. Tas, kuris nežino, neišmano – ir pats nenorės leistis, nes yra savisaugos instinktas.

Žmonės, kurie gyvenime užsiima ekstremaliais dalykais, visada įvertina bet kokią smulkmeną, mažiausią riziką. Jų techninės žinios – labai geros. Patys savęs juk į nelaimę nekišim. Buvo žmonės, kurie prižiūrėjo kiekvieno nusileidimą.

Sakant trumpiau, susiorganizavome koncertą patys sau, viskas vyko uždaroje grupėje, be jokių bilietų.

Mes visi vieni kitus žinojome, pažinojome – tiesiog susirinko bičiulių kompanija. Buvo geras laikas pabendrauti, tik kiek kitaip“, – kalbėjo D.Navickas.

„Po tiltu gera akustika“

Muzikuodamas D.Navickas buvo prisitvirtinęs prie tilto konstrukcijų, tačiau ne prie instrumento.

„Kėdė buvo papildomai prie instrumento pritvirtinta, aš pats – ne. Nes jei pianinas kristų, tada aš irgi krisčiau kartu“, – apie saugumo sprendimus aiškino muzikantas.

Po koncerto dauguma žiūrovų virvėmis nusileido į vandenį, o D.Navickas sako sulipęs į viršų: „Pianinas taip ir liko kaboti. Kiek žinau, jis ten ilgokai dar kabojo. Tai nebuvo naujas, geras instrumentas – toks jau išderintas. Bet čia svarbiau buvo ne instrumento kokybė, o pati emocija.“

Pianinas taip ir liko kaboti.

„Kabantis koncertas“ surengtas po tiltu per Nerį, beveik Vilniaus pakraštyje. Pasak D.Navicko, skambinti netrukdė ir tiltu važiuojantys automobiliai: „Gal tik kai koks didesnis pravažiuodavo, tada girdėdavosi.“

Koncertas po tiltu tęsėsi apie pusantros valandos. D.Navickas atliko kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus kūrinius, taip pat skambino ir dainavo „Queen“ kūrinį „Bohemian Rhapsody“.

O akustika? „Po tiltu gera akustika.“ Tiesa, žymiai sunkiau buvo koja paspausti kabančio instrumento pedalą.

Asmeninio archyvo nuotr. /„Kabančio koncerto“ muzikantas Darius Navickas
Asmeninio archyvo nuotr. /„Kabančio koncerto“ muzikantas Darius Navickas

Nuotykiai – kaip lengvo vėjo gūsis

Tokios netikėtos idėjos praskaidrina kasdienybę, sako Darius. Nors atrodo, kai kai kurių idėjų įgyvendinti neįmanoma, tačiau „Kabantis koncertas“ įrodė, kad jei tik yra noro – įmanoma viskas.

„Esame ir daugiau nesąmonių darę. Tarkim, vieną kartą ant Vilniaus Baltojo tilto ištiesėme raudoną kilimą. Susėdome jo pakraščiuose, prie stalų, ir einantiems žmonėms rodėme balus, plojome – tarsi komisija kokiame nors projekte. Buvo labai smagu, ir praeiviams patiko.

Asmeninio archyvo nuotr. /Savo gyvenimo be aktyvios veiklos Darius neįsivaizduoja
Asmeninio archyvo nuotr. /Savo gyvenimo be aktyvios veiklos Darius neįsivaizduoja

Kitą kartą apsirengėm tokiais specialiais rūbais, gatvėje apsimetėm mokslininkais ir Gedimino prospekte, azote garuojančiame skystyje, šaldėme vaisius. Į troleibusą su kostiumais ir dujokaukėm lipdavom.

Esame po dušo formos fontanais Šiaurės miestelyje maudęsi – visi suaugę žmonės, bet su vaikų žaislais.

Man tokie nuotykiai suteikia gyvenimiško cinkelio, spontaniškumo. Tai kaip lengvo vėjo gūsis kasdienybėje, rutinoje. Susirandi ir bičiulių. Dar tokie nuotykiai suteikia adrenalino. O ir nuotraukos gražios būna“, – juokėsi vilnietis.

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką