Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 26d. 11:00

Populiarūs gimtadienio prietarai

Gimtadienis
Shutterstock nuotr. / Gimtadienis

Artėja jūsų gimtadienis, o gal net gražus jubiliejus. Mylimi žmonės mąsto, kaip jus gražiau pasveikinti, o prietaringos tetulės burba, kad gimtadienį reikia švęsti labai atsakingai ir paisyti tam tikrų papročių bei prietarų – tada laimė ir sveikata tikrai neaplenks. Kas iš tikrųjų slepiasi po įvairiais prietarais?


► Sakoma, esą vyrams nereikėtų švęsti savo keturiasdešimtojo jubiliejaus, moterims – penkiasdešimt trejų metų sukakties, o vaikams – tryliktojo gimtadienio.


Ar šiose datose slypi kas nors ypatinga? Pasigilinkime: prieš daugelį metų žmonės manė, kad kaip tik šias sukaktis gaubia kažin kas mistiško, pavojingo, lemtingo. Kodėl? Paaiškinti negalėjo. Palyginti neseniai mokslininkai patvirtino, kad šiuose prietaruose yra teisybės. Atlikę tyrimus jie nustatė, kad vaikai, kurie sulaukia trylikos, vyrai – keturiasdešimties, o moterys – penkiasdešimt trejų išgyvena organizmo lūžį. Tuo metu organizmas užsiprogramuoja daugeliui metų, jis pereina į naują ritmą, baigiasi vienas ciklas ir prasideda visiškai kitas. Gimtadienio dieną, kai šis procesas tik prasideda, labai lengva viską sugadinti. Audringas vakarėlis, pataikūniški komplimentai, pavydūs ir blogi žvilgsniai – visa tai esą gali pakenkti.


► Solenizantui nedovanokite lygaus gėlių skaičiaus.


Šiandien net penkiametis, eidamas į draugo gimtadienį, prašo tėvelių nupirkti tris gėlių žiedus. Tačiau, kur šitos nerašytos tradicijos paslaptis? To ir suaugusieji nežino. Iš tiesų porinis gėlių skaičius – ne kas kita, kaip nuoširdus palinkėjimas mirusiajam iškeliauti į kitą pasaulį, o neporinis – sėkmės, žydėjimo, gyvenimo palaimos simbolis.


► Per gimtadienį netinka degti juodų žvakių.


Kas tokią nesąmonę gali sugalvoti? Betgi dabar madingi įvairiausi atributai. Gali atsirasti gudruolių, kurie sugalvos uždegti ir juodas žvakes. Gal kaip tik tokios jiems gražiausios? Visgi vertėtų žinoti: juodos žvakės į namus prišaukia tamsiąsias jėgas. Ne veltui jas naudoja juodosios magijos žinovai. Nepamirškite – gimtadienio dieną solenizanto organizmas labai jautrus bet kokiam bionerginiam poveikiui. Juodos žvakės skleidžia blogą energiją, tad tikima, kad jos gali nubaidyti sėkmę ar prišaukti kokią ligą.


► Negalima švęsti gimtadienių anksčiau ir vėliau tikrosios datos.


Daugelis žino, kad gimtadienio negalima švęsti anksčiau, negu jis yra iš tikrųjų, bet nepagalvoja, kad ir vėliau netinka. Mėgstame savo šventę atidėti sekmadieniui, o kartais net atostogų metui. Tačiau senas kaip pasaulis paprotys skelbia: mūsų angelai sargai ir mirusių artimųjų dvasios yra labai punktualios. Jos nusileidžia iš aukštybių tik tikrąją gimimo dieną. Kai svečiai linki visa ko geriausio – laimės, sveikatos ir svajonių išsipildymo, mūsų dangiškieji globėjai tai įsidėmi ir stengiasi padėti išsipildyti linkėjimams.

Per gimtadienį ir patys prašykime sau dangaus malonių, melskime globėjų neapleisti mūsų. Jeigu šito nepadarysime, globėjai įsižeis ir tada visus metus gyvensime blogai.


► Blogas ženklas į gimtadienį pakviesti 9, 13, 18, 21, 50, 99 ar 100 svečių.


Manoma, kad tokie skaičiai turi magiškos galios. Kai švenčiantysis gimtadienį pažeidžia šį paprotį, klastingi skaičiai pasirengia atkeršyti  nesėkmėmis ir kitokiais nemalonumais.


► Kai kurios dovanos atneša nelaimę.


Sakoma, „Dovanotam arkliui į dantis nežiūrima“. Tačiau ši patarlė ne visada tinka. Pasak liaudies prietarų, muilas, šampūnas turi savybę prišaukti ašaras ir liūdesį. Peilių ir kitų aštrių daiktų taip pat nepatartina dovanoti. Jie skatina nesutarimus ar net skandalus. Geltonos gėlės lemia apgaulę, o įvairiausios nosinaitės – išdavystę ir neištikimybę.

Ką gi daryti, jei svečias jums įteikia kaip tik tokią dovaną? Paimkite ją ir simboliškai sumokėkite už dovaną nelygiu monetų skaičiumi.

Temos: 1 Prietaras
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką