TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalio festivaliai: kaip radistai tundroje velnio akmens ieškojo

Ekstremalaus rokenrolo festivalis „Devilstone“ („Velnio akmuo“)
Organizatorių nuotr. / Ekstremalaus rokenrolo festivalis „Devilstone“ („Velnio akmuo“)
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors šį savaitgalį Lietuvoje vyks tik trys festivaliai (praėjusį vyko gal septyni), tai bus vienas solidžiausių ir įdomiausių savaitgalių šią vasarą. Nuo metalo iki elektronikos kraštutinumų, nuo meditacijos iki kūno puošybos, nuo Anykščių iki Varėnos ar Molėtų. Trumpai apžvelgėme visus tris renginius ir galime patvirtinti: šį savaitgalį praleisti namie būtų apmaudi klaida.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ekstremalaus rokenrolo festivalis „Devilstone“ („Velnio akmuo“)

Data: liepos 16–19 d.
Vieta: Anykščiai, Dainuvos slėnis.
Kaina: Nuo 25 eurų (straipsnio rašymo metu – 40 eurų). Festivalio metu bilietas kainuos 45 eurus, bus galima įsigyti vienos dienos bilietų po 20 eurų. Parkingas – nuo 7 eurų. Kempingas nemokamas. Vaikams iki 12 metų – nemokamai.

Muzika: Tai, ką galima pavadinti sunkiąja alternatyva, nuo seno gero heavy metal iki šiuolaikinių post-rock ar stoner rock skambesių. 
Žvaigždės: „Marduk“, „Katatonia“, „Motorama“, „Green Leaf“, „Maybeshewill“, „Kataklysm“, „Kontinuum“ ir daug kitų, įskaitant ir sunkųjį lietuvių atlikėjų desantą. 

Veiklos festivalyje: „Devilstone“ kiekvienais metais pasistengia, kad nuobodu nebūtų niekam. Dienomis vyksta atlikėjų susitikimai su klausytojais „Masterclass“, menininkų paroda ir „Masinės hipnozės“ dirbtuvės, kurios šiemet bus skirtos „Kūno“ temai ir pasiūlys daug ekstremalių veiklų nuo kūno puošybos iki tik suaugusiesiems skirtų pasirodymų. Vokalistams mėgėjams skirtas „McGrowl“ čempionatas, protmūšių gerbėjams – „Galvūzai“ su Aidu Puklevičiumi. Naktį žadamos B kategorijos filmų peržiūros, rokoteka iki paryčių ir kitos linksmos veiklos.

Organizatorių nuotr. /Ekstremalaus rokenrolo festivalis „Devilstone“ („Velnio akmuo“)
Organizatorių nuotr. /Ekstremalaus rokenrolo festivalis „Devilstone“ („Velnio akmuo“)

Veiklos greta festivalio: Nors Anykščiai dar nebus oficialiai atidarę savo naujausios atrakcijos – tako virš medžių, veiklų čia tikrai užtenka. Nusileidimai specialiomis rogutėmis nuo kalno, Arklio muziejus ir pajodinėjimas žirgais, Puntuko arba „siauruko“ aplankymas, vizitas prie Rubikių ežero ar tiesiog tingus poilsis čia pat prie upės...
Šventė šeimai: Nors festivalis prisistato kaip ekstremalaus rokenrolo ir sunkiosios muzikos šventė, čia visuomet lankosi gausus šeimų būrys, o jauniausių „metalistų“ amžius kartais nesiekia nė metų.

Istorija: „Devilstone“ šiemet vyksta jau septintą kartą. Per tą laiką festivalis išaugo iš „dar vieno metalo festivalio“ marškinėlių ir tapo gerokai įvairesnis muzikos stilių bei veiklų prasme. Organizatoriai kiekvienais metais stengiasi rasti balansą tarp ilgamečių sunkiosios muzikos monstrų ir naujų, šiuolaikiniams alternatyviosios muzikos stiliams atstovaujančių, atlikėjų. Daug kas į šitą festivalį atvyksta nežinodamas, ko tikėtis, o išvyksta praturtinęs ne tik savo mėgstamų atlikėjų sąrašą, bet ir vaizduotę. 
Internete: devilstone.net 

Organizatorių nuotr. /Ekstremalaus rokenrolo festivalis „Devilstone“ („Velnio akmuo“)
Organizatorių nuotr. /Ekstremalaus rokenrolo festivalis „Devilstone“ („Velnio akmuo“)

Kai pirmą kartą, draugų įkalbėtas, nuvykau į „Velnio akmenį“, buvau prisiklausęs visko. Vokalistai, mėtantys į žmones kiaulės galvas, grupės, užsakančios savo pasirodymams karstus ar jaučių kraujo kibirus, kunigų protestai ar prieš trejus metus, birželio 6 d. šešiose bažnyčiose (666 – jaučiat ironiją?) specialiai organizuotos pamaldos už nuodėmingas festivalio dalyvių sielas.

„Devilstone“ kažkaip sugeba įtraukti į veiksmą visus, nesvarbu, kas groja tavo ausinuke ir kokios spalvos marškinėlius esi apsivilkęs.

Retas renginys Lietuvoje turi tokią įdomią istoriją. Ir dar rečiau atsitinka taip, kad tos istorijos sukurti mitai jau pačią pirmą festivalio dieną sugriūtų, kaip smėlio pilis per audrą. Gyvenime turbūt nesu išklausęs nė vieno metalo gabalo iki galo, tačiau „Devilstone“ kažkaip sugeba įtraukti į veiksmą visus, nesvarbu, kas groja tavo ausinuke ir kokios spalvos marškinėlius esi apsivilkęs.

Organizatorių nuotr. /Ekstremalaus rokenrolo festivalis „Devilstone“ („Velnio akmuo“)
Organizatorių nuotr. /Ekstremalaus rokenrolo festivalis „Devilstone“ („Velnio akmuo“)

Tai yra saugus, draugiškas ir labai pozityvus festivalis. Tikraisiais jo šeimininkais galima drąsiai vadinti Lietuvos ir užsienio metalistų bendruomenę. Dauguma jų čia lankosi nuo pirmo ir lankysis iki paskutinio festivalio, tačiau jie labai atvirai priima ir visus kitus, užklystančius čia praplėsti savo muzikinio akiračio ar tiesiog pamatyti, kaip atrodo kitoks „tūsas“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rekomendacijos: 7 filmai apie muzikantus

Retas festivalis taip atvirai kalba apie savo sėkmes ir nesėkmes, suteikia dalyviams grįžtamąjį ryšį iškart po renginio.

„Devilstone“ organizacijai, išskyrus kelias smulkmenas, taip pat sunku pasakyti ką nors blogo. Retas festivalis taip atvirai kalba apie savo sėkmes ir nesėkmes, suteikia dalyviams grįžtamąjį ryšį iškart po renginio.  Festivalio komunikaciją galiu apskritai pavadinti pavyzdine – tokio įvairaus ir kokybiško naujienų, leidinukų, vaizdo filmukų, šmaikščių informacinių lentelių ir kitų komunikacijos priemonių srauto šiemet nemačiau niekur kitur.

Verdiktas: „Devilstone“ šūkis skelbia, jog kiekvienas savyje turime rokenrolo. Jeigu jūsų rokenrolas šiek tiek užmigęs, turit puikią progą jį pažadinti. Atvažiuokit į Anykščius, susitiksim.

Elektroninės muzikos festivalis „Tundra“

Data: liepos 16–20 d.
Vieta: Varėna, Dainų slėnis
Kaina: Nuo 26 eurų. Šiuo metu išankstinė prekyba bilietais sustabdyta, jų bus galima įsigyti vietoje. Ketvirtadienį bilietas kainuos 45 eurus, penktadienį – 40 eurų, šeštadienį – 35 eurus, sekmadienį – 15 eurų. Vaikams iki 12 metų – nemokamai.

Muzika: Alternatyvios elektroninės muzikos gerbėjų rojus. Mėgsti techno, psy, reggae, dub, drum&bass? Kad ir kokį stilių įvardintum, „Tundra“ greičiausiai turės bent vieną jo atstovą festivalyje.
Žvaigždės: Marcel Dettman, „Powell“, „Occult“, „RSS BOYS“, „Jokke“, „Once Upon A Time“, „Sprocket“, „Peyo“, „Kliment“, „Grad U“, „Dohm“. Nesvarbu, kad pavadinimai gali būti negirdėti – po kiekvienu slepiasi galingas elektroninis variklis. 

Čia bus visko nuo „capoeira“ šokių ir masažų iki meditacijos ir gydymo Tibeto dainuojančiais dubenėliais.

Veiklos festivalyje: „Tundros“ veiklos suskirstytos į dvi grupes, tarpusavyje konkuruojančias įvairove ir gausa. „Healing Wheel“ kviečia ieškančius atsipalaidavimo ir vidinės harmonijos. Čia bus visko nuo „capoeira“ šokių ir masažų iki meditacijos ir gydymo Tibeto dainuojančiais dubenėliais. Tuo tarpu „Workshop“ laboratorija kvies aktyviai leisti laisvą nuo muzikos laiką, dalyvaujant meniniuose projektuose, mokantis žongliruoti ar gaminti įvairius gražius dalykėlius, klausyti koučingo specialistų paskaitų, išsiburti savo ateitį ar pasidaryti permanentinę tatuiruotę.  

Organizatorių nuotr./Festivalio „Tundra“ akimirka
Organizatorių nuotr./Festivalio „Tundra“ akimirka

Veiklos greta festivalio: Tokį intensyvų savaitgalį Varėnos miškuose ieškoti gamtos gėrybių turbūt neverta, tačiau tikrai galima pasižvalgyti po gražias apylinkes, nukeliauti iki Zervynų ir Ūlos akies ar dar toliau – iki Merkinės piliakalnio ir apžvalgos bokšto. 
Šventė šeimai: Kažin ar „Tundra“ patektų į šeimos renginių dešimtuką, tačiau festivalis (ypač jo dieninė dalis) yra tikrai draugiškas šeimai.

Istorija: Dvyliktus metus skaičiuojanti „Tundra“ yra jau ne šiaip renginys, o reiškinys kiekvieno alternatyvios elektroninės muzikos gerbėjo gyvenime. Per savo gyvavimo laiką patyrusi įvairiausių sėkmių ir nuopuolių, šiemet „Tundra“ neslepia ambicijų susigrąžinti elektroninės muzikos festivalių lyderio karūną.
Internete: tundrafestival.lt

Atrodo, tarsi yra visi elektroninės muzikos festivaliai ir greta yra „Tundra“.

Kalbantis su ilgamečiais „Tundros“ gerbėjais galima greitai pajusti nepaaiškinamą pagarbą šiam festivaliui ir jį gaubiančią mistinę aurą. Tai visuomet buvo šiek tiek daugiau nei muzika. Tai buvo ir pabėgimas iš savęs, patekimas į kitokią aplinką, kur elektroniniai garsai, veikla, bendravimas ir gamta kuria išskirtinę, unikalią erdvę. Atrodo, tarsi yra visi elektroninės muzikos festivaliai ir greta yra „Tundra“.

Tiesa, šitas paslaptingas „Tundros“ autoritetas pastaruoju metu buvo susvyravęs. Nesakau, kad praėjęs festivalis buvo blogas, tačiau kai kurios organizacinės detalės, pradedant per daug sau leidžiančiais apsaugos darbuotojais, baigiant per retai valomais tualetais, sulaukė nemažai dalyvių kritikos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitgalio įkvėpimai su Mindaugu Stasiuliu

Bet kas buvo, tas nebūtinai turi kartotis. Šiemet „Tundra“ pasiruošusi iš esmės perkrauti savo variklį. Keturios scenos ir gigantiškas veiklų bei atlikėjų sąrašas atrodo įspūdingai. Festivalio komunikacija išradinga ir solidi, kaip visuomet. Emigracija iš Aukštaitijos pakraščio į populiarų Dzūkijos miestelį taip pat gali duoti naudos. 

Organizatorių nuotr./Festivalio „Tundra“ akimirka
Organizatorių nuotr./Festivalio „Tundra“ akimirka

Jeigu viskas pavyks pagal planą, „Tundros“ variklis dar ilgai temps į priekį alternatyvios elektroninės muzikos kultūrą Lietuvoje.

Yra tik kelios aplinkybės, nuo kurių priklausys festivalio sėkmė. Pirma: ar jiems pavyks prisikviesti ne tik su šiuo festivaliu augusius ir brendusius, bet ir naujosios kartos alternatyvaus skambesio gerbėjus. Antra: ar kojos nepakiš pastaruoju metu kiek susvyravusi elektroninės muzikos renginių reputacija. Ir trečia: ar bus tinkamai atsižvelgta į praėjusių metų kritiką. Jeigu viskas pavyks pagal planą, „Tundros“ variklis dar ilgai temps į priekį alternatyvios elektroninės muzikos kultūrą Lietuvoje.

Verdiktas: Jeigu mėgstate elektroninę muziką, kurios negroja populiarios radijo stotys, o iš festivalio norite grįžti geresni, nei išvykote, šį savaitgalį rimtai pasvarstykite apie kelionę į Varėną. 

„Radistai Village‘15“ vasaros festivalis

Data: Liepos 17–19 d.
Vieta: Molėtai, Grabuosto ežero (Obuolių)  sala
Kaina: nuo 24 eurų. Parkingas – 2 eurai, kempingas – 4 eurai. Penktadienio ir šeštadienio bilietai po 14 eurų. Vaikai nemokamai neįleidžiami.

Muzika: Populiarūs elektroniniai ritmai
Žvaigždės: Philip George, Chris Lake, „Tough Love“, „Sono“, Radistai DJ‘s, AFFKT, „Few Nolder“, „G&G Sindikatas“, „Kandy Killers“

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./G&G Sindikatas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./G&G Sindikatas

Veiklos festivalyje: Ekstremalieji lankytojai galės išbandyti „Flyboard“ - reaktyvines vandens skraidykles. Ramesniųjų lauks SUP lentos, skirtos irstymuisi po ežerą. Likę ant kranto galės rinktis iš keliolikos skirtingų užsiėmimų, nuo zumbos, teniso, futbolo ir dėjimų į krepšį turnyro iki tapybos ant vandens, kaljanų baro, „Kanų liūtų“ specialiosios programos ar „Humoro klubo“ pasirodymo.
Veiklos greta festivalio: Jeigu neužteks vieno ežero, Molėtai jų turi gerokai daugiau, o jeigu užsimanysite atsispirti toliau nuo žemės, nepamirškite aplankyti Molėtų astronomijos observatorijos.
Šventė šeimai: Nebent planuojate kurti šeimą ir šiuo metu intensyviai ieškote antrosios pusės.

Istorija: Patyrę sėkmę Nidoje ir Dubingiuose, populiarieji Radistai šiemet perkėlė savo kaimelį į žinomą korporatyvinių švenčių bei vasaros renginių vietą – Obuolių salą. Žmonių čia tilps gerokai daugiau, todėl kaimelis pagal savo „gyventojų“ skaičių gali greitai išaugti į miestelį.
Internete: radistai.lt

Kristinos Mažeikaitės/15min.lt nuotr./Renginio akimirka
Kristinos Mažeikaitės/15min.lt nuotr./Renginio Obuolių saloje akimirka

Radistų sėkmės istorija tęsiasi jau kelerius metus ir jie vis dar yra ant bangos. Jeigu populiarumo bangos būna sukeltos dirbtinai, jos sudūžta gana greitai, todėl akivaizdu, kad Radistai turi savo solidžią, lojalią ir augančią auditoriją.  Galima juos su tuo pasveikinti ir pasidžiaugti tokia prekės ženklo sėkme. 

Asmeninio albumo nuotr./Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius
Asmeninio albumo nuotr./Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius

TAIP PAT SKAITYKITE: Savaitės vieta: į biblioteką – alaus!

Jeigu dangus nepaves, kvepia kokybišku šiuolaikinio jaunimo vakarėliu. 

„Radistai Village‘15” yra dar vienas šio populiaraus prekės ženklo panaudojimo būdas. Kelių dienų šventė su žinomais veidais, gražiais jaunais kūnais, populiariais muzikos ritmais ir vandeniu – daug vandens. Jeigu dangus nepaves, kvepia kokybišku šiuolaikinio jaunimo vakarėliu. 

Gal šiek tiek erzina tik itin ambicingas komunikacijos tonas, visos tos įspūdingos dekoracijos, moderniausios garso ir vaizdo sistemos, ambicijos tapti didžiausiu šokių muzikos renginiu Lietuvoje ir noras drebinti viską aplinkui. Man tai atrodo per daug pagyrūniška ir netikra, bet jeigu tai nėra vien tuščios frazės, tuomet vakarėlis žada būti tikrai stiprus.

Verdiktas: važiuokit, jeigu norite pašokti pagal populiarius ritmus ir viskas, kas susiję su žodžiu „Radistai“ jums automatiškai yra „cool“. Jei ne, šį savaitgalį turite bent dvi geresnes alternatyvas (žr. aukščiau).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką