Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalio festivaliai: vyšnios, akacijos, meškos, lempos ir banditai

Muzikos festivalis
Vida Press nuotr. / Muzikos festivalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiek festivalių Lietuvoje įmanoma sukišti į vieną vasaros savaitgalį? Pasirodo, nors ir šešis. „Žagarės vyšnių festivalis“, „Akacijų alėja“, „Meska music festival“, „LEMPAfest“, „BanditFest‘15“, „Naisių vasara“... Ir tai dar ne viskas, bet kitus išsišokėlius vadinti festivaliais neapsiverčia liežuvis, o išvardintus bandome trumpai apžvelgti ir paspėlioti, kuriems pavyks, o kuriems teks laižytis nudegimų žaizdas.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Žagarės vyšnių festivalis

Data: liepos 9–12 d.
Vieta: Žagarė, Joniškio raj.
Kaina: Festivalis nemokamas, kempingas – 8,11 euro.

Muzika: Lietuviškos popmuzikos pumpurai, dinozaurai ir Lietuvoj jau beveik apsigyvenę „Smokie“
Žvaigždės: Na, žinoma – „Smokie“, taip pat Marijonas Mikutavičius, „Bix“, Jurgita Šeduikytė ir Vidas Bareikis, „Žalvarinis“, „Colours of Bubbles“, Saulius Prūsaitis, „Liūdni slibinai“, „Makchu Pikchu“, ŽAS, „Radistai“.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Smokie“ koncertas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Grupės „Smokie“ koncertas

Veiklos festivalyje: Dabar laikykitės: „Draugų uogienės“ projektas ir aukcionas su Nomeda Marčėnaite, Olego Ditkovskio, Sauliaus Bareikio ir Nijolės Žiurlytės projektas „Žirgo gyvenimo istorija“, liaudies muzikos ansambliai ir dainuojamosios poezijos atstovai, kaliausių žygis, konkūrai, vaikų sportinės rungtys, knygų ir filmų pristatymai, šaškių – šachmatų turnyras su didmeistre Viktorija Čmilyte-Nielsen ir čia dar tik pusė veiklų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Nomeda Marčėnaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Nomeda Marčėnaitė

Veiklos greta festivalio: Žagarė yra šių metų Lietuvos kultūros sostinė, todėl miestelis yra puikiai pasiruošęs priimti svečius ir tinkamai save pristatyti. Žagarės dvaro rūmai, Žvelgaičių piliakalnis, puodų namas ir dar daugiau veiklos, jeigu tik rasite jai laiko.
Šventė šeimai: „Šeimos šventė“ yra pirmi žodžiai, ateinantys į galvą, kai išgirsti apie „Žagarės vyšnias“

Alvydo Januševičiaus nuotr./„Žagarės vyšnių“ festivalis (2013 m.)
Alvydo Januševičiaus nuotr./„Žagarės vyšnių“ festivalis (2013 m.)

Istorija: Jau vienuoliktus metus skaičiuojantis renginys padarė tai, kas daugeliui Lietuvos miestų ir miestelių išlieka neįmanoma. Kol kiti vegetuoja miesto šventės sultyse, Žagarė džiaugiasi tūkstančiais lankytojų, solidžiais rėmėjais ir kasmet augančiomis ambicijomis.
Internete: vysniufestivalis.lt

Esu tamsuolis, kuris iki šiol apie Žagarės vyšnių festivalį buvo girdėjęs tik labai epizodiškai. Net suabejojau, ar turėčiau jį įtraukti į festivalių sąrašą, nes tada pretendentų į festivalius sąrašas išsiplėstų nuo Kėdainių ledų šventės iki Griškabūdžio šv. Onos atlaidų. 

Vaido Sadausko ir Ados Kovaliukaitės nuotr./Žmonės.lt/Žagarės vyšnių festivalio akimirka
Vaido Sadausko ir Ados Kovaliukaitės nuotr./Žmonės.lt/Žagarės vyšnių festivalio akimirka

Vis dėlto nusprendžiau atidžiau pasižvalgyti ir turiu pripažinti: Lietuvos kultūros sostinės užmojai tikrai stebina. Žiūrint į festivalio programą, akis paskausta nuo veiklų gausos, žinomų vardų ir pavardžių bei pavadinimų kiekio. 

Renginys, kuris prasideda šventomis Mišiomis, o baigiasi „Rondo“ koncertu, negali būti blogas.

Renginys, kuris prasideda šventomis Mišiomis, o baigiasi „Rondo“ koncertu, negali būti blogas. Ypač žinant, kad tarp šitų dviejų atramų įmaišyta visko, nuo kaliausių žygio iki populiarių lietuviškų filmų peržiūros. Ir visa tai nemokamai!

 

Alvydo Januševičiaus nuotr./„Žagarės vyšnių“ festivalis (2013 m.)
Alvydo Januševičiaus nuotr./„Žagarės vyšnių“ festivalis (2013 m.)

Verdiktas: Jeigu būčiau iš Žagarės, didžiuočiausi, kad mano nedidelis miestelis, nugrūstas kažkur į Lietuvos pakraštį, sugebėjo sukurti tarptautinį produktą, traukiantį tūkstančius gerbėjų. Tiesą pasakius, aš jau labai rimtai svarstau perdėlioti savo vasaros planus taip, kad juose atsirastų tarpelis būtent šiam festivaliui. Pasvarstykit ir jūs.

Blaivus festivalis „Naisių vasara“ 2015

Data: liepos 11–12 d.
Vieta: Naisių k., Šiaulių raj.
Kaina: Visi koncertai ir renginiai – nemokami

Muzika: Nuo folkloro ir bliuzo iki Andriaus Mamontovo.
Žvaigždės: Andrius Mamontovas, Ieva Narkutė, Liudas Mikalauskas ir Ona Kolobovaitė, Mantas Jankavičius, „El Fuego“.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Andrius Mamontovas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Andrius Mamontovas

Veiklos festivalyje: grafiti, vaikų kultūros ir linksmybių svetainė, kinologų draugijos paskaitos, senųjų amatų dirbtuvės, piešimo, fotografijos, stiliaus, eiliavimo užsiėmimai, gatvės šokiai, žemaitukų konkūrų varžybos, krepšinis, smiginis, tinklinis, šaškės, virvės traukimas... Ir kaip visa tai tilps į pusantros dienos?

Žilvino Pekarsko/15min.lt nuotr./Festivalis „Naisių vasara 2013“: žemaitukų varžybos
Žilvino Pekarsko/15min.lt nuotr./Festivalis „Naisių vasara 2013“: žemaitukų varžybos

Veiklos greta festivalio: Naisių kaimelis jau tapęs tam tikru reiškiniu, labiausiai susijusiu su verslininko, politiko, žymaus visuomenės veikėjo Ramūno Karbauskio veikla. Jau pats apsilankymas Naisiuose yra įdomus, ypač žinant, kad jie šiemet skelbiasi mažąja kultūros sostine ir stebina visai nemažais dalykas, pvz., 15 tūkstančių žmonių talpinančia Baltų arena. Vis dėlto, jei atsiras laiko tarp veiklų, jūsų laukia Šiauliai, Kryžių kalnas ir keli jaukūs ežeriukai netoliese.
Šventė šeimai: šeimos, giminės, artimieji – Naisių festivalyje laukiami visi.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 kelionių gerbėjai, kuriuos verta sekti „Instagram“ tinkle

Istorija: Tai šeštasis blaivybę puoselėjantis festivalis, savo užmojais šiemet metantis pirštinę Žagarei. Nors esu linkęs atsargiai vertinti iniciatyvas su politikos prieskoniu, turiu pripažinti, kad festivalio idėja dovanoti visos Lietuvos žmonėms blaivią ir kokybišką šventę yra stipri. 
Internete: naisiuvasara.lt

Vytauto Pilkausko/ikrauk.lt nuotr./Festivalio akimirka
Vytauto Pilkausko/ikrauk.lt nuotr./Festivalio akimirka

Nesu matęs nė vienos serialo „Naisių vasara“ serijos. Pro pirštus žiūriu į šią ir kitas politiko Ramūno Karbauskio iniciatyvas, bet tai, kas vyksta pačiuose Naisiuose, yra tikrai stipru. Vien ko vertas verpstės ar Baltų arenos vaizdas iš dangaus. 

Turėtų būti įdomu ir nusileidus ant žemės. Užtenka tik paviršutiniškai panaršyti internete, kad suprastum, jog čia gyvybė tiesiog verda visus metus. Naisiai yra dar vienas geras pavyzdys, kaip kuriant, statant ir investuojant galima mažą kaimelį paversti visoje Lietuvoje žinomu prekės ženklu. 

Alvydo Januševičiaus nuotr./Ramūnas Karbauskis. Naisiai kultūros sostinės ritmu gyvena ne tik vasarą
Alvydo Januševičiaus nuotr./Ramūnas Karbauskis

Naisių vasaros festivalis yra vienas iš pagrindinių renginių aktyvioje miestelio darbotvarkėje. Per šešerius metus jo auditorija nuosekliai augo, programa stiprėjo ir dabar turime žiauriai intensyvų, įdomų ir patiems įvairiausiems pomėgiams skirtą dviejų dienų reikalą. 

Naisių vasaros dienos veiklos sudėliotos minučių tikslumu, reikės bėgti iš vienos vietos į kitą, kad viską suspėtum.

Naisių vasaros dienos veiklos sudėliotos minučių tikslumu, reikės bėgti iš vienos vietos į kitą, kad viską suspėtum. Bėgti galima nors ir iki Kryžių kalno, yra paskelbta tokio maršruto entuziastų grupės registracija. O greta dar ir kitas, muzikos grupių ir žinomų atlikėjų maratonas... Jau gaila dalyvių, kurie bandys suspėti visur.  

Verdiktas: jeigu nesate iš Šiaulių, entuziazmas vykti į Naisius gali sumažėti. Kita vertus, daug programoje numatytų veiklų skamba tikrai įdomiai, ant scenos lips garsūs atlikėjai, o jeigu dar prie šios savaitgalio išvykos pridėtume ir Žagarės vyšnias, išeitų visai įdomus dviejų kultūros sostinių derbis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką