Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 gruodžio 24d. 16:00

Stebuklingi Kūčių vakaro burtai ir spėjimai

Kalėdinės dekoracijos
Fotolia nuotr. / Kalėdinės dekoracijos

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, Kūčių vakaras suspindi ypatinga šviesa. Stebuklus juk kuriame patys, ar ne? Kviečiame ir jus pasinerti į slėpiningąjį burtų pasaulį. Tikrai atrasite bent vieną burtą ar spėjimą, kuris jums tiks ir patiks!

 • Pasiruoškite 10 lapelių. Eidama miegoti, ant 7 lapelių užrašykite po norą, o 3 lapelius palikite tuščius. Visus lapelius sumaišykite ir padėkite po pagalve. Kalėdų rytą, tik pabudusi, nežiūrėdama ištraukite tris. Tie trys (ar mažiau, jei pasitaikė tuščias) norai turi išsipildyti iki kitų Kalėdų. Beje, ant lapelių tokiu pačiu principu galite užrašyti ir simpatijų vardus, o ryte ištraukę (bet tik vieną!), galbūt kitus metus susiesite su jums patinkančia pasija. 
 • Po Kūčių vakarienės paimkite knygą, pinigą (arba piniginę) ir krepšį (kuprinę, rankinę ar pan.). Išdėliokite juos kambaryje. Tada nusisukite ir meskite per save batą. Jei bato „nosis“ bus nusisukus į duris – iki kitų Kalėdų jūsų laukia kelionė ar didelės permainos. Jei į pinigą (ar piniginę) – praturtėsite. Jei į krepšį – daug dirbsite. Jei į knygą – mokysitės ko nors naujo.
 • Kūčių vakarą, prieš eidama miegoti, prie lovos pasidėkite šukas, rankšluostį, muilą ir iš pagaliukų (pvz., degtukų) sudėliokite šulinį. Naktį turėtumėte susapnuoti, kas jūsų laukia kitais metais.
 • Kūčių vakarą po staltiese paklokite pluoštą šieno. Pavalgęs kiekvienas šeimos narys traukia po vieną šiaudą. Kuo jis ilgesnis ir storesnis, tuo geresnis ir ilgesnis bus gyvenimas.
 • Uždekite žvakę ir užgesinkite kambaryje šviesą. Paimkite popieriaus lapą ir jį suglamžykite. Tą gniužulėlį padėkite ant medinės lentelės ir uždekite. Atsistokite kairiu šonu prie sienos: kairėje rankoje laikykite lentelę, o dešinėje – degančią žvakę taip, kad ant sienos matytumėte sudegusio popieriaus gumulėlio šešėlį. Pamėginkite pasukioti lentelę su popieriumi ir įžiūrėti, kokią formą matote ant sienos, – tai jūsų kitų metų kelrodė žvaigždė. 

Būrimas karštu vašku

Vienas seniausių iki šių dienų išlikusių ateities spėjimo būdų – vaško liejimas. Šis būrimas gana panašus į burtus su kavos tirščiais. Atlaužkite vaško gabalėlį, įdėkite į šaukštą. Laikydama šaukštą virš žvakės liepsnos, išlydykite vašką ir šliūkštelėkite į dubenį šalto vandens. Vandenyje sustingusi figūrėlė atskleis, kas jūsų laukia. (Galima ir kitokia variacija: uždekite vaško žvakę ir laikykite palenkę virš vandens su dubeniu. Vaškas lašės ir kurs vandens paviršiuje tam tikrą ornamentą, formą.).

Visų karšto vaško formų apibūdinti neįmanoma, todėl pateikiame tik dažniausiai pasitaikančių figūrų reikšmes.

Taip pat skaitykite: Trumpas 2015-ųjų metų horoskopas

Širdis. Jūsų laukia meilė, o gal net vedybos. Jei jums į akį krito koks nors vyriškis, tikėtina, kad pagaliau sulauksite jo dėmesio. Jei burdama visą laiką galvosite apie patinkantį vyrą, tai ir užbursite jį.

Karūna. Būsite pagerbta. Gali būti, kad susilauksite paaukštinimo.

Pinigėliai. Gal išlošite loterijoje, o gal būsite tinkamai įvertinta ir sulauksite piniginio atlygio už atliktus darbus. Žodžiu, jūsų laukia turtai.

Trikampis. Pasidomėkite, ar aplink jus sparną rėžiantis vyriškis nevedęs. Didelė tikimybė įsivelti į meilės trikampį.

Žiedas. Netrukus susižadėsite, o gal ir ištekėsite. Nenumokite ranka į užsimezgusią draugystę su kitos lyties atstovu. O gal tai jis?

Medis. Pagaliau ir jums pradės sektis tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. 

Žvaigždė. Jeigu kam nors sužimba žvaigždė, galima tikėtis tik vieno – begalinės laimės.

Akis. Visa, kas iki šiol buvo neaišku ir nedavė ramybės, greitai išaiškės. Akylai stebėkite, kas vyksta aplinkui.

Žuvis. Laukia naujos pažintys. Būrys naujų draugų privers jus pamiršti vienatvę.

Laivas. Traukite lagaminus ir ruoškitės kelionei. Nevalia sėdėti namuose, kai laukia puiki galimybė prasiblaškyti. Nepražiopsokite svarbių gyvenimo permainų.

Taip pat skaitykite: Valome organizmą patikimais būdais

Saulė. Ji jau čia pat. Nenuleidžia nuo jūsų akių ir yra pasirengęs atiduoti jums visą meilę ir šilumą, praskaidrinti niūrią kasdienybę. Nepasididžiuokite, įsileiskite šviesą į savo gyvenimą.

Lopšys. Laukia šeimos pagausėjimas.

Poroje ar be poros

Norėdamos sužinoti, ar greitai sulauks piršlių, mūsų prosenelės atsakymo sulaukdavo burdamos Kūčių naktį. Jei ir jums knieti sužinoti, kaip ateinančiais metais klostysis meilės reikalai, išmėginkite šiuos būrimo būdus.

 • Sudėkite vyriškus ir moteriškus batus į maišą, nežiūrėdama ištraukite vieną batą. Jei batas vyriškas, šiais metais neliksite vieniša, jei moteriškas – teks dar palūkėti.
 • Pasemkite iš dubens saują riešutų, saldainių ar kūčiukų: jei juos suskaičiavusi gausite porinį skaičių, kitąmet būtinai surasite antrąją pusę, jei ne – liksite be poros.
 • Atsistokite per penkis žingsnius nuo durų nugara į jas. Per kairį petį meskite savo batą. Jei jis nukrito nosimi į duris, šiais metais į šokius lakstysite ne viena, jei užkulniu, teks laukti kitų metų.
 • Įpilkite į dubenį vandens, sukite jo paviršiumi pirštu tol, kol vanduo ims sūkuriuoti. Tada įmeskite į vandenį du angliukus. Jei vanduo juos suneš į vieną vietą, kitąmet nebebūsite viena.
 • Iškepkite pyragą ir, prieš eidamos miegoti, pastatykite jį greta savo lovos, geriausia ant kėdės. Ant pyrago viršaus reikia padėti peilį, tačiau taip, kad jo ašmenys nebūtų nukreiptos į jus, paskui pasakykite: „Draugeli vyreli, ateik pyragėlio.“ Jeigu kitą rytą pamatysite, jog peilis nustumtas į šoną, vadinasi, greitai tapsite nuotaka. Na, o jeigu jis liko toje pačioje vietoje, gali tekti ir kitais metais būti vienišai.
 • Labai svarbu ir tai, ką tąnakt susapnuosite. Tas, kuris mėgausis jūsų pyragu sapne, greičiausiai taps jūsų išrinktuoju. Na, o kitas burto variantas pranašauja, kad iš vakaro pavalgius silkės, reikia pastatyti šalia lovos stiklinę vandens. Tas, kuris naktį paduos atsigerti, gali būti antroji jūsų pusė.

Ar ilgas gyvenimas laukia?

Paprasčiausias burtas – iš po staltiesės traukti šiaudus ir spėti gyvenimo trukmę. Pavyzdžiui, ilgas šiaudas reiškia ilgą ir laimingą gyvenimą. Kokių grūdų po staltiese šeimininkas rasdavo daugiausia, tokių daugiausia sėdavo – jų derlius turėjęs būti geriausias. Žvaigždėtas dangus rodė derlingus metus, dėslias vištas ir daug grybų, smarkus vėjas – daug riešutų ir obuolių.

Spėjimas pagal kalendorių

Tai smagus ir lengvas būrimo būdas. Reikės ateinančių metų kalendoriaus ir geros kompanijos. Jums tereikia sugalvoti šešis klausimus, kurie perteiktų jūsų norus ir troškimus. Pavyzdžiui, „kada sutiksiu savo mylimąjį“, „kada geriausia įsigyti naują pirkinį“ ir t. t. Tegu kas nors verčia kalendoriaus lapelius, o jums reikia norimu metu pasakyti „stop“. Kiekviena data – atsakymas į užduotus jūsų klausimus...

Spėjimas pagal plaukus

 • Vidurnaktį į dubenį pripilkite vandens. Įberkite į ją šiek tiek pelenų, cukraus ir druskos. Viską gerai sumaišykite. Kai vanduo „nurims“, tuomet įmeskite į jį savo ir mylimojo plaukus. Palikite dubenį iki ryto. Jeigu plaukai ryte bus nutolę vienas nuo kito, gali būti, kad kitais metais jūs nutolsite nuo mylimojo. Jeigu plaukeliai liesis vienas su kitu, bus persipynę, tikėtina, kad laukia vestuvės ir šilti santykiai su išrinktuoju.
 • Kitas būdas – tai paimti vestuvinį žiedą (mamos, močiutės), perverti jį savo plauku, suimti jo galus, kad žiedas kabėtų lyg pakabutis. Tada pripilti pusę stiklinės vandens. Dabar įleiskite žiedą į stiklinę, tačiau jis neturi siekti vandens, ir palaukite, kol žiedas pradės judėti. Kiek kartų suskimbčios besvyruodamas į stiklinės kraštus, sulaukusios tiek metų ištekėsite. 

Spėjimas su malkomis

Nors malkų rasime ne visuose namuose, tačiau turinčios tokią galimybę būtinai išsiburkite! Griebkite (tik būtinai tamsoje) vieną malką ir parsineškite ją namo. Kaip ji atrodys, toks ir bus jūsų vyras:

 • Jeigu malka lygi, su dailia, vientisa žieve – vyras jaunas ir gražus.
 • Jeigu malkos žievė stora ir šiurkšti – vyras negražus.
 • Malkos žievė vietomis sutrūkinėjusi arba jos visai nėra – gali būti, kad vyras bus neturtingas.
 • Jeigu malka labai didelė – vyras stiprus ir tvirtas.
 • Malka sutrūkinėjusi, sueižėjusi – į vyrus gausite vyresnį niurzgą.
 • Šakota malka žada, kad jūsų šeima bus labai didelė – turėsite daug vaikų.

Spėjimas degtukais

Paimkite du degtukus, įstatykite juos degtukų dėžutės šonuose ir užstumkite viršutine dėžutės dalimi, o tuomet uždekite. Šiuo būdu spėjami meilės reikalai. Jeigu sudegę degtukai „žiūrės“ vienas į kitą, galima teigti, kad jūsų laukia sėkminga ateitis su išrinktuoju. O štai nusisukę į skirtingas puses išduoda nesklandumus, o gal net išsiskyrimą.

Spėjimas pagal puodelius

Dažniausiai šiuo būdu merginos spėja savo ir mylimojo ateitį. Taigi reikės puodelių, į kuriuos reikia įdėti žiedą, monetą, duoną, cukrų, svogūną, druską ir įpilti šiek tiek vandens. Paskui nežiūrėdamos merginos renkasi savąjį puodelį.

 • Taigi, jeigu puodelyje buvo žiedas – laukia vestuvės.
 • Duona reiškia pasiturimą gyvenimą su turtingu vyru.
 • Cukrus žada saldų romaną, tačiau ne rimtus santykius.
 • Svogūnas – romaną su emocingai nepastoviu vyriškiu.
 • Druska pranašauja išsiskyrimą.
 • Štai vanduo – pastovumą ir jokių svarbių pokyčių.

Kalėdų ženklai

 • Jeigu kalėdinė naktis šviesi ir giedra, aiškiai matote žvaigždes, gali būti, kad kitais metais bus ne tik daug uogų, bet ir lauks gausus derlius, puikūs metai, viltinga ateitis.
 • Per Kalėdas, sakoma, verčiau nesiūkite, nes galite pakenkti regėjimui, o gyvuliai sunkiau susilauks palikuonių.
 • Per Kalėdas sniegas – puikus ženklas, žadantis derlingus ir gausius metus.
 • Per šventes stenkitės bendrauti tik su tais, kurie jus saugo ir linki gero. Taip užtikrinsite ne tik pozityvias mintis, bet ir sėkmingus ateinančius metus.
 • Per Kūčias ir Kalėdas nepamirškite pamaitinti ne tik savo šeimos ir artimųjų, bet ir naminių gyvūnėlių – tai žada finansinę sėkmę.
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Niekas nenustebo: stringa Šiaurės Korėjos branduolinis nusiginklavimas

Sportas

Kroatijos triumfas – vartininko klaida paskandino Argentinos rinktinę

Gyvenimas

Mes lygūs. Futbolą komentuojanti Justina – apie debiutą eteryje ir futbolo kamuolį, atnešusį meilę

Aktualu

Škvalas prasiautė Vakarų Lietuvoje: turtą niokojo vėjas ir didžiuliai krušos gabalai

Vardai

Erika Vitulskienė kviestinei publikai pristatė savo mados namus ir plius dydžio kolekciją

Pasaulis kišenėje

Birštonas: 17 atradimų, kuriuos galite patirti per savaitgalio poilsį

Vardai

Grožio vakaras sudomino būrį garsenybių: tarp jų – kūdikio besilaukiančią Inetą Stasiulytę

Aktualu

Pajūris jau mirksta lietuje – poilsiautojai slepiasi, verslininkai garsina muziką

Nesenstančios knygos: perleistų kūrinių TOP 10

Aktualu

Didelių paukščių paauglystė: ką veikia Kuršių mariose nutūpę tūkstančiai gulbių?

Gazas

Kauno valdžia stebina kaunietį: autobusų stotelę iš pavojingos vietos iškėlė „į niekur“

24sek

Vilniaus „Lietuvos rytas“ oficialiai paskelbė naują klubo pavadinimą

Interviu Vardai

P.Gražulio vaiką pagimdžiusi Birutė: „Tikslas pasiektas – jis daugiau nežemins mano dukters“

Aktualu

A.Ramanausko-Vanago palaikus suradę mokslininkai – ties skurdo riba

24sek

Ant NBA slenksčio – tryliktas lietuvis: naktis, kuri gali pakeisti 20-mečio likimą

Gyvenimas

Kodėl alkoholis moterims kenkia labiau nei vyrams?

Kultūra

„teamLab“: skirtingas mūsų mintis skiriančios sienos yra labai įvairios

Kultūra

Vilniaus aukciono vadovė: didžioji dalis čia parduodamų daiktų – vidurinei klasei įperkami dalykai

Verslas

„Burger King“ atsiprašė už moteris žeidžiančią reklamą Pasaulio futbolo čempionate

N-18 Vardai

„X Faktoriaus“ dalyvė M.Pivoriūnaitė nusivylė teismu: „Nepilnamečiai gali tave daužyti, kiek nori“

Naujienos

Aktualu

Niekas nenustebo: stringa Šiaurės Korėjos branduolinis nusiginklavimas

Sportas

Kroatijos triumfas – vartininko klaida paskandino Argentinos rinktinę

Gyvenimas

Mes lygūs. Futbolą komentuojanti Justina – apie debiutą eteryje ir futbolo kamuolį, atnešusį meilę

Aktualu

Škvalas prasiautė Vakarų Lietuvoje: turtą niokojo vėjas ir didžiuliai krušos gabalai

Vardai

Erika Vitulskienė kviestinei publikai pristatė savo mados namus ir plius dydžio kolekciją

Pasaulis kišenėje

Birštonas: 17 atradimų, kuriuos galite patirti per savaitgalio poilsį

Vardai

Grožio vakaras sudomino būrį garsenybių: tarp jų – kūdikio besilaukiančią Inetą Stasiulytę

Aktualu

Pajūris jau mirksta lietuje – poilsiautojai slepiasi, verslininkai garsina muziką

Nesenstančios knygos: perleistų kūrinių TOP 10

Aktualu

Didelių paukščių paauglystė: ką veikia Kuršių mariose nutūpę tūkstančiai gulbių?

Gazas

Kauno valdžia stebina kaunietį: autobusų stotelę iš pavojingos vietos iškėlė „į niekur“

24sek

Vilniaus „Lietuvos rytas“ oficialiai paskelbė naują klubo pavadinimą

Interviu Vardai

P.Gražulio vaiką pagimdžiusi Birutė: „Tikslas pasiektas – jis daugiau nežemins mano dukters“

Aktualu

A.Ramanausko-Vanago palaikus suradę mokslininkai – ties skurdo riba

24sek

Ant NBA slenksčio – tryliktas lietuvis: naktis, kuri gali pakeisti 20-mečio likimą

Gyvenimas

Kodėl alkoholis moterims kenkia labiau nei vyrams?

Kultūra

„teamLab“: skirtingas mūsų mintis skiriančios sienos yra labai įvairios

Kultūra

Vilniaus aukciono vadovė: didžioji dalis čia parduodamų daiktų – vidurinei klasei įperkami dalykai

Verslas

„Burger King“ atsiprašė už moteris žeidžiančią reklamą Pasaulio futbolo čempionate

N-18 Vardai

„X Faktoriaus“ dalyvė M.Pivoriūnaitė nusivylė teismu: „Nepilnamečiai gali tave daužyti, kiek nori“

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką