Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 3d. 11:51

Tobulumas – paprastume: legendinis Kuršėnų vyniotinis ir jo sumanytoja Eugenija

Eugenija Dragūnienė Tik prenumeratoriams
Asmeninio albumo nuotr. / Eugenija Dragūnienė
Kad ir kiek šiais laikais būtų prikurta įmantriausių desertų, turbūt vis tiek kiekvienam lietuviui kelius labiausiai pakirstų legendinio Kuršėnų vyniotinio skonis. Net ir po 45 metų nuo jo sukūrimo vyniotiniui neatsispiria ir šio deserto autorė Eugenija Dragūnienė – namuose jį gamina jau rečiau, tačiau kaskart mėgaujasi juo lyg pirmą kartą.

„Turbūt vyniotinis taip patinka visiems, nes pagamintas iš visko, kas yra lietuviška, mūsų šventoj žemelėj užauginta – sviestas, varškė, kiaušiniai. Juk tobulumas slypi paprastume“, – šypsosi ji.

Kalbant su Eugenija telefonu, šypsena iš veido nedingsta nė akimirkai – kokia ji šviesi, kalbanti kaip užsukta, o dar ir progos pajuokauti nepraleidžianti! Kuršėnuose gyvenanti senjorė giriasi – kitąmet jau švęs savo 90-metį: „Ir atmintis dar nepabėgusi“, – juokėsi ji.

Tai iškart ir klausiu – gal to ilgaamžiškumo ir pozityvo priežastis – visą gyvenimą ragaujami ir kuriami desertai? „O aš, žinot, kaip sakau? Kai 6 metus lageryje pabadavau – be cukraus, riebalo, mėsos – man neužsikišo kraujagyslės! Užtat viskas taip gerai dirba“, – juokavo konditerė.

Ir mes vėl imame kikenti. Nors galiausiai E.Dragūnienė prisipažįsta, kad jos gyvenimas ne visada buvo toks smagus ir lengvas – paauglystėje ji buvo areštuota ir išvežta dirbti į lagerį, vėliau grįžus negalėjo išpildyti savo svajonės tapti mokytoja, teko įsidarbinti konditere, nors maisto ruoša visai nebuvo prie širdies…

Tačiau netikėtai desertų gaminimas ją padarė beprotiškai laiminga – pamilusi šį darbą, ji džiugino ir naujų skonių išsiilgusius pirkėjų gomurius. Tą patį dabar daro Eugenijos dukra Daina Putvinskienė – ji legendinį Kuršėnų vyniotinį pagal tikrąjį mamos receptą gamina ir parduoda „Kuršėnų konditerijoje“.

Tekstas pirmą kartą publikuotas 2020-06-24.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką