15min be reklamos
2014 08 18, 15:15

15 mados taisyklių, kurias privalote pažeisti

Taisyklės egzistuoja tam, kad jos būtų laužomos. Ypač tai aktualu, kai kalbama apie mados pasaulį, kuriame tos taisyklės kinta kone kiekvieną dieną. Taigi moterų portalas Ji24.lt jums paruošė sąrašą mados tabu, kuriuos seniai dera pamiršti.
Stilinga ir žaisminga mergina
Stilinga ir žaisminga mergina / Fotolia nuotr.

1. „Baltos spalvos apdarus reikia dėvėti tik šiltuoju metų laiku.“

Balta spalva gaivina, tinka prie bet kokio atspalvio odos ir visuomet atrodo maloniai. Tačiau kodėl turime tenkintis vos keliais šiltais mėnesiais per metus, kad galėtume pasimėgauti baltaspalviais drabužiais? Mielosios, pamirškite visa tai! Nėra tokio sezono, kuris netiktų būtent baltai spalvai.

2. „Rankinės spalva turi būti tokia kaip avalynės.“

Taip, iš tiesų praėjusiame amžiuje dailiosios lyties atstovės stengėsi, kad rankinės spalva kuo labiau atitiktų avimų batelių spalvą, tačiau, bėgant laikui, ši taisyklė jau gerokai paseno. Šiandien tos, kurios vis dar laikosi šio principo, – kone išnykusi rūšis.

Fotolia nuotr./Rankinės ir batų spalva neprivalo būti tokia pati
Fotolia nuotr. / Rankinės ir batų spalva neprivalo būti tokia pati

3. „Negalima suplakti į vieną audiniuose vaizduojamas skirtingas detales ar piešinius.“

Aišku, pasipuošti dviem to paties atspalvio apdarais yra kur kas paprasčiau, nei gėlėtą viršutinę dalį derinti prie taškeliais numarginto sijono. Tačiau šiuo atveju atsiskleidžia jūsų supratimas, nuovoka ir gebėjimai, susiję su mados pasauliu.

4. „Blizgiais daiktais ar blizgiais siūlais siuvinėtais drabužiais galima pasipuošti tik vakare.“

„Spindėti visur ir visada!“ – štai naujas dizainerių šūkis. Be abejo, nedera perlenkti lazdos dėl spindinčių daiktų kiekio, bet blizgučiais išsiuvinėtas visas švarkas su džinsais ir baltais marškinėliais arba spindinti suknelė su stambaus rašto megztiniu dar nesugadino nė vienos moters įvaizdžio.

Fotolia nuotr./Blizgus juodas drabužis
Fotolia nuotr. / Blizgus juodas drabužis

5. „Aukštaūgėms dailiosios lyties atstovėms nedera avėti aukštakulnių.“

Kas taip sakė? Ar tik ne vyrai, kurie drovisi atrodyti maži greta savo draugių? Aukštakulniai puikiai tinka aukštaūgėms moterims – jų ilgos kojos atrodo be galo dailiai ir gražiai. Avėti juos ar ne – spręsti tik jums.

Fotolia nuotr./Ilgakojės merginos su aukštakulniais
Fotolia nuotr. / Ilgakojės merginos su aukštakulniais

6. „Ilgų suknelių negali dvėti žemo ūgio moterys.“

Dar viena taisyklė, kuri kultivuoja neegzistuojančius kompleksus. Iš tiesų ilgos suknelės vizualiai gali net pridėti kelis centimetrus. Svarbiausia – pasirinkti tinkamo modelio ir audinio suknelę.

Fotolia nuotr./Besiplaikstanti ilga suknelė
Fotolia nuotr. / Besiplaikstanti ilga suknelė

7. „Jei išvydote moterį, pasipuošusią tokia pačia suknele kaip jūsų, – bėkite!“

Ir kuo greičiau. Ir kuo toliau. Žinoma, vargu ar kam nors patiktų, jei vakarėlyje, į kurį atėjote su apdaru, turinčiu, jūsų manymu, pakerėti visus savo grožiu ir unikalumu, pamatytumėte tokį patį drabužį. Tačiau retkarčiais taip nutinka! Mokykitės iš garsenybių – tiesiog šypsokitės ir drauge nusifotografuokite „Facebook“ nuotraukai.

8. „Jei nenorite atrodyti stambios, nedėvėkite drabužių su horizontaliomis juostelėmis.“

Tai ne visai tiesa. Pasipuoškite dryžuotu plonu megztiniu, ant jo užsivilkite švarką ir palikite neužsagstytą. Šis derinys ne tik nestambins jūsų, bet ir, priešingai, vizualiai atrodysite lieknesnės.

9. „Sportiniai bateliai – tik sporto salei.“

Per pastaruosius kelis sezonus dizaineriai šį teiginį paneigė. Kedai, sportiniai bateliai iš gatvės „peršoko“ ant podiumo – dabar jie puikiai dera ne tik prie sportinių kelnių ar džinsų, bet ir sijonų, suknelių ir net vestuvinių suknelių.

Fotolia nuotr./Sportiniai bateliai - ne tik sporto salei
Fotolia nuotr. / Sportiniai bateliai – ne tik sporto salei

10. „Kiekviena dailiosios lyties atstovė privalo turėti klasikinį lietpaltį, trumpą juodą suknelę, kūno spalvos aukštakulnius.“

Iš tiesų jūs niekam nieko neskolingos, tad dėvėkite ir avėkite tik tai, kas jums patinka. Sutikite, nėra nieko nuostabiau nei išsiskirti iš pilkos žmonių masės. Žinoti visas naujausias mados pasaulio tendencijas privalo mados žurnalų redaktorės – tai jų darbas. Na, o visos kitos drąsiai gali sau leisti pasikliauti asmeniniu skoniu.

Fotolia nuotr./Raudoni aukštakulniai ir juos avinčios moterys
Fotolia nuotr. / Raudoni aukštakulniai visuomet puikus akcentas

11. „Nepamirškite diržo, jei marškinėlius ar palaidinę susikišite į kelnes ar džinsus.“

Tai dar viena pasenusi taisyklė, kurią jau seniai dera pamiršti. Diržas būtinas tik tuo atveju, jeigu jis tinka prie bendro vaizdo, ir tai neturi nieko bendra su tuo, ar palaidinė sukišta į kelnes, ar ne.

12. „Aksesuarai... Geriau jų mažiau nei daugiau.“

Pastaruosius kelis mados sezonus viskas yra atvirkščiai – kuo daugiau, tuo geriau. Stambių žiedų ar apyrankių derinys – tai jau aukštasis pilotažas.

Fotolia nuotr./Aksesuarų gausybė
Fotolia nuotr. / Aksesuarų gausybė

13. „Negalima dėvėti pėdkelnių ar kojinių, jei jūsų bateliai atviri.“

Taip, iš tiesų nedera nešioti nailoninių pėdkelnių, jei avimos vasarinės aukšto kulno basutės. O štai specialios pėdkelnės su atvirais kojų pirštais – kodėl gi ne!

Fotolia nuotr./Ryškiaspalvės puskojinės
Fotolia nuotr. / Ryškiaspalvės kojinės

14. „Kuriant įvaizdį, nedera pamiršti, kad negalima drauge naudoti aukso ir sidabro spindesio turinčių daiktų.“

Perlamutro spindesys – viena svarbiausių šio sezono tendencijų, todėl drąsiai galima maišyti skirtingų atspalvių audinius. Ne išimtis – aukso ir sidabro spalvos. Beje, skirtingų metalų papuošalai jau irgi seniai nėra tabu.

15. „Mėlyna spalva nedera su juoda.“

Išduosime paslaptį... Šiuo atveju juodai spalvai būtina parinkti tinkamą mėlynos atspalvį. Aplinkiniams neturi susidaryti įspūdis, kad stengėtės sukurti total-black įvaizdį ar tiesiog neįdėmiai įsižiūrėjote į spalvas. Mėlyna neturi būti pernelyg tamsi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką