1. Miegojimas šlapia galva
Tai dažna klaida. Nors daugiau moterų galvą plauna rytais, yra ir tokių, kurios tai daro vakare ir ne visada plaukai iki einant miegoti spėja išdžiūti. Iš vienos pusės, bandoma apsaugoti plaukus nuo jų džiovinimo džiovintuvu ir jie neišdžiovinami, bet iš kitos pusės, drėgni plaukai yra daug pažeidžiamesni. Tad jei tokiais einate miegoti, o miegodamos dar ir daug vartotės, ilgainiui plaukai pradeda lūžinėti.
Išeitys: plauti galvą anksčiau, kad iki ėjimo miegoti plaukai spėtų išdžiūti, arba miegoti ant švelnesnės medžiagos pagalvės. Puikiai tiks šilkas.
2. Visiškai šlapios galvos džiovinimas
Eiti į lauką drėgnais plaukais tikrai ne išeitis ir suprantame jūsų norą kuo greičiau džiovintuvu išdžiovinti plaukus. Vis tik jei griebiatės džiovintuvo vos išsiplovusios galvą, jūsų plaukai labai paveikiami karščio.
Išeitis – idealus variantas leisti pusiau išdžiūti plaukams natūraliai, papurkšti priemone, apsaugančia plaukus nuo karščio, ir baigti džiovinimą šilta džiovintuvo srove. Jeigu jaučiate, kad karštis kaitina skalpą, tai tikrai per karšta srovė.
3. Šlapių plaukų šukavimas
Šlapių plaukų ne tik nederėtų pulti džiovinti džiovintuvu, bet ir šukuoti. Jie yra labai pažeidžiami ir jiems gali pakenkti šepečiai ar šukos. Net ir natūralių šerių. Šukuojant šlapius plaukus, jie gali pradėti lūžinėti.
Išeitys: palaukite, kol plaukai apdžius, arba pabandykite juos pašukuoti pirštais, švelniai atskirti susivėlusias sruogas. Kartais nieko daugiau ir nereikia daryti, kad plaukai atrodytų gražiai.
4. Netaisyklingas šukavimas
Jei vienu mostu bandote nuo viršaus iki apačios pašukuoti plaukus, galite per daug jų išpešti arba juos pažeisti.
Norint gražių sveikų plaukų, reikia šimtą kartų juos pašukuoti, moko liaudies išmintis. Tik nemoko, kaip reikia šukuoti. O tai labai svarbu. Jei vienu mostu bandote nuo viršaus iki apačios pašukuoti plaukus, galite per daug jų išpešti arba juos pažeisti.
Išeitis – geriausia padalyti plaukus į dvi dalis ir pradėti šukuoti nuo vidurio iki apačios (galai būna labiau susivėlę), o tuomet – nuo viršaus iki vidurio.
5. Sausas šampūnas
Sausas šampūnas atrodo kaip puiki išeitis, jei dėl kokių nors priežasčių nespėjote išsiplauti galvos. Labiausiai susiriebalavusios būna šaknys, o likę plaukai atrodo gražiai, todėl sausu šampūnu būna lengva sukurti švarių plaukų įspūdį. Jei tuo nepradedama piktnaudžiauti: sausas šampūnas užkemša plaukų folikulus, apsunkina plaukus.
Išeitis – kartais geriau pabandyti kitoje vietoje padaryti plaukų skląstymą ar susisukti kuodą, o ne griebtis šios priemonės.
6. Plaukų aksesuarai
Kartais tenka skaityti specialistų patarimų, kad plaukų gumos, sukurtos iš švelnesnių audinių, plaukams nekenkia ir kad jomis galima rišti kuodus. Tačiau jos gali „sulenkti“ ir suspausti plaukus, su laiku tai juos gali pažeisti.
Išeitis – jei susisukote kuodą, jį sutvirtinti gali ir keli įprasti „U“ formos plaukų segtukai.
7. Saulė
Saulė ir mūsų draugas, ir mūsų priešas – jei pernelyg ilgai būname joje ir neapsaugome savo odos, akių bei plaukų. Pastarieji dažniausiai pamirštami. Ultravioletiniai spinduliai gali išblukinti plaukų spalvą ir išsausinti plaukus. To pasekmė – išsišakoję plaukų galai.
Išeitys: stilinga kepurė, skrybėlė, skarelė arba nuo UVA spindulių apsaugantis nenuplaunamas kondicionierius.