Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Kaip paįvairinti drabužinės atnaujinimo rutiną: 5 žingsniai

Sakoma, kad mes, moterys, dieviname parduotuves ir niekada neturime, kuo apsirengti. Būna visaip, bet pasirinkimo kančios kartais tokios didelės, jog į parduotuvę įšokame tik tam, kad pačiuptume dar vieną pažįstamą daiktą.
Draugės parduotuvėje
Draugės parduotuvėje / Vida Press nuotr.
Temos: 1 Mada

Ir taip dažnai nutinka išmintingiausioms pirkėjoms, minimalistėms ir nešvaistūnėms. Jos vieną dieną atsidaro spintos duris ir supranta, kad joje kabo idealus bazinis garderobas, iš kurio galima sukomplektuoti derinių visai savaitei. Tačiau jis – absoliučiai vieno tipo: juodų kelnių ir baltų marškinių, gerų džinsų ir tobulų laivelių, šilkinių palaidinių ir klasikinių sijonų kolekcija. Puikiai sudėliota. Patikima it kalendorius. Pavyzdinė. Ir mirtinai nuobodi.

Žinoma, dievinamas ir mėgstamas uniforminis derinys – nieko blogo. Ir prisirišti prie vienos rūšies ar stiliaus drabužių arba rinktis minimalizmą – taip pat neblogai. Nešiokite tai, kas jums patinka, ir nesukite galvos dėl tendencijų (kaip manote, ar labai jomis rūpinasi, pavyzdžiui, „Bergdorf Goodman“ kolekcijų formuotoja Linda Fargo?! Nieko panašaus – tai ji diktuoja stilių). Bet jei norite atsargiai pamėginti paįvairinti garderobą ir drauge pernelyg neiššokti iš komforto zonos, gal tiks mūsų patirtis. Nereikės skųstis, kad spintoje – tik nuobodūs ir vienodi daiktai. Be abejonės, apie batelių, papuošalų, kitų aksesuarų svarbą jūs ir pačios žinote, tačiau kodėl nepasitelkus radikalių priemonių?

1. Pamėginkite naują apačią

Visą praėjusį sezoną neišlindote iš kelnių? Jei tiesiog imti ir pereiti prie sijonų – pernelyg ekstremalu, paprasčiausiai pasimatuokite kitokias kelnes. Pavyzdžiui, ne juodas trumpintas, o plačias ilgas. Odines, primenančias sijoną. Klostytas ir susiaurintas apačioje kaip šarovarai. Šilkinius ar plonytės vilnos kiulotus. Galiausiai – džinsus. Taip neskausmingai garderobe atsiras lengvai derinamų, bet kiek kitokių drabužių ir jie paįvairins uniformą. Nustebsite, kiek daug yra kelnių, galinčių papuošti jūsų dvi kojas ir vieną sėdynę.

Vida Press nuotr./Gatvės stilius
Vida Press nuotr./Gatvės stilius

2. Prisiminkite... aukštakulnius

Tikriau, ne visai aukštakulnius, o batelius ar basutes kiek aukštesne pakulne (prisiminkite, kaip elegantiškai atrodė Charlotte Rampling per praėjusius „Oskarus“. Senoji dama avėjo alyvinius šilkinius batelius, kurių kulniukas – dviejų ar trijų centimetrų! Ji buvo kur kas grakštesnė už daugelį moterų, avėjusių striptizo šokėjų platformas). Šiaip ar taip, net nedidelė pakulnė keičia eiseną, vadinasi, kitaip atrodysite ir vilkėdamos senuosius derinius. Argi keliais centimetrais ilgesnės kojos – ne puikus papuošalas?

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Charlotte Rampling
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Charlotte Rampling

3. Nusipirkite naują paltą

O gal – lietpaltį, odinę striukę. Toks jau tas mūsų klimatas: vienokio ar kitokio viršaus reikia kone dvylika mėnesių per metus. Tik išsirinkite ne klasikinį trenčą, juolab smėlio spalvos, kuri ne taip jau visoms ir tinka. Viršutinio drabužio nereikia itin derinti – ypač tokio, iš po kurio nekyšo suknelė ar sijonas, todėl jį santykinai lengva nusipirkti. Ir ryžtis kam nors neuniforminiam.

Vida Press nuotr./Gatvės stilius
Vida Press nuotr./Gatvės stilius

4. Atsisakykite suknelės

Suprantama, tai labai universalus ir puikus drabužis, kurį lengva nešioti ilgai. Ir būtent apie jį stereotipiškai pirmiausia pagalvojame, kai prireikia apdaro vakarui ar kokiai kitai progai. Bet mes neiname tradiciniais keliais: suknelė – tai pernelyg paprasta. Todėl matuokitės kombinezoną, jau minėtą auksinį plisuotą sijoną ir paprastus marškinėlius ar, pavyzdžiui, vyriško stiliaus kostiumą.

Beje, įsigydamos pastarąjį, vienu pirkiniu gaunate mažiausiai tris derinius. Kai dėvite švarką ir kelnes kartu, turite išeiginę ar vakarinę eilutę. Kelnes atskirai galite derinti su kita palaidine, o pats švarkas apskritai neretai per menkai vertinamas – juk šis garderobo elementas kur kas elegantiškesnis nei megztinis! Ir ne mažiau universalus.

5. Klausykite širdies

Neprotinga meilė kartais būna visai vaisinga. O impulsyvus, bet patikęs pirkinys randa vietą garderobe ir pasidaro labiausiai nešiojamas.

Mes visos skaitėme apie 10 daiktų, kurie privalo būti kiekvienos n-metės damos garderobe (kai kurios net pačios tokius sąrašus sudarinėjome). Pamirškite juos! Anaiptol ne kiekvienai iš mūsų vienoje ir toje pačioje spintoje reikia mažos juodos suknelės ir – visi šventieji spintos globėjai mato – didžiajai daliai mūsų redakcijos niekada neprireikė kūno spalvos aukštakulnių. Todėl, kartais paprašykite proto balsą mandagiai pritilti. Ir greta šilkinių protingų marškinių nusineškite į kabiną pasimatuoti tiulio sijoną, apie kurį kadaise svajojote. Neprotinga meilė kartais būna visai vaisinga. O impulsyvus, bet patikęs pirkinys randa vietą garderobe ir pasidaro labiausiai nešiojamas.

Vida Press nuotr./Deriniai su tiulio sijonu
Vida Press nuotr./Deriniai su tiulio sijonu

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius