15min be reklamos

Kas šiemet taps geriausiais jaunaisiais dizaineriais?

Šį penktadienį, birželio 14 d., Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro organizuojamas konkursas „Jaunojo dizainerio prizas“ finišuos laureatų apdovanojimais ir geriausiųjų darbų parodos atidarymu. VDA parodų salėse „Titanikas“ jau 9-ąjį kartą rengiamos ekspozicijos organizatoriai dizaino tema besidominčiai visuomenei parengė vasaros edukacijų programą.
„Jaunojo dizainerio prizas“
„Jaunojo dizainerio prizas“ / Tomo Kapočiaus nuotr.

Geriausi šių metų jaunųjų dizainerių darbai vilniečiams ir miesto svečiams bus pristatyti jau šį penktadienį, birželio 14 d., 18:00 val. Apdovanojimų ceremonijos metu bus paskelbti keturių kategorijų - produkto, komunikacijos, mados dizaino ir dizaino tyrimų – nugalėtojai. Iš karto po jos, duris atvers įdomiausių konkurso darbų paroda.

Iš 62 kasmet vykstančiam konkursui pateiktų darbų komisija atrinko 15 projektų - ekspozicijoje bus galima susipažinti su 6 produkto dizaino, 3 mados, 3 komunikacijos dizaino ir 3 dizaino tyrimų projektais.

Jau tradiciniu tapusiu VDA Dizaino inovacijų centro (DIC) rengiamo konkurso komisiją šiemet sudarė: mados dizaineris ir kostiumų dailininkas Aleksandras Pogrebnojus, drabužių dizaineris Egidijus Rainys, verslininkas ir visuomenės veikėjas, technikos mokslų daktaras Vladas Lašas, valstybinio patentų biuro pramonės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja Kristina Vilkienė, daugiadisciplininės kūrybos ir meno direktorius Darius Kisielius, meno vadovas ir grafikos dizaineris Tadas Karpavičius bei VDA DIC vadovas Marius Urbanavičius.

Tomo Kapočiaus nuotr./Aleksandras Pogrebnojus
Tomo Kapočiaus nuotr./Aleksandras Pogrebnojus

„Šiais metais konkursui buvo pateikta visokių projektų – vieni geri, kiti – mažiau įdomūs. Susidaro įspūdis, kad dalyvavo daug kūrybingų žmonių, kurių darbų lygis gana aukštas. Tik kritiškai vertinu mados kategorijos darbus. Jei žmogus talentingas - tai pastebima iš karto. Meistrystė – gerai, bet talento neišmoksi. Daugelis darbų gana šabloniški. Svarbu žinoti, ką tu tuo nori pasakyti. Visuomenė neišsiaiškins tavo idėjos, jei jos akivaizdžiai nesimato. Man labiausiai patiko su humoru, žaismingai pateiktos kolekcijos“, - savo įspūdžiais apie konkursą dalinosi konkurso komisijos narys Aleksandras Pogrebnojus.

Pasak A.Pogrebnojaus, gerai, kai kūrėjai įkvėpimo ieško „per savo prizmę“. „Kai esi jaunas ir dar neturi prikaupęs daugybės įspūdžių ar nuostatų, tada gali pasisemti įkvėpimo iš to, kas tu esi. Bet kokiu atveju, manau, kad parodos ekspozicija bus įdomi ir tikrai verta ją aplankyti“, - sakė žinomas mados dizaineris.

Konkurso organizatoriai planuoja 6 ekskursijas po parodą, per kurias visi besidomintieji galės ne tik detaliai susipažinti su kiekvienu eksponatu, bet ir išgirsti kaip kilo jo idėja iš „pirmų lūpų“. Ekskursijas, kurių grafikas skelbiamas DIC „Facebook“ paskyroje, ves profesionalios „Vilnius Art Walk“ gidės, o su savo darbais supažindins patys „Jaunojo dizainerio prizo“ laureatai.

Tomo Kapočiaus nuotr./„Jaunojo dizainerio prizas“
Tomo Kapočiaus nuotr./„Jaunojo dizainerio prizas“

Šiemet į „Jaunojo dizainerio prizą“ pretendavo ne tik 45 VDA absolventai iš trijų Lietuvos miestų, bet ir 17 Vilniaus kolegijos bakalaurų.

Konkursui pateiktų projektų pasiskirstymas kategorijose buvo gana tolygus – 20 komunikacijos dizaino darbų, 19 mados kūrinių, 17 produktų dizaino projektų. Jau antrus metus konkurse gali dalyvauti ir ką tik magistro studijas baigę tyrėjai – iš jų buvo sulaukta 6 dizaino tyrimų darbų.

„Jaunojo dizainerio prizo 2019” parodos atidarymas ir apdovanojimai, kurie yra programos „Kultūros naktis“ dalis, įvyks birželio 14 d. (penktadienį) 18 val. Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėje TITANIKAS (Maironio g. 3). Paroda veiks iki 2019 m. liepos 27 d.

Išsamesnę informaciją apie konkursą rasite naujoje svetainėje www.jdp.lt

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Konkurso rėmėjas – Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką