2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ko galima pasimokyti iš Niujorko mados savaitės gatvės stileivų?

Dairotės į Niujorko mados savaitės podiumus ir susirinkusią garsenybių grietinėlę ir ieškote įkvėpimo? Ne ten žiūrite. Garsenybėms yra mokama, kad dėvėtų dizainerių drabužius pozuojant fotografams pirmosiose šou eilėse. Tačiau podiumų tendencijos, pritaikytos dėvėti ir kūrybiškai interpretuotos, pasirodo ir gatvėje, ant gatvės stileivų. Sakykim taip: podiumai parodo „kas“ (madinga), gatvė – „kaip“ (dėvėti ir stilingai interpretuoti tendencijas).
Niujorko mados savaitės gatvės stilius
Niujorko mados savaitės gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Gatvės stileivos nebijo spalvų, drąsiai derina žemiausio kainų segmento fast fashion drabužius su dizainerių ir apskritai – su mada elgiasi atsainiai, kūrybingai, patys kuria ir griauna savo taisykles ir dar kartą parodo, kad mada – tai laisvė. Siūlau atkreipti dėmesį į gatvės stileivų būdus interpretuoti stilių ir šio to pasimokyti. Išskyriau kelias ryškesnes gatvės tendencijas, nenutolusias nuo podiumo (o gal, tiksliau, podiumas – nenutolęs nuo gatvės?) 

Atvirkštiniai principai

Gatvės stilius nebūtų gatvės, jei laikytųsi apibendrintų mados taisyklių. Ignoruodamas taisykles, gatvės stilius įkvepia ne tik mados vartotojus, bet ir dizainerius. 

Vida Press nuotr./AOP21.22868847
Vida Press nuotr.

Anksčiau patarimai, kaip derinti spalvas, buvo tokie: jei nori ryškios spalvos, tebūnie ji viena, kaip akcentas (lyg ryški spalva būtų blogis ir ši taisyklė skirta toms nepaklusniosioms, kurios negali be spalvų). Leiskite nusižiovauti, tai – senos žinios. Pabandykite atvirkščiai – trys spalvos ir viena neutrali, kaip ši grakšti gražuolė savo įvaizdyje susidėliojo – ryški geltona suknelė, turkio mėlynumo kutuoti aulinukai ir juoda rankinė su ryškiai žaliu kutu. 

Vida Press nuotr./AOP21.22868826
Vida Press nuotr.

Nors sarafanas – vienas iš populiariausių madingo aštuntojo dešimtmečio daiktų, tačiau dažnai asocijuojasi su naftalinu, kandžių spiečiais ar vaikiškais drabužiais. Ypač, kai derinamas su golfais. Bet tik ne šis – ir būtent dėl spalvų – pudrinės spalvos neopreno sarafanas (neoprenas veikia kaip botokso injekcija naftalininiams siluetams) su citrininiu golfu ir oranžiniais aukštakulniais. Dvi grynos spalvos, dvi neutralios. Šiuo atveju neutraliosios – balta rankinė ir sarafano pudrinė. 

Vida Press nuotr./AOP21.22860222
Vida Press nuotr.

Vienas iš nedaugelio dalykų madoje, turintis visą puokštę reputacijų – nuo neskoningo, skirto tam tikroms profesijoms ir amžiaus grupėms, iki klasikinio ir solidaus akcento. Kartais gal kiek nuobodaus, tikėtino, bet niekada iš mados nedingstančio. Klasikiniai dalykai tokiais vadinami ne be reikalo – leopardinis raštas taip pat yra stilistiškai lankstus, o kūrybingai ir be baimės derinamas gali atrodyti ypač šiuolaikiškai ir šviežiai – kaip šiame deriny greta spalvotų dryžių. 

Vida Press nuotr./AOP21.22860206
Vida Press nuotr.

Gatvės stileivos yra nepriekaištingai įvaldę eklektikos dėsnius ir tekstūrų, spalvų bei raštų marmalą sugeba paversti harmoningu deriniu. Ši mergina nedėvi nė vieno „lygaus“ daikto – metalinis atspalvis rankovėse, komiksų raštas, rožiniai mėlyni langai, suplėšytas denimas, leopardo raštas, „Chanel“ stiliaus rankinukas. Tačiau viskas atrodo savo vietoje. Kaip? Šį įvaizdį galima išnarstyti kaip LEGO. Suplėšyti juodi džinsai, juoda faktūrinė rankinė, tamsi liemenės pagrindo ir marškinėlių spalva veikia kaip neutralieji elementai. Metalinės rankovės ir leopardo bateliai mažais kiekiais, šalia ryškesnių dalyvių tampa neutralūs. Tad ryškiausi lieka du raštai: komiksinis (laisvas) ir langai (geometrinis) su panašia, juos jungiančia spalvų gama ir geltona centre kaip akcentu.  

Denimas – pasidaryk pats

Dažnai dizaineriai pristato kai kuriuos dalykus lyg tai būtų sprogdinanti naujiena: Militaristinis stilius! Bohema! Minimalizmas! Denimas! Ir taip toliau, nors nei vienas iš išvardintų stilių nebuvo nemadingas bent pastaruosius 10 metų. Ypač – denimas. Tai toks kertinis garderobo akmuo, kuris, nepaisant tendencijų, yra nepajudinamas. Tačiau tik gatvėje galime pamatyti įdomias denimo interpretacijas (kurios kitą sezoną gali atsirasti ant podiumo). Sakykim, suplėšytas ir suniokotas denimas seniai priklauso gatvei ir iš ten atėjo į oficialiąją madą. Dizainerių kurti denimo daiktai gali išdraskyti pinigines, bet iš šių gatvės stileivų galime pasirinkti gerų idėjų. 

Vida Press nuotr./AOP21.22860257
Vida Press nuotr.

Suplėšyti džinsai ir šortai – įprastas reiškinys. Denimo švarkas – dažnai būna uniformiškai nuobodus, tačiau negailestingai sudraskytas – įdomesnis. Į ką čia žiūrėti? Į švarko dydį („jo“), atraitotas rankoves ir ypač – išplėštus pečius. Beje, denimas be elastano plyšta „teisingiausiai“.

Vida Press nuotr./AOP21.22868790
Vida Press nuotr.

Jei svajojote tapti menininkais, bet svajonė pasiklydo gyvenimo labirintuos, štai jūsų šansas: dažais aptaškyti džinsai gali tapti asmenine patirtimi a la Jackson Pollock. Pasiklokite atitarnavusius džinsus ant grindų, uždenkite dalis, kurių aptaškyti nenorite, merkite teptuką į audinių dažus ir smagiai pasišvaistykite. Prašau, nėra už ką. 

Vida Press nuotr./AOP21.22868852
Vida Press nuotr.

Derinant denimą su denimu svarbu atspalviai –  eksperimentuokite, kol surasite savo denimo atspalvių derinį.  

Kadaise ir pati buvau užtikrinta, kad denimas su denimu yra viena iš tamsiausių mados klaidų. Žinia, klydau. Gatvės stilistai primena net dizaineriams, kad nesuderinamų dalykų nėra. Derinant denimą su denimu svarbu atspalviai –  eksperimentuokite, kol surasite savo denimo atspalvių derinį.  

Naujasis minimalizmas

Tradiciškai minimalizmas yra konceptualus, asketiškas ir su spalvomis nieko bendra neturi – drąsiausi minimalistai, rizikuodami iškristi iš nekintančio monochrominio spalvų spektro, renkasi nebent tamsiai mėlyną ar smėlinę. Tačiau gatvėje ryškėja naujos minimalizmo tendencijos – minkštesnės, su gaiviais ryškių spalvų aksesuarais arba vos matomomis spalvomis. 

TAIP PAT SKAITYKITE: 6 niujorkiečių stiliaus detalės, kurias verta pasiskolinti

Vida Press nuotr./AOP21.22868784
Vida Press nuotr.

Vos vos rausvas trijų dalių kostiumas su labai madingais suvarstomais bateliais ir rankine-kibirėliu – beveik romantiškai minimalistinis.  

Vida Press nuotr./AOP21.22868855
Vida Press nuotr.

Visi dalykai šiame įvaizdy įprastai priskiriami prie rizikingų: oda, permatomi audiniai, gilios iškirptės. Tačiau čia visko atseikėta saikingai – iškirptė pridengta, odinės – kulotės (šis derinys neatrodytų taip stilingai su, sakykim, odinėmis siauromis kelnėmis) ir viskas skirtingų tekstūrų – oda, mezginys, audinys. Auksinės basutės palengvina visą juodulį. 

Vida Press nuotr./AOP21.22860254
Vida Press nuotr.

Kad neatrodytumėte lyg išsiruošusi į Dinner Blanc – prie baltos derinkite ryškios spalvos aksesuarus. Ant baltos, kaip ant balto popieriaus lapo – švyti visos spalvos. 

Marškiniai

Vyriški marškiniai, marškinių tipo suknelė – vieni universaliausių stilingos spintos gyventojų. Štai keli būdai, kaip juos interpretuoti – nebūtinai nauji, bet atgaivins atmintį, kad juos ne tik po švarku galima dėvėti. 

Vida Press nuotr./AOP21.22868838
Vida Press nuotr.

Vyriškas stilius – ne tik kostiumas ar vyro kaklaraištis ant per siaurų marškinių, neva turintis parodyti (neišskirtinį) dėvėtojos stilių. Ši mergina gerai žino, kad vyriškas stilius gali būti ir berniokiškai kasdieniškas, nevirstantis kauke – su vyriško tipo laisvom kelnėm ir marškiniais atraitotom rankovėm, konversais, petnešomis ir skrybėle. 

Vida Press nuotr./AOP21.22860199
Vida Press nuotr.

Vasarinė marškinių tipo suknelė gali transformuotis į dalį rudeninio garderobo – su ilgaauliais ir madingų spalvų aksesuarais.

Vida Press nuotr./AOP21.22868858
Vida Press nuotr.

Žvyneliuota rankinė nebūtinai skirta vakariniams ansambliams (tai būtų įprasta ir tikėtina), tačiau ją pasirinkus avangardiškos marškinių stiliaus suknelės ir rausvų sportinių batelių komplektas pavirsta į autentišką ir nepervargtą derinį.   

DAUGIAU: Asmeninis Lauros Mizgirytės-Latour tinklaraštis apie stilių, madą ir įkvepiančius dalykus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką