Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mados ikona Iris Apfel stilingai paminėjo savo 99-ąjį gimtadienį

Mados ikona tituluojama verslininkė, interjero dizainerė, viena stilingiausių moterų pasaulyje Iris Apfel šeštadienį, rugpjūčio 29 d., stilingai paminėjo savo 99-ąjį gimtadienį.
Iris Apfel
Iris Apfel / Vida Press nuotr.

I.Apfel, išsiskirianti lengvai atpažįstamu, eklektišku ir drąsiu stiliumi, savo „Instagramo“ paskyroje pasidalijo nuotrauka, kurioje ji, kaip visada žavinga, sėdi tarp žaislų, vilkinti žalią ilgą suknelę, ir rankoje laiko žalius balionus devynetus.

„Mano senas smėlio laikrodis veikia puikiai ...
Smėlis byra, sueina devyniasdešimt plius devyni.
Su gimtadieniu mane, telydi mane gera nuotaika!
Dėkoju už klestėjimą ir išgyvenimą šiais nelengvais metais!“ – socialinio tinklo paskyroje rašė mados ikona.

I.Apfel gimė Niujorke 1921 m. rugpjūčio 29 d. Kaip rašo today.com, Iris laiką leisdavo savo senelių namuose Brukline. Būtent ten įsižiebė jos aistra tekstilei, pamačius daugybę audinių iškarpų, iš kurių močiutės dukterys siuvo drabužius labdarai. Kartais jai būdavo leidžiama pasiimti namo audinių likučius, su kuriais ji dažnai žaisdavo.

„Apsėsta tekstūrų, spalvų ir raštų aš visus vakarus leisdavau taip linksmindamasi“, – rašė I.Apfel savo 2018 m. knygoje „Iris Apfel: Accidental Icon“.

Prieš porą metų I.Apfel televizijos laidų vedėjai Donnai Farizan, kalbėdama apie savo „atsitiktinę“ sėkmę, yra sakiusi:

„Aš niekada neturėjau plano, viskas tiesiog įvyko. Manau, turi būti originalus, bet ne originalus iki pamišimo. Turi būti nuoširdus su savimi, save pažinti. Ne būti tendencijų sekėjas. Turi išmokti prisiimti riziką.“

1950 m. kartu su savo amžinatilsį vyru Carlu Apfelu Iris įkūrė tarptautinę audinių gamybos įmonę „Old World Weavers“. Pora audinius tiekė Valstybės departamentui, Baltiesiems rūmams ir Metropoliteno meno muziejui, dirbo su visais, pradedant Greta Garbo, baigiant Jackie Kennedy.

Vida Press nuotr./Carlas ir Iris Apfelai
Vida Press nuotr./Carlas ir Iris Apfelai

Pasaulinė šlovė I.Apfel užgriuvo, kai 2005 m. Metropoliteno meno muziejaus Kostiumų institutas surengė jos drabužių ir papuošalų parodą. Ji vyko 2005–2006 m., I.Apfel tuo metu buvo 84-eri. Po šios parodos Iris tapo kultine figūra, savitumo simboliu.

2011 m. I.Apfel sukūrė riboto leidimo makiažo kolekciją kosmetikos prekių ženklui MAC ir juvelyrinių dirbinių liniją, kurią pardavė „Home Shopping Network“ tinkle. Po ketverių metų pasirodęs dokumentinis filmas „Iris“ sulaukė didelio pripažinimo ir netgi pelnė „Emmy“ nominaciją.

2018-aisiais buvo sukurta į Iris panaši lėlė Barbė.

Šią vasarą I.Apfel išleido savo spalvinimo knygą, kad padėtų žmonėms pažadinti kūrybingumą per koronaviruso pandemiją.

Būdama 99-erių Iris vis dar akina gerbėjus savo nepakartojamu stiliumi ir išminties žodžiais.

„Manau, stilius yra užkoduotas mūsų DNR ir jo tikrai negalima išmokti, – TODAY sakė I.Apfel. – Aš visada rengdavausi sau. Man nesvarbu, kas ir ką galvoja. Aš nesu maištininkė ir nedarau to, kad ką nors šokiruočiau. Atvirai sakant, man visiškai nesvarbu.“

Daugiau tokių pozityvių istorijų rasite naujoje 15min rubrikoje amžėjantiems žmonėms TU ESI AŠ.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius