Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Mados infekcija“ meta pirštinę: amžina versus laikina

Mada ir bažnyčia – du neatsiejami poliai per amžių amžius. Kadaise kunigų arnotuose išsiuvinėtomis istorijomis iš biblijos ir užburiančiomis spalvomis bažnyčia siekė šviesti ir ugdyti neraštingus parapijiečius. O ir parapijos avelės į bažnyčią tipendavo tik švariai nusipraususios ir gražiai pasidabinusios.
Sandra Straukaitė
Sandra Straukaitė / Aivaro Žydelio /15min. nuotr.

„Vis dažniau neigiame madą ir jos įtaką – greita, pigi, tarši, beprasmė, perteklinė, nereikalinga. Bet pamatę bet kokį drabužį, iš karto matuojamės: gražus – negražus, nešiočiau arba ne man. Visgi skonis, aprangos jėga ir krūvis yra kasdienis mūsų pasirinkimas ir elementari kultūra arba jos trūkumas. Šių metų festivalio vieta, Šv. Kotrynos bažnyčia, tarsi labiau pakylėja, bet ir disciplinuoja, todėl kviečiu į šią didingą erdvę pažvelgti „Mados infekcijos“ akimi“, – į festivalį pranešime žiniasklaidai kviečia Sandra Straukaitė.

Aivaro Žydelio /15min. nuotr./Sandra Straukaitė
Aivaro Žydelio /15min. nuotr./Sandra Straukaitė

Belskite, ir jums bus atidaryta

„Mados infekcija“ sugrįžta į Vilniaus senamiestį – po dvejų metų derybų festivalis atvers duris į mados rojų Šv. Kotrynos bažnyčioje. „Kuo dažniau užsuku į šią bažnyčią, kaskart ji vis gražesnė – nuo baroko didingumo raibsta akys! Jei per kitus renginius esame įpratę šią erdvę matyti spalvotai apšviestą ir visaip pagražintą, mes nebandysime konkuruoti su autentišku grožiu. Priešingai, dar labiau pabrėšime unikalias erdvės duotybes ir keturis šimtmečius gyvuojančią nemirtingą meistrystę. Mintyse kirba švelni abejonė – ar šiuolaikinis dizainas savo skoniu ir išpildymu taps lygiaverčiu kontrastu barokui?“, – intriguoja S. Straukaitė.

Nenuostabu, kad Šv. Kotrynos bažnyčios skliautai tapo pagrindiniu atspirties tašku ir šių metų festivalio grafiniam dizainui, kurio autorius – dizaineris Lukas Juščius. Galima sakyti, kad „Mados infekcija“ pati sau užsiaugina talentus, nes dar būdamas mokiniu Lukas į festivalį atėjo kaip savanoris, o šiandien jis – kūrybinės komandos narys.

Melskitės, kad užtektų bilietų!

Nors madai visada geriau kuo ilgesnis podiumas, šiemet jis bus trumpiausias per visą „Mados infekcijos“ istoriją. Kad ir kur sėdėtum, viskas bus matyti iš arti ir nuo galvos iki kojų.

Tik bažnyčia ne guminė, vietų skaičius ribotas ir baigtinis. Organizatoriai nejuokauja - pristatomų klauptų nebus: jei delsi – melskis, kad gautum bilietą!

„Mados infekcija“ nuotr./„Mados infekcija“ 2024
„Mados infekcija“ nuotr./„Mados infekcija“ 2024

Įsiminkite dizainerio vardą ir pavardę

Vietų kiekis bažnyčioje ribotas, todėl kėdės sunumeruotos! Vadinasi, svarbiausia – programa. Pirmoji festivalio diena skirta nuosaikiai meistrystei. 26-ąją „Mados infekciją“ atidarys Kryme gimusi, Antverpeno karališkojoje vaizduojamųjų menų akademijoje studijavusi, Latvijoje gyvenanti ir kurianti Helena Lumelsky. Marga biografija neabejotinai atsispindės ir jos pasaulietiškoje kolekcijoje. Įdomu, kaip savo penkių modelių kolekcijas išvystys konkurso „Injekcija“ nugalėtojai italas Samuele Pampaloni ir Gintaras Rėpšas. Skulptūriška S. Pampaloni kolekcija, grįsta istorinių citatų perfrazavimais, komisiją papirko originalumu ir jautrumu, nesumeluotai tvariu kūrybos procesu. G. Rėpšo Tado Blindos personažas įvertintas už profesionalią stilizaciją, meistriškumą ir romantišką vyriškumą.

Pirmąją festivalio dieną rinksis senokai ant podiumo matytos Kristinos Kruopienytės, įdomių konstrukcijų ir kirpimų autorės, gerbėjai. Vaidos Januškevičiūtės ir Redos Paulos vardai mados pasaulyje seniai skamba, bet duetu dizainerės prisistatys pirmą kartą. Pirmąją festivalio dieną vainikuos Sandros Straukaitės šou. Dizainerė nedaugžodžiauja – kolekcija vadinsis „Ecce homo“. Google.

Antrąją festivalio dieną pradės madistams gerai žinoma, bet nauju vardu prisistatanti ir šiuo metu Italijoje kurianti Lily Klim – Larionova. Dar vienas svečias iš Italijos – Nansen Capici su kolekcija „Šachmatai“, kuriai pritars ir šachmatinės Šv. Kotrynos grindys.

Unikalus „Injekcijos“ nugalėtojos Ulos Aleksandravičiūtės kūrybinis kelias – konstruoti kolekciją iš to, kas po ranka: pavyzdžiui, nebenaudojamos jėgos aitvarų įrangos. Jauniausia, bet labiausiai motyvuota festivalio dalyvė pristatys spalvingą ir įkvepiančią kolekciją.

Antrosios dienos energijos užtaisas abejingų nepaliks. Neišskiriami draugai gyvenime, vienas kitą palaikantys kolegos ant podiumo – Adelė Burokaitė, Karina Panina ir Raimedas Latvys – užkurs tokią mados pirtį, kad visai publikai teks paprakaituoti. Ar ekstravagantiškai skulptūriškus modelius kurianti Marija Petraitytė liks ištikima savo stilistikai? Visi atsakymai - gegužės 17, 18 dienomis Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Festivalį iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus savivaldybė.

Daugiau informacijos: https://bit.ly/Madosinfekcija_2024

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius