Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Patarimai, kaip laikyti vasarinius drabužius: atėjus pavasariui neteks nusivilti

Pirmosios rudens dienos primena, kad jau tuoj bus metas skrybėles ir basutes iškeisti į šalikus ir šiltus megztinius. Tad dabar ypač tinkamas laikas pagalvoti apie tai, kaip ir kur šaltuoju sezonu laikysite vasarinius drabužius, avalynę ar sporto reikmenis. Interjero dizainerė pranešime žiniasklaidai pataria, kaip tinkamai tą daryti, kad, šilumai sugrįžus, būtų galima greitai viską rasti ir iš karto dėvėti.
Drabužių ir avalynės laikymas
Drabužių ir avalynės laikymas / Pranešimo autorių nuotr.

Kur viską sudėti?

„Visų pirma pagalvokite, kur pasidėsite vasarinį garderobą. Drabužius geriausia laikyti sausai, kambario temperatūroje, tad verčiau palikite juos namie, užuot nešę į palėpę. Jei labai trūksta vietos, sezoninius drabužius ar sporto reikmenis galima laikyti po lova – tam tiks skaidraus plastiko daiktadėžės su ratukais“, – sako IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė.

Ko gero, sunku būtų rasti namus, kuriuose nėra spintos. Tačiau erdvę jos viduje interjero dizainerė pataria išnaudoti kuo protingiau. Tai ypač svarbu, galvojant apie viršutines lentynas, kurias dažnai pamirštame, nes jas sunku pasiekti. Tačiau jos puikiai tiks laikyti dėžėms su sezoniniais drabužiais ar sporto įranga, kurios prireikia rečiau.

Pranešimo autorių nuotr./Orui laidžios dėžės drabužiams
Pranešimo autorių nuotr./Orui laidžios dėžės drabužiams

Kokios dėžės tinkamiausios?

Drabužiams laikyti idealiai tinka kartoninės, medžiaginės ar kitos orui pralaidžios dėžės. Kad kelnės, marškinėliai ar batai jose nesusimaišytų, skirtingų rūšių drabužius dėkite į atskiras dėžes.

„Lagaminai, beje, irgi yra gera vieta drabužiams – ne tik gabenti, bet ir sandėliuoti, mat yra talpūs, o patys užima sąlyginai nedaug vietos. Jei jūsų turimas lagaminas senesnis, vidų išklokite popieriumi ir kartu su drabužiais įdėkite maišelį levandų ar gabalėlį kedro medienos, kad atbaidytų kandis“, – pataria interjero dizainerė.

Plono audinio sukneles ir kitus drabužius, kuriuos geriau laikyti pakabintus, apsaugos specialūs drabužių maišai. Kad kabant audinys neišsitampytų, interjero dizainerė drabužius pataria kabinti ant plačių medinių ar plastikinių pakabų ir vienus nuo kitų atskirti popieriumi.

Lagaminai, beje, irgi yra gera vieta drabužiams – ne tik gabenti, bet ir sandėliuoti.

„Maudymosi kostiumėlius ir smulkius vasaros sezono aksesuarus sudėti galima į plastikinius ar medžiaginius maišelius ir visus kartu laikyti dėžėje – tuomet, vėl jų prireikus, bus paprasčiau rasti“, – sako E.Nemanė.

Pranešimo autorių nuotr./Drabužių maišai apsaugos delikačius audinius
Pranešimo autorių nuotr./Drabužių maišai apsaugos delikačius audinius

Tuo tarpu avalynei laikyti nepamainomas sprendimas yra specialios batų dėžės. Jos padeda sutaupyti vietos, nes dėžes galima sudėti vienas ant kitų, o pro permatomą tinklelį patogu matyti, kokie batai viduje, neatidarinėjant dėžių. Be to, jos atsidaro iš priekio, tad norint išsitraukti kuriuos nors batus, nereikia kilnoti visų.

Kaip paruošti drabužius ir aksesuarus?

Prieš išleidžiant drabužius žiemos atostogų, interjero dizainerė rekomenduoja juos išskalbti, gerai išdžiovinti ir, laisvai sulanksčius, sudėti į orui pralaidžias dėžes.

Jei ruošiatės sandėliuoti basutes ar vasarinius batelius, juos taip pat kruopščiai nuvalykite, o formai išlaikyti naudokite specialius batų įdėklus.

„Plačiabryles skrybėles nuvalykite šepečiu ir laikykite apverstas dėžėse. Kad neprarastų formos, į vidų galite pridėti popieriaus“, – sako interjero dizainerė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką