15min be reklamos
2023 01 24, 12:48

Socialinius tinklus drebina Paryžiuje pristatyta kolekcija: piktinasi panaudotomis gyvūnų galvomis

Paryžiaus mados savaitė prasidėjo triukšmingai – Kylie Jenner atvyko į pirmąjį sezono šou dėvėdama „Schiaparelli“ suknelę su tikroviškai atrodančia liūto galva ant peties. Mados namų pristatytoje kolekcijoje taip pat buvo galima pamatyti panašių modelių, kur drabužius „puošė“ gyvūnų galvos. Tai socialiniuose tinkluose sukėlė milžinišką pasipiktinimą.
Kylie Jenner, Naomi Campbell „Schiaparelli“ kolekcijos pristatyme
Kylie Jenner, Naomi Campbell „Schiaparelli“ kolekcijos pristatyme / Vida Press nuotr.

„Schiaparelli“ suknelė su liūto galva taip pat buvo pristatyta ant podiumo, rašoma „The Guardian“.

„Ji buvo pasiūta iš putplasčio, vilnos, šilkinio dirbtinio kailio ir rankomis nudažyta taip, kad atrodytų kuo tikroviškiau“, – instagrame pranešė prekės ženklas.

Kad nekiltų jokių abejonių, „Schiaparelli“ didžiosiomis raidėmis pridūrė, kad kuriant įvaizdį, nenukentėjo jokie gyvūnai.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./„Schiaparelli“ kolekcijos pristatymas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./„Schiaparelli“ kolekcijos pristatymas

Mados namai pasirinko, kad su suknele, kurią galima interpretuoti įvairiai, debiutuoti turėtų prieštaringai vertinama jauniausia Kardashian-Jenner klano atžala. O tai, manoma, galėjo būti klaidingas žingsnis.

Jei kas nors ir būtų pasirinkęs užsidėti tikrą liūto galvą, anot komentatorių socialiniuose tinkluose, tai būtų būtent K.Jenner.

Viename komentare po mados namų įrašu socialiniuose tinkluose, kuris sulaukė daugiau nei 600 „patinka“ paspaudimų, rašoma: „Turime nustoti rodyti gyvūnus kaip prabangos „produktus“. Jie gali būti pagaminti iš putplasčio, bet tai yra nykstančios rūšys, kurios istoriškai buvo žudomos dėl kailių, kad iš jų būtų gaminami drabužiai.“

Mados namai, glaudžiai susiję su siurrealistinio meno judėjimu, buvo įkurti 1927 m. Kaip ir daugelis to meto prabangių mados prekių ženklų, savo įkūrėjos Elsos Schiaparelli vadovaujami namai pradinio klestėjimo laikotarpiu naudojo kailius ir gyvūnų odą. Nors 2012 m. „Tod's Group“ atgaivinus prekės ženklą, išliko dideli gyvūnų motyvai, vėliau namai atsisakė tikrų kailių.

Tiesa, ne visus gyvūnų teisių gynėjus sutrikdė liūto galva. PETA, didžiausios pasaulyje už gyvūnų teises kovojančios tarptautinės organizacijos, prezidentė Ingrid Newkirk įvaizdį gyrė.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./„Schiaparelli“ kolekcijos pristatymas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./„Schiaparelli“ kolekcijos pristatymas

Ji sakė TMZ, kad prekės ženklo kolekcija, kurioje vaizduojamos trimatės gyvūnų galvos, yra „pasakiškai novatoriška“ ir „gali būti pareiškimas prieš trofėjų medžioklę, kai liūtų šeimos išardomos siekiant patenkinti žmonių egoizmą“.

K.Jenner vilkėta suknelė buvo viena iš drabužių kolekcijos, kurią sukūrė Danielis Roseberry. Joje taip pat buvo pristatytas Naomi Campbell dėvimas drabužis su juoda vilko galva ir snieginio leopardo suknelė be petnešėlių, kurios liemenį puošė tokia pati tikroviška gyvūno galva.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką