2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Strijos: kodėl jų atsiranda? Moksliškai pagrįsti būdai, kurie padės jų sumažinti

Jei staigiai priaugę keletą papildomų kilogramų ar nėštumo metu odą gausiai tepate specialiais kremais nuo strijų ar kakavos sviestu, verčiau pataupykite pinigus.
Strijos
Strijos / „Fotolia“ nuotr.

Pasirodo, strijų atsiradimą labai stipriai lemia kiekvieno iš mūsų genetika, tad ir šios priemonės nelabai gali padėti.

Tai įrodė žurnale „Tiriamoji dermatologija“ publikuotas tyrimas. Jo metu mokslininkai ištyrė beveik 34 tūkst. asmenų genetiką, iš kurių buvo apie 5 tūkst. nėščių moterų, kurioms ant odos dėl staigių svorio pokyčių jau buvo atsiradę strijų.

Tyrimų metu buvo aptikta, kad keturių genų mutacijos (ELN, SRPX, HMCN1 ir TMEM18) strijų atsiradimo riziką gali padidinti net iki 40 proc.

Mokslininkų pastebėjimu, genas ELN (elastinas) turi itin didelį ryšį su strijų atsiradimo rizika, ypač toms, kurios išryškėja nėštumo metu.

„Mūsų atlikti tyrimai parodė, kad strijų atsiradimui didelę įtaką daro genetika, tad vieniems žmonėms jos yra labiau būdingos, kitiems – mažiau. Taip pat ir tai, kad strijos kur kas būdingesnės moterims. Štai, pavyzdžiui, iš tiriamų vyrų tik 25 proc. jų sakė turintys strijų, tuo tarpu tarp moterų tokių buvo 55 proc.“, – tikina tyrimo autorė Joyce Tung.

Moksliškai pagrįsti būdai išvengti strijų ar jų pamažinti

Kremas „RETIN A“ su tretinoinu – tinka jis ne tik gydantis aknės pažeistą odą, randus, bet ir norint sumažinti ne daugiau kaip prieš keletą mėnesių atsiradusias ir vis dar rausvas ar raudonas strijas. Vieno tyrimo metu nėščioms moterims buvo rekomenduojama pilvą tepti 0,1 proc. „RETIN A“ kremu kasdien tris mėnesius. Joms ant pilvo strijos sumažėjo maždaug iki 20 proc.

Vis tik derėtų atkreipti dėmesį, kad šis kremas turi šalutinį poveikį ir gali stipriai suerzinti odą. Maža to, jame yra ingredientų, kurie kemša poras, tad naudojant šį kremą, reikia imtis visų atsargumo priemonių ir dėl jo naudojimo būtina pasikonsultuoti su dermatologu.

Mikrodermabrazija – tai ypatingai efektyvus odos šveitimas specialiais kristalais. Jos metu švelniai pašalinamos negyvos odos ląstelės ir skatinamos gamintis naujos. Tyrimų metu pastebėta, kad norint pastebimai sumažinti strijas, net ir įsisenėjusiais, reikėtų atlikti mažiausiai penkias mikrodermabrazijos procedūras.

Gydymai lazeriu. Intensyvios šviesos terapijos odoje stimuliuoja kolageno, elastino ir melanino gamybą, taigi taip pat padeda sumažinti atsiradusias strijas. Dėl to, kuri lazerio procedūra jums būtų tinkamiausia, derėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką