2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Švenčių planuotoja pataria, kaip surengti įsimintinas vestuves

„Sveikiname! Jau?! Kada?!“ – tikriausiai tokius susijaudinusių draugų ir giminių šūksnius išgirsta visos būsimos nuotakos. Priežastis rimta – jūsų vestuvės! Ir tikra tiesa: nuoširdžiausi sveikinimai nusprendus įtvirtinti savo meilę ir prisiekti ja vienas kitam amžiams.
Nuotaka
Vestuvės / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Šventės Santuoka

Apie tai, kaip suplanuoti įsimintiną vestuvių šventę, patirtimi dalijasi švenčių planuotoja ir dekoratorė Eglė Kundreckienė.

E. Kundreckienės nuotr./Vestuvių dekoracijos
E. Kundreckienės nuotr./Vestuvių dekoracijos

Jau praėjo keli mėnesiai, kai ant jūsų piršto puikiai jaučiasi sužadėtuvių žiedelis, ir pamažu galvoje pradeda kauptis vestuvių ceremonijos, vakarienės, fotosesijos vaizdai. Nebandysiu jūsų įtikinti, kad jums žūtbūt reikalinga vestuvių planuotoja, bet nemėginsiu nuo šios minties ir atkalbėti. Ar jums bus reikalinga pagalba, turite jausti atsižvelgdami į savo darbo valandas, kūrybiškumą ir kantrybę. Tik atminkite – vestuvių dieną nebeturėsite laiko rūpintis savo švente. Šią ypatingą dieną turite ja mėgautis, įsiminti kiekvieną šventės akimirką! Tad pagalba vestuvių dieną – neišvengiama. Svečių vardų kortelės, gėlės ant stalo, deserto stalo papuošimas, fotokampelio įkūrimas ir kitos šiuo metu karaliaujančios vestuvių dekoravimo idėjos neatsiras pačios. 

E. Grėbliunaitės nuotr. /Vestuvių dekoracijos
E. Grėbliunaitės nuotr. /Vestuvių dekoracijos

Taigi, jei norite, kad jūsų šventė būtų sklandi ir įsimintina, geriausia ją patikėti profesionalams. Pasitikėkite žmonėmis, kurie žino, ką daro, ir tai daro ne pirmą kartą. Susipažinkite su jais iš anksto ir įsitikinkite, ar šventės viziją matote tomis pačiomis spalvomis.

Kada pradėti rūpintis pagrindiniais šventės akcentais?

Kiekvienas individualiai planuoja savo laiką, tačiau vestuvių atveju visur turite šiek tiek skubėti, jei norite gauti pageidaujamą šventės planuotoją, dekoratorių, fotografą, vestuvių vedėją, muzikantus... Kalbant apie šiuos žmones, žodžių „per anksti“ NĖRA. Kuo anksčiau rasite ir rezervuosite norimas paslaugas, tuo bus ramiau vis mažiau laiko liekant iki šventės. Didesnėms vestuvėms, kai didesnės finansinės galimybės ir sudėtingesni šventės scenarijai, organizuoti paprastai užtrunkama nuo pusės metų iki metų. Žinoma, ir per mėnesį galima surengti nuostabią puotą, bet, ne paslaptis, planuotojo honoraras tokiu atveju taip pat bus su extra priedu. Patirtis rodo, kad labai anksti pradėti planuoti šventės detalių irgi neverta, nes, laikui bėgant, kečiasi norai, šventės vizijos, o kartais ir finansinės galimybės. Tuomet tenka atšaukti rezervacijas ir iš naujo kurti šventės koncepciją.

Kaip pasirinkti tinkamą planuotoją?

Rekomendacijos, darbų pavyzdžiai, planuotojo patirtis ir, svarbiausia, abipusis susikalbėjimas jau pirmo susitiko metu – tai esminiai dalykai, iš kurių nuspręsite, ar jūs sutarsite ir ar jums viskas (pa)tinka.

Kiek kainuoja vestuvių planuotojo paslaugos?

Vestuvių planuotojo paslaugos gali kainuoti sutartą iš anksto sumą, kuri dažniausiai prasideda nuo 2000 litų, arba mokama 10–20 proc. nuo bendro šventės biudžeto. Už šventės koordinavimo paslaugas neretai mokama atskirai. Šiai paslaugai turėtumėte numatyti skirti nuo 500 litų.

Kiek kainuoja vestuvių grožis?

Emocijos praeina, lieka nuotraukos, o jose – kiekviena užfiksuota vestuvių akimirka. Džiugu, kad pastaruoju metu jaunieji vis daugiau šventei numatytų pinigų skiria puošybai. Ne paslaptis – daugiausia išlaidų būna renkantis gėles. Taip, tai brangus, bet nepakartojamas malonumas. Pinigų suma, skiriama šventei dekoruoti, gali svyruoti nuo 500 litų iki šimtų tūkstančių – viskas priklauso nuo šventės temos, stiliaus. Pavyzdžiui, šiuo metu ant bangos „pasidaryk pats“ vestuvės. Kūrybingesni jaunieji, padedami draugų ir artimųjų, vestuvių dekoracijas gaminasi patys, skolinasi vazas, žvakides, lipdo, siuva svečiams dovanėles, skina gėles močiutės sode ir t. t. Tokių vestuvių biudžeto dalis puošybai – minimali, tačiau jaukumo ir nuoširdumo atžvilgiu – neįkainojama.

Dar kelis nuoširdūs švenčių planuotojos Eglės patarimai:

E. Kundreckienės nuotr./Vestuvių dekoracijos
E. Kundreckienės nuotr./Vestuvių dekoracijos
 • ► Dažniausiai pasitaikantis sakinys būsimų jaunųjų laiškuose: „Noriu tiek daug, kad nežinau, kaip atsirinkti!“ Tai visiškai normalu. Ir jeigu jūs vis dar sau kartojate šį sakinį – esate tikra nuotaka! Juk tai jūsų VESTUVĖS, kurios turi būti vienintelės, nepakartojamos ir tokios, kokių trokštate!
 • ► Vestuvių spalvas, stilių ir tematiką pajuskite patys. Šiais laikais nieko nauja nebeišrasi, naujų spalvų nebesukursi, todėl tai, kas atrasta ir išrasta, turi būti tobulai pritaikyta TIK jums.
 • ► Naršydami internete, ieškokite šventės pavyzdžių, kuriuos pamačius per kūną nubėgtų malonus šiurpuliukas. Papildykite šventę asmeninėmis detalėmis, kurios suteiks jaukumo.
  E. Kundreckienės nuotr./Vestuvių dekoracijos
  E. Kundreckienės nuotr./Vestuvių dekoracijos
 • ► Nepamirškite šventės svečių. Gal kažko tą dieną neapsikabinsite, gal kažkam nepadėkosite, bet būtinai tai padarykite po šventės. Trumpas padėkos už dovanas ir sveikinimus laiškelis – maža, bet labai svarbi ir miela detalė. Žinoma, prieš vestuves būtina pagalvoti ir apie kvietimus – šiltus bei nuoširdžius.
 • ► „Mažos dovanos stiprina draugystę“ –  šis posakis ypač aktualus per vestuvių šventę. Pamaloninkite svečius mažomis saldžiomis dovanėlėmis ant vakarienės stalo ar nakvynės pagalvės palinkėdami saldžių sapnų ir taip parodydami jiems savo dėkingumą.
 • ► Nepamirškite pašokti su visais svečiais. Nepamirškite nuolat šypsotis. Nepamirškite nusifotografuoti su visais asmeniškai. Nepamirškite pavalgyti. Ir svarbiausia – nepamirškite, kad ši diena vis dėlto yra tik jūsų dviejų! Švęskite iš visos širdies ir džiaukitės vienas kitu!

Tinklaraštis „Šventinės dekoracijos“ 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką