Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 13, 11:04

Vyrų įvaizdžio ekspertas: „Nemūvėkite kojinių, kurios yra linksmesnės nei jūs pats“

Įvaizdžio ekspertas, tinklaraščio vyrostilius.lt įkūrėjas Algirdas Gricius senamiestyje įsikūrusiuose peteliškių namuose „Dom bow ties“ dalinosi patarimais, kaip vyrams susikurti asmeninį stilių ir priminė pagrindines klasikinio įvaizdžio taisykles.
Įvaizdžio ekspertas Algirdas Gricius.
Įvaizdžio ekspertas Algirdas Gricius.

– Dažnai vyrai jaučia, kad norėtų atrodyti stilingiau, labiau pabrėžti savo asmenybę, tačiau nežino, nuo ko pradėti. Tad kaip žengti pirmąjį žingsnį?

– Pokyčiai pirmiausia prasideda galvoje. Aš pats pagal specialybę esu IT specialistas, anksčiau savo apranga mažai skyriausi iš kitų, bet atėjo diena, kai supratau, kad noriu išmokti elgtis gerai.

Pirmiausia pasistengiau suprasti, kas man patinka ir kaip norėčiau atrodyti. Ėmiau ieškoti pavyzdžių internete ir mano žvilgsnį traukė stilingais kostiumais, švarkais vilkintys, angliško stiliaus batais avintys vyrai, primenantys gangsterius iš 1930-uosius vaizduojančių filmų.

Yra žmonių, kurie tiesiog jaučia, ar su tam tikrais drabužiais atrodys gerai, ar ne. Nesu iš jų – man styguoti aprangą padeda tam tikros taisyklės. Pavyzdžiui, derinti spalvas puikiai padeda spalvų ratas. 

Kitas žingsnis – tai, kas gražu, prisitaikyti sau. Yra žmonių, kurie tiesiog jaučia, ar su tam tikrais drabužiais atrodys gerai, ar ne. Nesu iš jų – man styguoti aprangą padeda tam tikros taisyklės. Pavyzdžiui, derinti spalvas puikiai padeda spalvų ratas. Ėmiau rinkti informaciją internete, skaityti patarimus.

Netrukus dalį spintos turinio išmečiau arba išdalinau kitiems ir ėmiau žvalgytis naujų, bet tai dar nebuvo sėkminga pradžia.

Patiko švarkas – nusipirkau, patiko kelnės – nusipirkau, ir netrukus supratau, kad jei gražu, nebūtinai tinka. Taip greitai teko atsisveikinti ir su dalimi ką tik įsigytų drabužių.

– Tad apie ką pirmiausia reikėtų galvoti vyrui dairantis naujo drabužio?

– Svarbiausias, kad drabužis tiktų – ne tik dydis, bet ir siluetas. Drabužiai gali būti patys madingiausi ir stilingiausi, bet jei kelnės bus kiek per ilgos, švarko rankovės trumpokos, marškinių apykaklė verš, visi kiti privalumai neteks prasmės.

Įvaizdžio ekspertas įkūrėjas Algirdas Gricius.
Įvaizdžio ekspertas Algirdas Gricius.

Kitas svarbus dalykas – nenusiteikti skeptiškai iš anksto. Yra vyrų, sakančių, kad švarkas jiems iš principo nepatinka ar tiesiog netinka. Bet ne vieną esu įtikinęs tiesiog nueiti kartu į parduotuvę ir pasimatuoti puikiai pasiūtą, tinkamo dydžio švarką. Ir visi iki vieno maloniai nustebo, kaip puikiai jie atrodo su švarku.

Taip pat skaitykite: Dizainerė Kristina Vikøren negaili lietuvių moterų stiliui kritikos ir naudingų patarimų

Juk yra tokių vyrų, kurie švarką paskutinįsyk vilkėjo prieš keliolika metų, mokyklos baigimo proga. Reginys veidrodyje tuomet ir šiandien, vilkint tarsi nulietą švarką, skiriasi kaip diena ir naktis.

Kostiumas yra nesenstanti klasika, aukštinanti vyriškumą. Dėl to stengiuosi įkvėpti vyrus vilkėti bent jau švarkus, atrodyti ir elgtis vyriškai.

Apranga ne tik šiek tiek keičia manieras, skatina elgtis džentelmeniškai, bet ir padeda lengviau pasiekti savų tikslų, žinoma, jei kalbi taip pat sklandžiai ir profesionaliai, kaip ir atrodai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką