Premjera
2014 01 02, 09:00

Žaliojo Arklio metai ir mada. Ko laukti?

Neišvengiama, tačiau kad ką nors efektyviai suplanuotume, kartais mums labai padeda laiko atkarpos. Tebūnie tai rytojus (nebaigtiems darbams), kitas pirmadienis (sporto rutinai) ar Naujieji metai (stiliaus pokyčiams). Tada ir planavimas tampa malonus! Nors prieš Naujuosius metus dažniausiai pasižadame susitvarkyti drabužių spintą ir rinktis universalesnę klasiką, kartais verta pagardinti savo stilių ir ką nors pasiskolinti iš mados tendencijų. Kas staigiai kopia į populiarumo viršūnę ir ką regėsime 2014-aisiais?
2014-ieji - Žaliojo medinio arklio metai
2014-ieji - Žaliojo medinio arklio metai / Shutterstock nuotr.
Temos: 2 Kelnės Palaidinė

► Ryškūs gėlių motyvai

Gėlės ir masyvi augalija veši ne tik vasarą, bet ir žiemą – jos populiarios aprangoje visus metus (plačiau skaitykite straipsnyje GĖLĖS RUDENĮ?  KODĖL GI NE!). Žinoma, 2014 metams prasidėjus, kol žiemos šaltis dar nenuslūgsta, šie motyvai dar tamsesni, sodresni, vyrauja tamsiai raudonos, violetinės, samanų spalvos, bet pavasarį žiedai susmulkėja, pažyra smulkiomis detalėmis, pastelių gausa ir spalvingais ornamentais. Tad po pusės metų drąsiai galite puoštis net tokiais žiedais, kurie nebepaiso drabužio ribų, t. y. nutūpia aplikacijomis ant suknelių klosčių, primindami nubyrėjusius vyšnių žiedus ar drabužį, nusėtą peteliškių. Kad ir kaip banaliai skambėtų gėlės pavasarį, originalumo savo išvaizdai visuomet suteiksite, jei pasuksite kitu nei jums įprasta keliu. Gal verta išbandyti jau minėtas trimates aplikacijas, skaitmeninę grafiką (sulietas pikselių raštais sukurtas gėles) arba tapybą ant šilko?

Scanpix nuotr. / Dolce & Gabbana 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Milano mados savaitėje.Dolce & Gabbana 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Milano mados savaitėje.
Scanpix nuotr. / Dolce & Gabbana 2014 m. pavasario ir vasaros kolekcija Milano mados savaitėje

► Egzotiški ir keisti raštai

2013-aisiais nemažai regėjome tiek elegantiškų ir skoningų (moteriški ornamentai, taškelių gausa), tiek keistų audinių raštų. Pastarieji sparčiai skinasi kelią ir tampa dar drąsesni bei ryškesni. Tiesą sakant, jie gana įdomūs, „rėkiantys“ tarsi popmenas ir traukiantys žvilgsnį. Štai mados namai Miu Miu savo 2014 m. pavasario ir vasaros kolekcijoje nusprendė ant suknelių pademonstruoti ne tik milžiniškus portretus, bet ir kates, o nuo mados novatorės Miuccios Prados neatsiliko ir kiti dizaineriai, tapybos darbus, piešinius, eskizus ir net senovines litografijas perkeldami ant drabužių. Iš muziejaus meno kūriniai sėkmingai persikėlė į mados savaičių podiumus, tad dabar bus įdomu išvysti, kaip jiems seksis prigyti gatvės stiliuje!

Scanpix nuotr. / Prada 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Milane.
Scanpix nuotr. / Prada 2014 m. pavasario ir vasaros kolekcija Milane

► Logotipai

Prekės ženklų pavadinimai ant marškinėlių vėl grįžta į madą. Ši tendencija netgi turi atskirą pavadinimą – logomanija. Tiesą sakant, šį kartą vardai ir logotipai puošia viską – nuo sijonų iki suknelių, juos galima išvysti net ant pirštinių. Tikėkimės, kad jie bus skoningesni nei aną kartą, kai užplūdusi logotipų banga leido gatvėse regėti bent trimis skirtingais logotipais vienu metu pasipuošusias merginas. Visgi žmogaus poreikis puoštis vardais, kurie yra bet kieno, tik ne jo paties – akivaizdus. Ką gi, kitiems metams baigiantis, galėsime aptarti, ar tai buvo tik dar viena mados užgaida, ar tendencija, išsivysčiusi į ką nors įdomesnio.

Scanpix nuotr. / DKNY 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Niujorke.
Scanpix nuotr. / DKNY 2014 m. pavasario ir vasaros kolekcija Niujorke

► Pasteliniai tonai

Švelnios pastelės neatsiejamos nuo pavasario ir vasaros – juk kada daugiau norisi puoštis gaiviais, šviesiais ir nuotaikingais atspalviais, jei ne žiemai pasibaigus? Modeliai demonstravo, o žvaigždės kopijavo: jau net praėjusį rugsėjį per pasaulį nuvilnijusiose mados savaitėse, kuriose buvo pristatytos 2014 m. pavasario ir vasaros kolekcijos, garsenybės pirmose eilėse taip pat sėdėjo pasipuošusios neutralių tonų deriniais. Pasufleruosime kelis pagrindinius pavasario tonus: cukraus vatos rožinė, persikų spalva, švelni citrinų ir išblukinta žydra, neretai dar vadinama baby blue spalva.

Scanpix nuotr. / Trussardi 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Milane.
Scanpix nuotr. / Trussardi 2014 m. pavasario ir vasaros kolekcija Milane

► Klostės ir kiti mergaitiški dalykai

Įliemenuoto apdaro gerbėjoms ir peplum tendencijos gerbėjoms 2014-ieji taip pat bus dosnūs. Moteriški siluetai labai stipriai konkuruoja su androgeniška, maskuojančia unisex mada ir pažeria aibę pasiūlymų. Vėl iškyla mados autoritetas – Christian Dior mados namai, akcentuojantys elegantiškas linijas ir romantišką braižą. Ką gi, regis, A formos sijonas – drabužis, kurį šiais metais tikrai verta turėti.

Scanpix nuotr. / Christian Dior 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Paryžiuje.
Scanpix nuotr. / Christian Dior 2014 m. pavasarioir vasaros kolekcija Paryžiuje

► Metalo tviskesys šiokią dieną

Jei vietoj pastelių mieliau renkatės blizgesį ir ryškumą, džiugi naujiena ir jums – metalu tviskantys audiniai pamažu, bet labai užtikrintai žengia į kasdienį stilių. Vadinasi, kitąmet vyraus absoliuti įvairovė, o pavasariui nebūdinga audinio tekstūra – aukso ir sidabro atspalviai, ligi šiol įprastai žibėję tik vakarėliuose, – nieko nebestebins. Štai prancūzų mados namai Lanvin nė nemano išsižadėti spindesio ir linki jo suteikti ne tik kokteilinėms suknelėms, bet ir pasipuošti blizgiais švarkais, kelnėmis ar palaidinėmis.

Scanpix nuotr. / Lanvin 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Paryžiuje.
Scanpix nuotr. / Lanvin 2014 m. pavasario ir vasaros kolekcija Paryžiuje

► Pakirptos palaidinės

Gana netikėtai 2013-aisiais išsirutuliojusi tendencija, jau seniai tūnojusi užmarštyje, – tai palaidinės, pakirptos apačioje. Paskutinį kartą toks didelis jų populiarumas buvo tik dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje! Vargu ar sutiksite, kad vaikščioti atidengtu pilvu yra labai patogu ar stilinga, tačiau savaip interpretuoti šią tendenciją galima ir nerodant nuogo kūno, ir dėvint tokias palaidines prie sijonų ypač aukštu liemeniu.

Scanpix nuotr. / 3.1 by Phillip Lim 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Niujorke.
Scanpix nuotr. / 3.1 by Phillip Lim 2014 m. pavasario ir vasaros kolekcija Niujorke

► Plačios kelnės

Kelnės aukštu liemeniu, lengvai krintančios žemyn ir staiga susiaurėjančios ties kulkšnimis, primena rytietiškos kultūros įtaką. Jos dar vadinamos palazzo kelnėmis. Pamirškite šių metų vasarą aptemptus kaprius ir skinny stiliaus džinsus, nes dizaineriai primygtinai vėl siūlo pamėgti plačius drabužius.

Scanpix nuotr. / Marni 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Milane.
Scanpix nuotr. / Marni 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Milane.

► Perregimi apdarai

Kai prieš trejus metus mados savaitėse padaugėjo perregimų audinių, niekas nesitikėjo, kad tai taps būtinu stiliaus elementu ir derės netgi prie klasikinio švarko, tinkamo dėvėti biure. Nuo šios mados tendencijos nepabėgsite, o ir neverta – juk subtiliai iš po drabužio matomas moters kūnas itin traukia akį. Net visai norisi karštos pavasario dienos su praeivėmis gatvėje, pasipuošusiomis perregimais marškinėliais ar peršviečiamais įsiuvais suknelėse bei palaidinėse.

Scanpix nuotr. / Burberry Prorsum 2014 m. pavasario/vasaros kolekcija Londone.
Scanpix nuotr. / Burberry Prorsum 2014 m. pavasario ir vasaros kolekcija Londone

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Džinsų tendencijos: 10 modelių, kurie madingi šiemet
Džinsų tendencijos: 10 modelių, kurie madingi šiemet
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką