Dabar populiaru
Publikuota: 2022 sausio 10d. 19:08

2022 m. audinių tendencijos: kokiems raštams ir medžiagoms reikėtų atverti spintą

2022 m. audinių tendencijos Tik prenumeratoriams
Vida Press nuotr. / 2022 m. audinių tendencijos
Mada, kaip ir kitos meno rūšys, visų pirma dirgina tam tikrus mūsų pojūčius, sukelia reakcijas. Vienas iš komponentų, kuris yra sprendžiamasis mados pasaulyje – audinys. Ne vienas drabužių kūrėjas yra prisipažinęs, kad pirmoji idėjos užuomazga kyla būtent iš audinio – tai esminė dalis kolekcijos kūrimo ar koncepcijos plėtojimo procese.

Audinys atliepia tiek mūsų regos, tiek lytėjimo pojūčius. Jau kurį laiką drabužių kūrėjai manipuliuoja skirtingomis audinių kūrimo technikomis taip ypač praplėsdami medžiagų spektrą. Vieni audiniai žavi dėl subtilaus blizgesio, kiti – dėl juos kuriant panaudotų inovacijų, pavyzdžiui, mišrių technikų ar trimačių projekcijų, treti – priešingai, dėl duoklės klasikai bei nostalgijos praėjusiems laikams.

Tai ne tik mados dalelė, bet ir tam tikrą psichologinį užtaisą nešantis elementas. Gėlėti raštai nukelia į egzotiškas vietoves, pažadindami atostogų ilgesį, o šilkai, grakščiai išryškinantys kūno kontūrus bei turintys ypač dailų kritimą, skatina galvoti apie raudono kilimo prašmatnumą ir prabangą. Pasitelkiant naujas technikas, kuriamos elastingos, tamprios medžiagos, kurios yra nekenksmingos aplinkai.

Vida Press nuotr./„Lanvin“ 2020 m. pavasario ir vasaros kolekcijos modelis
Vida Press nuotr./„Lanvin“ 2020 m. pavasario ir vasaros kolekcijos modelis

Taip pat savo pavidalą nuo pirminio varianto gerokai pakeitė viskozė, poliesteris ar medvilnė – šiandien šioms, rodos, įprastoms medžiagoms suteikta gerokai daugiau formų bei variacijų, nei buvo įprasta prieš, pavyzdžiui, penkerius metus.

Na, o dėl augančios ekologijos reikšmės vis didesnę svarbą įgyja tvarūs, ilgai dėvimi audiniai. Siekiantiems atlikti spintos reviziją svarbu suvokti ne tik tai, kokios tendencijos sekė iki šiol, tačiau ir numatyti kelis žingsnius į priekį projektuojant 2022 metų garderobą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką