Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dažniausios klaidos, kurias daro vyrai, vilkėdami kostiumą

Klaidos, kurias daro vyrai, vilkėdami kostiumą
Vida Press nuotr. / Klaidos, kurias daro vyrai, vilkėdami kostiumą
Šaltinis: 15min
3
A A

Nemaža dalis vyrų įsivaizduoja, kad apsivilkę kostiumą jie iš karto atrodys gražiau ir stilingiau. Deja, šis įsivaizdavimas neretai labai smarkiai prasilenkia su realybe. Žinoma, džiugu matyti, kad kuo toliau, tuo labiau šis teiginys pasiteisina: ir gatvėse ar darbinėje aplinkoje galima pamatyti vis daugiau kostiumus dėvinčių ir puikiai atrodančių vyrų, tačiau tobulėti dar tikrai yra kur.

Daugiau 15min Mada naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Elementarios, dažnai daromos klaidos kiša vyrams koją ir neleidžia atrodyti stilingai, todėl tikrai naudinga su tomis klaidomis susipažinti ir pasistengti ateityje jų vengti. Taip pat svarbu žinoti, kurios iš tų klaidų gali būti nesunkiai pakoreguojamos siuvėjo, tada nedvejosite pirkdami naują kostiumą, o kurių pataisyti nėra galimybės.

Per didelis kostiumas

Tai viena dažniausiai pasitaikančių problemų. Vyrai tiesiog dėvi vienu ar net keliais dydžiais per didelius kostiumus. Bendras vaizdas toks, lyg kostiumas būtų pasiskolintas iš aukštesnio brolio krepšininko. Taip nutinka, ko gero, dėl dviejų priežasčių – pirmoji ta, kad vyras nori jaustis patogiai ir laisvai, todėl automatiškai perka didesnį kostiumą, antroji – parduotuvės darbuotojų neišmanymas arba noras tik uždirbti pinigus ir leisti klientui pirkti ką tik jis nori.

Vida Press nuotr./Per didelis kostiumas
Vida Press nuotr./Per didelis kostiumas

Norint šią problemą išspręsti, reikia rinktis mažesnio dydžio kostiumus ir suprasti, kad tai nėra apranga, su kuria galima žaisti krepšinį. Taip, asmeniškai siuvami kostiumai (ypač Italijoje) gali būti taip priderinti prie kūno formos, kad su jais tikrai bus labai patogu, tačiau parduotuvėje pirktus beveik visuomet reikia koreguoti.

Vida Press nuotr./Tinkamo dydžio kostiumas
Vida Press nuotr./Tinkamo dydžio kostiumas

Pavyzdžiui, kai vyro pečiai ir krūtinė platūs, reikia pabandyti surasti ir įsigyti būtent tokio kūno sudėjimo vyrams skirtus kostiumų modelius, o ne tuos, kurie skirti vyrams, turintiems antsvorio.

Tas pats patarimas galioja bet kurio kito sudėjimo vyrams – liekniems, žemiems, aukštiems ar turintiems antsvorio. Kostiumus Lietuvoje siūlo tikrai nemažai prekių ženklų, todėl reikėtų netingėti ir susirasti tokį, kuris bus geriausiai tinkantis pagal kūno sudėjimą.

Per ilgas švarkas

Ši problema atsiranda tuomet, kai dėvimas švarkas, skirtas aukštesniam vyrui. Pagrindinė taisyklė, kuria reikėtų vadovautis, renkantis tinkamo ilgio švarką, paprasta: jis turi visiškai uždengti užpakalį. Ir to visiškai pakanka – jis neturėtų būti ilgesnis, net tokiu atveju švarkas atrodys taip, kaip jūsų matomoje nuotraukoje.

Vida Press nuotr./Per ilgas švarkas
Vida Press nuotr./Per ilgas švarkas

Patikrinti, ar švarkas yra tinkamo ilgio, yra labai paprasta: žiūrint iš priekio, jis turėtų baigtis maždaug toje vietoje, kur yra nykščio arba likusių pirštų krumpliai.

Tai pamatyti galima arba sugniaužiant kumščius (švarkas turėtų baigtis ten, kur pasibaigia kumštis), arba lenkiant pirštus ir jų galiukais šiek tiek pasiekiant švarką.

Vida Press nuotr./Tinkamo ilgio švarkas
Vida Press nuotr./Tinkamo ilgio švarkas

Į švarko ilgį labai svarbu atkreipti dėmesį jį perkant, nes jo pailginti arba patrumpinti dažniausiai neįmanoma.

Per ilgos rankovės

Jeigu švarkas per ilgas, tai ir jo rankovės, tikėtina, bus taip pat per ilgos. Kitaip nei švarkas, jos neturėtų būti tokio ilgio, kad jas būtų galima pasiekti sulenktais pirštų galiukais. Rekomenduojamas švarko rankovių ilgis yra toks, kad iš po jų matytųsi apie 1 ar 2 cm išlindę marškinių rankogaliai. Jei marškiniai su sąsagomis, tuomet jie gali būti išlindę ir dar labiau, kad būtų matomos sąsagos.

Vida Press nuotr./Per ilgos švarko rankovės
Vida Press nuotr./Per ilgos švarko rankovės

Vienas iš būdų, pagal ką galima orientuotis – riešo išorėje esantis kauliukas. Švarko rankovės turėtų baigtis maždaug ten, kur pasibaigia ir kauliukas. Tačiau, žinoma, geriausia tai daryti tuomet, kai vilkimi marškiniai, kurių rankovės, beje, turėtų baigtis ten, kur prasideda nykščio sąnarys.

Vida Press nuotr./Tinkamo ilgio švarko rankovės
Vida Press nuotr./Tinkamo ilgio švarko rankovės

Švarko rankoves, dažniausiai, galima apie 1 ar 2 cm pailginti arba patrumpinti. Labiau pailginti dažniausiai nepakaks medžiagos, o daugiau patrumpinti nepavyks tuo atveju, jeigu bus pramuštos sagų kilpos. Taigi perkant švarką ar kostiumą į tai reikėtų atkreipti dėmesį, norint, kad po korekcijų švarko rankovės būtų tinkamo ilgio.

Per ilgos kelnės

Neretai vyrus galima pamatyti mūvinčius kelnes, kurios ties batais sudaro klostes, panašias į akordeoną.

Tęsiant per ilgų švarko dalių temą būtina paminėti kelnes, su kuriomis tenka kovoti ne vienam vyrui, nes jos beveik visada būna per ilgos. Nors tai lengviausiai koreguojama kostiumo dalis, kažkodėl į ją labai dažnai žiūrima pro pirštus, todėl neretai vyrus galima pamatyti mūvinčius kelnes, kurios ties batais sudaro klostes, panašias į akordeoną.

Vida Press nuotr./Per ilgos kelnės
Vida Press nuotr./Per ilgos kelnės

Kelnių ilgis turėtų būti toks, kad jų priekis ties batais nežymiai lūžtų, o galinėje jų dalyje esantis kantas kristų ant bato, tačiau išliktų tiesus, be lūžio. Perkant kostiumą, kelnės retai kada bus tinkamo ilgio, o prabangesni prekės ženklai jas apskritai palieka neatlenktas, kad klientas galėtų pasikoreguoti jas pagal savo poreikį.

Vida Press nuotr./Tinkamas kostiumo kelnių ilgis
Vida Press nuotr./Tinkamas kostiumo kelnių ilgis

Kelnių trumpinimo ar ilginimo operacija labai nesudėtinga, todėl priežasties, kodėl jos reikėtų vengti, tikrai nėra. Tiesa, jei kelnes patrumpinti galima beveik bet kiek, tai, norint jas pailginti, reikia įsitikinti, kad tam užteks medžiagos.

Per ilgas arba per trumpas kaklaraištis

Ir pabaigai – apie kaklaraištį ir jo ilgį. Čia problemų kyla gal kiek rečiau, tačiau pasikartoti, kokio ilgio turėtų būti kaklaraištis, tikrai nepakenks, nes vaizdai, panašūs į šiuos (nuotrauka apačioje), stiliaus ir elegancijos tikrai neprideda.

Pirmu atveju atrodo, kad ryšimas specialiai prailgintas kaklaraištis, o antruoju – trumpasis jo variantas, parodantis, kad surišus mazgą neužteko ilgio.

Vida Press nuotr./Per ilgas ir per trumpas kaklaraištis
Vida Press nuotr./Per ilgas ir per trumpas kaklaraištis

Ryšimo kaklaraiščio platusis galas turėtų siekti diržo sagties pradžią. Jeigu kelnės mūvimos be diržo, klasikiniu liemeniu, tuomet kaklaraištis turėtų būti iki jų liemens pradžios. Jeigu kelnės yra aukštintu liemeniu, tuomet kaklaraištis gali kirsti jų liemens juostą ir būti kiek ilgesnis.

Vida Press nuotr./Tinkamo ilgio kaklaraištis
Vida Press nuotr./Tinkamo ilgio kaklaraištis

Žemesnio ūgio vyrams gali kilti problemų su siauruoju kaklaraiščio galu – surišus kaklaraištį jis gali būti per ilgas. Šį nesklandumą galima išspręsti dviem būdais: pirmasis – užkišti siaurąjį kaklaraiščio galą už marškinių, o antrasis – pabandyti surišti kitokį kaklaraiščio mazgą, kuris būtų su daugiau apvijų.

Algirdas Gricius yra internetinio žurnalo „Vyro stilius“ autorius ir vyrų stiliaus konsultantas. Neseniai knygynuose pasirodė pirmoji jo knyga „Idealiai tinkantis kostiumas“.

Projektą pristato:

Tullamore Dew

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką